Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | nový Android P | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Jolla: Sailfish OS 1.0 a dostupnost na nových trzích

  |  6 komentářů  |  autor: Lukáš Grygarčík

Jolla svým prvním smartphonem navazuje na práci a myšlenky Nokie, odkud její tvůrci odešli. Jejich smartphone je vybaven systémem Sailfish, který se nyní konečně dočkal finální verze, určené pro trh.

Jolla, nový finský výrobce smartphonů, který byl založen bývalými zaměstnanci společnosti Nokia, oznámila dokončení finální verze svého operačního systému Sailfish OS, která nese označení 1.0. Aktualizace je důležitým milníkem ve vývoji nového mobilního operačního systému, jelikož se jedná o první finální verzi, která je připravená ke vstupu na trh (doposud byl operační systém Sailfish v telefonech Jolla dostupný pouze jako beta verze).

Jolla

Nejnovější aktualizace přináší mnoho nových funkcí a vylepšení. Kromě vyšší výkonnosti a lepší stability přináší Sailfish OS 1.0 také spoustu drobných vizuálních vylepšení, podporu více zemí a jazyků, nová obecná nastavení a funkce fotoaparátu. Nová verze operačního systému se dostane na již prodané telefony Jolla prostřednictvím aktualizace na začátku března.

Mimo to oznámila Jolla také dostupnost na nových trzích. Svůj smartphone bude nyní nově oficiálně prodávat také v Indii, Rusku a Hong Kongu. V současné době se smartphone Jolla prodává výhradně ve Finsku. Výrobce ale ujišťuje, že probíhají jednání s několika evropskými partnery pro případné rozšíření prodeje v Evropě.

Tip: Kompletní specifikace a informace o telefonu Jolla se dozvíte zde.

Telefon Jolla lze ovšem zakoupit ve všech zemích Evropské unie prostřednictvím oficiálního obchodu společnosti za 399 euro (tedy zhruba 11 000 Kč) zde.

Zdroj: Jolla blog via: GSMArena

ČLÁNKY:, , ,

Diskuze

6
Komentujte

avatar
2 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Lukáš GrygarčíkJardaJura Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Jura
Jura

Jen tak dál. Držím Jolle palce. Sailfish je první OS, který dokáže plně využít potenciál dotykového ovládání. Nepotřebujete žádná tlačítka pod displejem ani žádná virtuální tlačítka na displeji, stačí pouze gesta.

Jarda
Jarda

Sailfish není vůbec první OS který dokáže plně využít potenciál dot. ovládání… Stačí se podívat trochu do historie. Třeba takový WebOS a nebo MeeGo a nebo v současnosti třeba BB OS10…

Jura
Jura

Máš pravdu na WebOS jsem zapomněl. Sailfish beru jako pokračovatele MeeGo, proto jsem jej tam nepsal. A OS10 byl až po MeeGo.

Jura
Jura

Špatně uvádíte cenu. Nejedná se o 399 Dolarů nýbrž 399 Euro.

Jarda
Jarda

Ano, cena je opravdu v Eurech. Takže 399 Euro za přístroj + 15 Euro doprava do Česka. Takže je to skoro 11500,-… A to je vážně hodně.

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
LG X5 (2018): korejský fešák s 4500mAh baterií

LG X5 (2018): korejský fešák s 4500mAh baterií

DNES  |  Pavel Kreuziger  |  diskuze (1)

Jihokorejská LG na domácí půdě potichu ohlásila nástupce LG X5 z roku 2016, který tak úplně nepřináší nic moc převratného,…

Těšili jste se na malý iPhone SE 2? Smůla, žádný prý nebude

Těšili jste se na malý iPhone SE 2? Smůla, žádný prý nebude

DNES  |  Jakub Mokříš  |  diskuze (1)

Mám rád malé telefony. Taková ta velká pádla mi příliš nesedí. Možnost ovládání jednou rukou, která obsáhne celý displej,…

Vyzkoušeli jsme cenově dostupné ochranné pomocníky

Vyzkoušeli jsme cenově dostupné ochranné pomocníky

DNES  |  redakce  |  diskuze (0)

Dostali jsme v redakci možnost otestovat cenově dostupné produkty firmy 3MK. Ta se zabývá výrobou a prodejem ochranných folií…

Mobilní zobrazení