Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | nový Android P | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Konec ohýbajících se telefonů? S novou slitinou hliníku ano!

  |  8 komentářů  |  autor: Luboš Srb

Univerzita vědy a technologie v Jižní Koreji vyvinula novou slitinu hliníku, která je pevná jako titan, přitom stojí jen zhruba desetinu toho, co jiné běžně drahé kovy. A je také stále lehká. Uplatnění této novinky tak brzo dost možná uvidíme u mobilních telefonů, automobilů, letadel, jízdních kol a dalších produktů.

Pamatujete na aféru #BendGate z loňského roku, kdy se celý svět smál novému iPhonu 6a jeho „ohebné“ konstrukci? Dokonce vznikali vtípky na adresu téhle „skvělé“ vychytávky. Teď už ale vážně.

V Jižní Koreji přišli na novou slitinu hliníku, která dokáže současné materiály značně vylepšit, přitom stojí jen malý zlomek nákladů za jiné materiály. Budoucnost tak možná bude opět více kovová a jen tak „neohebná“.

Vědci získali novou slitinu smícháním oceli, niklu a manganu s hliníkem. Výsledkem je slitina pevná jako titan, lehká jako hliník a drahá asi tak desetinu toho, co současné kovové materiály, které se používají. Skoro se chce věřit, že v Jižní Koreji existují kouzelníci.

Jste pro, aby výrobci telefonů používali kov ve větší míře? Připadají vám pak telefony luxusnější a atraktivnější? Nebo máte rádi jiné materiály?

via: Gizmodo

ČLÁNKY:,

Diskuze

8
Komentujte

avatar
3 Comment threads
5 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
melidusliwixiXzeitMartin Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
olaola
olaola

Konec? nekvalitní materiály používá jen Apple, ostatní s ohýbáním problémy nemá…

Martin
Martin

Podle všeho se prokázalo že se iPhone 6 plus ohýbá hůře než HTC M8 a o tom že se taková S5 neo hýbe je jenom díky plastu a ten není kvalitní materiál tak se uklidnil mě

wixi
wixi

Co to je za komentář? Nějak ho nechápu. Pokud naráží na ohýbání Galaxy S5, tak se sice ohne, ale díky své plastové konstrukci se vrátí do původního tvaru a není to na něm poznat. Já, se svojí Moto G z plastu, nemám s ohýbáním problém zase díky konstrukci.

dusli
dusli

„Co to je za komentář? Nějak ho nechápu….“
To jsme dva!Taky nějak nerozumím řeči jeho kmene.

Martin
Martin

Pokuď mi někdo chce říct že plast je kvalitnější materiál něž hliník tak to asi jsem fakt asi někde špatně a ještě když se někdo snaží tím pláštěm napodob kov jako to je u většiný samsungu kdy ta barva stejně po 4 měs odlete tak mi mluvte o tom co to je kvalita
Teď jedna otázka na toho olaola kolikrát si viděl na živo ohnutej iPhon nebo kolikrát se ti ohnul v kapse když píšeš že se ohýbá

meli
meli

Tak ty tvoje komentáře jsem musel číst asi třikrát, abych pochopil co jsi chtěl říct. Nejdřív se nauč psát aspoň trošku spisovně,začni dělat tečky a čárky.Potom teprve rozdávej rozumy.

Honza
Honza

Tak Korejci jim dávají procesory,paměti,displeje,baterie a ještě jim to dají do něčeho kvalitního aby nebyli pro smích,ale věřím tomu že Apple je dá k soudu za kopírování.Po rozhovoru s Obamou u mě USA klesly na nulu.

Xzeit
Xzeit

píše se vznikaly….

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
YouTuber přináší srovnání fotoaparátů iPhonu X a Galaxy Note 9

YouTuber přináší srovnání fotoaparátů iPhonu X a Galaxy Note 9

DNES  |  Jakub Mokříš  |  diskuze (0)

Nejlepší způsob, jak porovnat dvě zařízení, je prostě je umístit vedle sebe a natáčet s oběma to samé. A přesně…

Huawei P20 Pro vyhrál ocenění Smartphone roku v Evropě

Huawei P20 Pro vyhrál ocenění Smartphone roku v Evropě

DNES  |  Jakub Mokříš  |  diskuze (0)

Populární evropská anketa od EISA letos opět vyhodnotila nejlepší smartphone roku. I když jste o tomto ocenění možná nikdy neslyšeli,…

Samsung představil první 5G čip. Přivítejte Exynos 5100

Samsung představil první 5G čip. Přivítejte Exynos 5100

DNES  |  Jakub Fišer  |  diskuze (0)

Samsung je nemálo zapálený do vývoje moderních 5G sítí. Velkou zakázku v domácí Jižní Koreji mu sice uzmul Huawei, ale…

Mobilní zobrazení