Mobilizujeme.cz

Trendy: zpravodajství z MWC 2018 | jak vybrat telefon | zpomalování iPhonů | Galaxy S9 | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

Jaká je budoucnost Windows Phone? Bude se moci měřit s americkým iOS od Applu?

  |  1 komentář  |  autor: Petr Dolanský

Budoucnost operačního systému pro smartphony Windows Phone bude patrně stoupat k lepšímu, ale žádný obrovský zázrak nečekejme. V tuto chvíli má Android a iOS solidní náskok, který jim podle analytiků zůstane minimálně do roku 2017.

Analytické výsledky se mezi laiky dělí do tří skupin. Tou první je skupina, která výsledky charakterizuje jako pravděpodobné, druhá jako nepravděpodobné, a třetí něco mezi. Vzhledem ke stále se rozšiřujícímu vývoji smartphonů se systémem Windows Phone, můžeme očekávat, že výsledky analytiků spadnou do třetí uvedené skupiny, tedy něco mezi.

wp-ativ

Nyní už ale zpět ke konkrétnímu tématu. Budoucnost Windows Phone, která může odpovídat analytickým výsledkům, ale také nemusí, by podle nich byla velice slibná. Zásilky nových smartphonů příštím rokem překonají číslo 700 milionů, což by se rovnalo 41 procentům všech dosud prodaných smartphonů.

Analysis Mason také tvrdí, že do roku 2017 se zvedne počet smartphonů s Windows Phone z původního čísla 11 milionů na zcela překvapující hodnotu dosahující 136 milionů. To představuje nárůst o více než 1000% po dobu pouhých šesti let.

wp-htc

I s tímto výsledkem však nebude Androidu a iOS šlapat na paty. Zaujme asi 9%, které zdaleka nebudou stačit na giganty od Googlu a Applu. Na druhou stranu, Microsoft se dostane do trojice nejlepších firem s ohledem na mobilní operační systémy.

Jak vidíte budoucnost Windows Phone vy?

ČLÁNKY:, ,

Diskuze

Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
mmme
mmme
Ač fanoušek a vetšinou spokojený uživatel, jsem pesimista. Mít to pod palcem v Nokii, půjčím si obrovský balík peněz a nové Lumie prodávám o cca 20 % levněji, pže se potřebuju na trhu uchytit. Ne se tvářit jakej jsem hustej týpek a napálit ceny tam, kde jsou teď. Konkurenci potřebuju dohnat a né si myslet že jsem ji roven. Šéfovat MS, nezadupal bych tolik přechod sedmiček na osmičky jak se jim povedlo. Více bych podporoval vývoj apps, protože na tenhle systém prostě nejsou. Vládnout oboum firmám dohromady, rozhodně bych neprojel dvoje Vánoce a tím i dvě možnost nastartování prodejů. Systém… Číst vice »
Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Samsung Galaxy Note 8 dostává očekávaný Android 8 Oreo

Samsung Galaxy Note 8 dostává očekávaný Android 8 Oreo

VČERA  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

V portfoliu Samsungu stále nalezneme pouze pár modelů, které se mohou pyšnit tím, že běží na nejnovější Androidu 8…

Známe podobu chystané vlajkové lodě HTC U12 Plus

Známe podobu chystané vlajkové lodě HTC U12 Plus

VČERA  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Společnost HTC se již nějakou dobu potácí ve finančních problémech. Na telefony však stále nezapomíná, což určitě potěší nejednoho…

Že by chystaný malý iPhone SE 2 poprvé na videu?

Že by chystaný malý iPhone SE 2 poprvé na videu?

VČERA  |  Jakub Mokříš  |  4 komentáře

Snad největší nejasnosti zatím panují ohledně případného následníka populárního iPhonu SE. Tento telefon s vnitřnostmi „dospělého“ iPhonu, ale sympaticky…

Mobilní zobrazení