Mobilizujeme.cz

Jak umožnit podporu Adobe Flash v Androidu 4.4 KitKat (návod)

  |  12 komentářů  |  autor:

Android 4.4 KitKat již nenabízí podporu Adobe Flash pro přehrávání flash obsahu internetových stránek, nelze tak zcela správně načíst některé internetové stránky, které stále spoléhají na tuto technologii. Naštěstí ale existuje návod jak toto omezení obejít.

Už od Androidu 4.1 Jelly Bean byla podpora Adobe Flash značně komplikovaná, jelikož Adobe sám přestal vyvíjet Flash pro mobilní zařízení, ovšem nyní s novou verzí operačního systému Google odstranil některé důležité API, které Flash používal a tak to vypadalo, že již nebude možno přehrávat Flash obsah ani v prohlížečích jako je Dolphin, Firefox či dalších prohlížečích třetích stran. Realita je tedy taková, že i když je Flash obsah stále na mnoha stránkách, tak se místo tohoto obsahu (např. videa) zobrazují velká prázdná místa. Existuje tedy nějaký způsob, jak obejít omezení Googlu a zprovoznit podporu Flash také na nejnovějším Androidu 4.4 KitKat?

Tip: Pokud máte Android, kde není podpora webového Flash, můžete využít i náš dřívější jednodušší návod Jak snadno dostat Flash Player do Androidu, včetně nepodporovaného 4.1 Jelly Bean.

Android 4.4 KitKat nepodporuje Adobe Flash

Odpověď naštěstí zní ano. Člen XDA uživatelské komunity, který si říká surviveland našel způsob a naštěstí se o něj i podělil. Zvolil si pro to prohlížeč Dolphin, který se pro tento úkon zdá být nejvhodnější, a také pirátskou verzi Adobe Flash. Zde je tedy kompletní návod, se kterým žádný výrobce ani naše redakce nenese žádnou zodpovědnost. Vše tak činíte jen na vlastní riziko.

1) Stáhněte si nejnovější verzi prohlížeče Dolphin z Google Play do vašeho zařízení.

Upozornění: Je třeba stáhnout také Dolphin Jetpack, který lépe řeší kompatibilitu s přehrávačem Flash Player.

2) Stáhněte si pirátskou verzi Flash Player zde.

Upozornění: Ujistěte se, že máte odinstalovaný Flash Player, který už jste měli v zařízení nainstalovaný, a až poté nainstalujte novou pirátskou verzi Flash Playeru.

Pokud vaše zařízení odmítá nainstalovat aplikace mimo Google Play, můžete to povolit v Nastavení přístroje v záložce Zabezpečení, kde je třeba v položce Neznámé zdroje povolit instalování aplikací, které nepocházejí z Google Play.

3) Ujistěte se, že nastavení Flash v prohlížeči Dolphin (přejděte do Menu>Nastavení>Obsah Webu>Flash Player) je nastaveno na povoleno.

Mějte na paměti, že jelikož se nejedná o oficiální verzi aplikace, nemusí vše fungovat úplně hladce. Samozřejmě zpřístupnění podpory Flash přináší také riziko v jisté zranitelnosti, kterou tato technologie přináší. Za zmínku také stojí, že v současné době toto řešení funguje pravděpodobně výhradně s prohlížečem Dolphin a například Firefox či jiné prohlížeče na Androidu 4.4 Flash obsah nepodporují. Zdá se však, že podle všech dočasných zkušeností funguje většina webových stránek naprosto bezchybně a bez jakýchkoliv problémů, takže není důvod tuto možnost nevyzkoušet.

Zdroj: XDA Developers via: PhoneArena

ČLÁNKY:, , , ,
Recenze Elephone P8: kterak hmota zvítězila nad duchem

Recenze Elephone P8: kterak hmota zvítězila nad duchem

DNES  |    |  diskuze (0)

Špičkové parametry zabalené do levné škatulky – kdo by odolal? Že ani čínský původ už není na závadu? Elephone P8 vypadá tak zázračně,…

Malým dětem nedávejte telefon, zkuste raději chytrou hračku

Malým dětem nedávejte telefon, zkuste raději chytrou hračku

VČERA  |    |  2 komentáře

Dávat telefon už malému dítěti odborníci nedoporučují. Co je ovšem jednoznačně vhodné, jsou různé hračky. A pokud nechcete zůstat jen u těch…

U iPhonu 8 zaplatíte víc za výměnu zadního než předního skla

U iPhonu 8 zaplatíte víc za výměnu zadního než předního skla

VČERA  |    |  11 komentářů

Při pohledu na zadní kryt nového iPhonu 8 a 8 Plus musí každého bezpodmínečně zaujmout jeho lesk. Už jen při pomyšlení, že…

Mobilní zobrazení