Je váš Android mobil pomalý až běda? Zde je 5 tipů, jak se tomu vyvarovat
- Také máte občas pocit, že je váš telefon pomalý?
- A to i v případě, že se jedná o ne úplně starý model?
- Dáme vám tipy, jak této situaci předejít

Určitě to znáte. Když vybalíte zbrusu nový telefon z krabice a poprvé ho spustíte, vše je krásně plynulé, svižné a sluníčkové. Po nějaké době ale telefony poměrně často začnou vykazovat pomalejší reakce, začnou působit těžkopádně a rozhodně ne takovým dojmem, jako když byly nové. Jak této situaci předejít, pokud si nechcete hned kupovat nový telefon?
Jak nezahltit telefon s Adroidem?
Na zpomalení po delší době používání trpí v první řadě telefony s Androidem. Apple a jeho iPhony běžící na iOS jsou tomuto faktoru poměrně solidně odolné a je to samozřejmě dáno tím, že je u nich vše přizpůsobeno na míru a více uzavřeno. Tak jako tak, když se budete ke svému telefonu s Androidem chovat dle následujících rad, tato situace nenastane ani u vás.
Nezahlcujte zbytečně telefon zbytečnými aplikacemi
Vždy mějte v telefonu nainstalované jen ty aplikace, které používáte. Častým neduhem většiny uživatelů je zbytečné zahlcení telefonu zbytečnými aplikacemi, které použijí třeba jen jednou a pak už se k ní nikdy nevrátí. Takové aplikace je ideální odinstalovat, aby zbytečně neužíraly systémové prostředky a nezpůsobovaly zpomalování telefonu.

Čtěte také: Xiaomi chystá revoluční mobil. Budeme si zvykat na úplně jiné ovládání než dosud
Vyhněte se těžkopádným aplikacím
Zatímco některé aplikace jsou menší a nenáročné, jiné jsou zase obsáhlé a rozhodně se, co se konzumace systémových prostředků, nedrží zkrátka. Tyto velké a náročné aplikace mívají často takzvané „Lite“ verze, které třeba nemají tolik funkcí, ale ty základní ano a na oplátku pak dostanete svižnější chod v kombinaci s nižšími nároky na telefon a jeho hardware i software.
Nezdržujte aktualizace svého telefonu
Pokud vám na telefon dorazí aktualizace systému, není nic lepšího, než ji, pokud je to pochopitelně možné, rovnou aplikovat. Tyto aktualizace často řeší opravy chyb, ale i vylepšení výkonu a můžou mít pozitivní vliv na rychlost či odezvu vašeho přístroje. Pravidelné aktualizace jsou jedním ze zásadních předpokladů bezproblémové funkčnosti telefonu.
Občas svůj telefon restartujte
Kdy jste naposled svůj telefon s Androidem restartovali? Při poslední aktualizaci systému? To rozhodně není dostatečné, protože aktualizace nechodí úplně často a ideální je telefon restartovat alespoň jednou za týden. Restart ukončí všechny procesy běžící na pozadí, vymaže dočasné soubory v mezipaměti a telefonu rozhodně prospěje. Je to, jako když se dobře vyspíte a začínáte den plní sil.

Nepoužívejte „task killery“
Pod pojmem „task killery“ se ukrývají aplikace, s jejichž pomocí se ukončují úlohy běžící na pozadí a tyto aplikace často slibují výrazné navýšení výkonu. Ve skutečnosti vám ale můžou spíše uškodit, protože můžou zasáhnout i do základních systémových funkcí, což by mohlo vést k horší stabilitě systému a naopak spíše snížení než navýšení výkonu.
Autor článku

Jsem příznivcem veškeré elektroniky, hlavně telefonů, počítačů a hardwaru obecně. Dále pak hráč tělem i duší, občasný sportovec a velký filmový fanda.
Jsem příznivcem veškeré elektroniky, hlavně telefonů, počítačů a hardwaru obecně. Dále pak hráč tělem i duší, občasný sportovec a velký filmový fanda.