Mobilizujeme.cz

Konec ohýbajících se telefonů? S novou slitinou hliníku ano!

  |  8 komentářů  |  autor:

Univerzita vědy a technologie v Jižní Koreji vyvinula novou slitinu hliníku, která je pevná jako titan, přitom stojí jen zhruba desetinu toho, co jiné běžně drahé kovy. A je také stále lehká. Uplatnění této novinky tak brzo dost možná uvidíme u mobilních telefonů, automobilů, letadel, jízdních kol a dalších produktů.

Pamatujete na aféru #BendGate z loňského roku, kdy se celý svět smál novému iPhonu 6a jeho „ohebné“ konstrukci? Dokonce vznikali vtípky na adresu téhle „skvělé“ vychytávky. Teď už ale vážně.

V Jižní Koreji přišli na novou slitinu hliníku, která dokáže současné materiály značně vylepšit, přitom stojí jen malý zlomek nákladů za jiné materiály. Budoucnost tak možná bude opět více kovová a jen tak „neohebná“.

Vědci získali novou slitinu smícháním oceli, niklu a manganu s hliníkem. Výsledkem je slitina pevná jako titan, lehká jako hliník a drahá asi tak desetinu toho, co současné kovové materiály, které se používají. Skoro se chce věřit, že v Jižní Koreji existují kouzelníci.

Jste pro, aby výrobci telefonů používali kov ve větší míře? Připadají vám pak telefony luxusnější a atraktivnější? Nebo máte rádi jiné materiály?

via: Gizmodo

ČLÁNKY:,
Samsung Galaxy Note 8 oficiálně: návrat zašlé slávy?

Samsung Galaxy Note 8 oficiálně: návrat zašlé slávy?

VČERA  |    |  2 komentáře

Samsung si na dnešek připravil dlouho očekávanou konferenci Unpacked 2017, na které světu představil nejnovější model řady Galaxy Note s pořadovým číslem…

Lindsey Vonn někdo ukradl její nahé fotky z telefonu

Lindsey Vonn někdo ukradl její nahé fotky z telefonu

VČERA  |    |  2 komentáře

Mnozí z vás jistě mají v paměti kauzu, kdy na internet hackeři vypustili velice intimní fotografie celebrit, ke kterým se dostali kvůli…

Víte, co je to DeX? A čím se asi tak Samsung inspiroval? (video)

Víte, co je to DeX? A čím se asi tak Samsung inspiroval? (video)

VČERA  |    |  3 komentáře

U Samsungu najdeme řadu zajímavých a chytrých vychytávek, jednou z nich je rozhodně i produkt nazvaný DeX. Jedná se o inteligentní dokovací…

Mobilní zobrazení