Mobilizujeme.cz

Jak umožnit podporu Adobe Flash v Androidu 4.4 KitKat (návod)

  |  12 komentářů  |  autor:

Android 4.4 KitKat již nenabízí podporu Adobe Flash pro přehrávání flash obsahu internetových stránek, nelze tak zcela správně načíst některé internetové stránky, které stále spoléhají na tuto technologii. Naštěstí ale existuje návod jak toto omezení obejít.

Už od Androidu 4.1 Jelly Bean byla podpora Adobe Flash značně komplikovaná, jelikož Adobe sám přestal vyvíjet Flash pro mobilní zařízení, ovšem nyní s novou verzí operačního systému Google odstranil některé důležité API, které Flash používal a tak to vypadalo, že již nebude možno přehrávat Flash obsah ani v prohlížečích jako je Dolphin, Firefox či dalších prohlížečích třetích stran. Realita je tedy taková, že i když je Flash obsah stále na mnoha stránkách, tak se místo tohoto obsahu (např. videa) zobrazují velká prázdná místa. Existuje tedy nějaký způsob, jak obejít omezení Googlu a zprovoznit podporu Flash také na nejnovějším Androidu 4.4 KitKat?

Tip: Pokud máte Android, kde není podpora webového Flash, můžete využít i náš dřívější jednodušší návod Jak snadno dostat Flash Player do Androidu, včetně nepodporovaného 4.1 Jelly Bean.

Android 4.4 KitKat nepodporuje Adobe Flash

Odpověď naštěstí zní ano. Člen XDA uživatelské komunity, který si říká surviveland našel způsob a naštěstí se o něj i podělil. Zvolil si pro to prohlížeč Dolphin, který se pro tento úkon zdá být nejvhodnější, a také pirátskou verzi Adobe Flash. Zde je tedy kompletní návod, se kterým žádný výrobce ani naše redakce nenese žádnou zodpovědnost. Vše tak činíte jen na vlastní riziko.

1) Stáhněte si nejnovější verzi prohlížeče Dolphin z Google Play do vašeho zařízení.

Upozornění: Je třeba stáhnout také Dolphin Jetpack, který lépe řeší kompatibilitu s přehrávačem Flash Player.

2) Stáhněte si pirátskou verzi Flash Player zde.

Upozornění: Ujistěte se, že máte odinstalovaný Flash Player, který už jste měli v zařízení nainstalovaný, a až poté nainstalujte novou pirátskou verzi Flash Playeru.

Pokud vaše zařízení odmítá nainstalovat aplikace mimo Google Play, můžete to povolit v Nastavení přístroje v záložce Zabezpečení, kde je třeba v položce Neznámé zdroje povolit instalování aplikací, které nepocházejí z Google Play.

3) Ujistěte se, že nastavení Flash v prohlížeči Dolphin (přejděte do Menu>Nastavení>Obsah Webu>Flash Player) je nastaveno na povoleno.

Mějte na paměti, že jelikož se nejedná o oficiální verzi aplikace, nemusí vše fungovat úplně hladce. Samozřejmě zpřístupnění podpory Flash přináší také riziko v jisté zranitelnosti, kterou tato technologie přináší. Za zmínku také stojí, že v současné době toto řešení funguje pravděpodobně výhradně s prohlížečem Dolphin a například Firefox či jiné prohlížeče na Androidu 4.4 Flash obsah nepodporují. Zdá se však, že podle všech dočasných zkušeností funguje většina webových stránek naprosto bezchybně a bez jakýchkoliv problémů, takže není důvod tuto možnost nevyzkoušet.

Zdroj: XDA Developers via: PhoneArena

ČLÁNKY:, , , ,
iPhone 7s prý bude mít skleněná záda a bude tlustší

iPhone 7s prý bude mít skleněná záda a bude tlustší

DNES  |    |  diskuze (0)

Jak už asi víte, Apple se chystá někdy v září uvést tři smartphony. Kromě nového iPhonu 8 s OLED obrazovkou ukáže fanouškům i modely…

Leagoo T5 v akci: 4GB+64GB a duální fotoaparát jen za 79,99 dolarů

Leagoo T5 v akci: 4GB+64GB a duální fotoaparát jen za 79,99 dolarů

DNES  |    |  diskuze (1)

Vše o této speciální nabídce najdete na stránkách www.gearbest.com. Kdy? Od 14. do 19. srpna 2017 Zvýhodněná cena 79,99 dolarů: pouze 5 kusů…

Revoluce? Po nerozbitném displeji přijde displej samoopravitelný

Revoluce? Po nerozbitném displeji přijde displej samoopravitelný

DNES  |    |  diskuze (1)

Některé telefony od Motoroly již používají tzv. ShatterShield, tedy marketingově nazvané řešení téměř nerozbitného displeje. Tento panel totiž není vyrobený ze skla,…

Mobilní zobrazení