Je TikTok zdraví nebezpečný? V USA jej vyšetřují kvůli ohrožení dětí a mladistvých
- TikTok patří mezi nejpopulárnější sociální sítě dneška
- Frčí hlavně mezi mladými uživateli, které si tato platforma získala
- V USA ale panuje obava, že má negativní dopad na zdraví uživatelů

Jedna stará známá pravda říká, že všeho moc škodí a pro sociální sítě to platí ne dvojnásob, ale rovnou trojnásob. Prostředí sociálních sítí může být za určitých okolností velmi toxické a pro psychiku člověka i vyloženě škodlivé. V USA aktuálně začalo vyšetřování populárního TikToku, a to právě kvůli údajným negativním dopadům na jeho uživatele.
TikTok vyšetřován napříč USA
Osmička amerických států, jako například Kalifornie či Florida, oznámila zahájení vyšetřování populární sociální sítě TikTok. Stalo se tak kvůli potenciálnímu negativnímu dopadu této platformy na fyzické i duševní zdraví uživatelů, přičemž v ohrožení jsou hlavně mladí jedinci, mezi kterými je tato platforma nesmírně populární.
Vyšetřování by mělo zároveň osvětlit, zda vývojáři o této škodlivosti, pokud se opravdu prokáže, věděli. Jde hlavně o zaměření se na metody a techniky TikToku ke zvýšení aktivity mladých uživatelů, včetně snah o prodloužení doby strávené na samotné platformě. Ještě dodáme, že tento fenomén pochází z Číny a právě to je možná jeden z důvodu, proč je pro USA takovým trnem v oku.
Nepřehlédněte: TikTok jde po krku YouTube! Touto novou funkcí jednoznačně potěší každého

TikTok spolupracuje
Společnost ByteDance, která za TikTokem stojí, uvedla, že se na bezpečnost mladých uživatelů zaměřuje a omezuje funkčnost platformy na základě věku uživatele. Má v plánu v rámci tohoto vyšetřování plně spolupracovat a poskytne subjektům požadované informace ohledně různých typů zabezpečení, kterými TikTok disponuje (přes GizChina).
Podobné vyšetřování je vedeno i proti společnosti Meta a Instagramu, kde také vyvstávají značné pochybnosti ohledně dopadu na duševní zdraví uživatelů. Provozovatel TikToku každopádně počátkem února uvedl, že pracuje na nových způsobech zabezpečení a v plánu je údajně nasazení věkového hodnocení obsahu. To by mělo mladistvým zabránit ve sledování nevhodných příspěvků.
K původní osmičce se přidají i ostatní
Jak jsme se již zmínili, za touto iniciativou stojí osmička amerických států a konkrétně se jedná o Kalifornii, Floridu, Kentucky, Massachusetts, Nebrasku, New Jersey, Tennessee a Vermont. Údajně jsou ale připraveny přidat se k nim i další státy, takže tento počet může ještě růst. K silnější ochraně nezletilých v prostředí sociálních sítí vyzval také prezident USA, Joe Biden.
Autor článku

Jsem příznivcem veškeré elektroniky, hlavně telefonů, počítačů a hardwaru obecně. Dále pak hráč tělem i duší, občasný sportovec a velký filmový fanda.
Jsem příznivcem veškeré elektroniky, hlavně telefonů, počítačů a hardwaru obecně. Dále pak hráč tělem i duší, občasný sportovec a velký filmový fanda.