Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | zpomalování iPhonů | bezrámečkové telefony | Galaxy S9 | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

Jak umožnit podporu Adobe Flash v Androidu 4.4 KitKat (návod)

  |  12 komentářů  |  autor: Lukáš Grygarčík

Android 4.4 KitKat již nenabízí podporu Adobe Flash pro přehrávání flash obsahu internetových stránek, nelze tak zcela správně načíst některé internetové stránky, které stále spoléhají na tuto technologii. Naštěstí ale existuje návod jak toto omezení obejít.

Už od Androidu 4.1 Jelly Bean byla podpora Adobe Flash značně komplikovaná, jelikož Adobe sám přestal vyvíjet Flash pro mobilní zařízení, ovšem nyní s novou verzí operačního systému Google odstranil některé důležité API, které Flash používal a tak to vypadalo, že již nebude možno přehrávat Flash obsah ani v prohlížečích jako je Dolphin, Firefox či dalších prohlížečích třetích stran. Realita je tedy taková, že i když je Flash obsah stále na mnoha stránkách, tak se místo tohoto obsahu (např. videa) zobrazují velká prázdná místa. Existuje tedy nějaký způsob, jak obejít omezení Googlu a zprovoznit podporu Flash také na nejnovějším Androidu 4.4 KitKat?

Tip: Pokud máte Android, kde není podpora webového Flash, můžete využít i náš dřívější jednodušší návod Jak snadno dostat Flash Player do Androidu, včetně nepodporovaného 4.1 Jelly Bean.

Android 4.4 KitKat nepodporuje Adobe Flash

Odpověď naštěstí zní ano. Člen XDA uživatelské komunity, který si říká surviveland našel způsob a naštěstí se o něj i podělil. Zvolil si pro to prohlížeč Dolphin, který se pro tento úkon zdá být nejvhodnější, a také pirátskou verzi Adobe Flash. Zde je tedy kompletní návod, se kterým žádný výrobce ani naše redakce nenese žádnou zodpovědnost. Vše tak činíte jen na vlastní riziko.

1) Stáhněte si nejnovější verzi prohlížeče Dolphin z Google Play do vašeho zařízení.

Upozornění: Je třeba stáhnout také Dolphin Jetpack, který lépe řeší kompatibilitu s přehrávačem Flash Player.

2) Stáhněte si pirátskou verzi Flash Player zde.

Upozornění: Ujistěte se, že máte odinstalovaný Flash Player, který už jste měli v zařízení nainstalovaný, a až poté nainstalujte novou pirátskou verzi Flash Playeru.

Pokud vaše zařízení odmítá nainstalovat aplikace mimo Google Play, můžete to povolit v Nastavení přístroje v záložce Zabezpečení, kde je třeba v položce Neznámé zdroje povolit instalování aplikací, které nepocházejí z Google Play.

3) Ujistěte se, že nastavení Flash v prohlížeči Dolphin (přejděte do Menu>Nastavení>Obsah Webu>Flash Player) je nastaveno na povoleno.

Mějte na paměti, že jelikož se nejedná o oficiální verzi aplikace, nemusí vše fungovat úplně hladce. Samozřejmě zpřístupnění podpory Flash přináší také riziko v jisté zranitelnosti, kterou tato technologie přináší. Za zmínku také stojí, že v současné době toto řešení funguje pravděpodobně výhradně s prohlížečem Dolphin a například Firefox či jiné prohlížeče na Androidu 4.4 Flash obsah nepodporují. Zdá se však, že podle všech dočasných zkušeností funguje většina webových stránek naprosto bezchybně a bez jakýchkoliv problémů, takže není důvod tuto možnost nevyzkoušet.

Zdroj: XDA Developers via: PhoneArena

ČLÁNKY:, , , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
Třídit dle:   nejnovější | nejstarší | nejlépe hodnocené
miva
miva

Díky,na nexus 7 2012 funguje

harlo
harlo

Mna by zaujimalo preco tu podporu vobec zrusili a ako oficialne vysvetlili nahradu,pretoze nechat v prehliadacoch prazdne okna je ako zobrat smartfonu moznost telefonovat ;-)

vwcalifornia
vwcalifornia

Umí někdo poradit jak získat adobe flash player pro android ve verzi 4.3 na samsungu S3 ?

gaga
gaga

Mám stejný problém.Poradí Prosím někdo?

gaga
gaga

Tak už mě to funguje. Jen jsem si stáhnu ze stránek adobe.com. nejnovější pak a všechno jede jak má….:)

Frankie
Frankie

freevideo.cz nejede, videa bezi cca 10 vterin a konec.Skoda,se starsi verzi Androidu to bezelo normalne.Blbec kdo tu (ne)podporu flashe vymyslel… Tablet Nexus 7

blábol
blábol

Mám Sony Xperia Z1 a nic mi nefunguje. Poradí někdo?

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Názor: Jak moc jste vydíratelní skrz vaše data?

Názor: Jak moc jste vydíratelní skrz vaše data?

DNES  |  Jakub Mokříš  |  diskuze (0)

Používáním smartphonů, tabletů, nositelné elektroniky, počítačů a v podstatě všech těchto zařízení se na nich stáváme závislými. Tento druh závislosti tak…

Honor View 10 po aktualizaci odemknete pomocí obličeje

Honor View 10 po aktualizaci odemknete pomocí obličeje

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (1)

Na konci listopadu minulého roku představil Honor svůj nový model View 10. Smartphone nabízí špičkovou výbavu v atraktivním těle. Na trh…

Za úmyslné zpomalování iPhonů čeká Apple soudní tsunami

Za úmyslné zpomalování iPhonů čeká Apple soudní tsunami

VČERA  |  Tomáš Richter  |  3 komentáře

Na konci prosince jsme vás informovali, že díky zpomalování starších iPhonů půjde Apple před soud. V tu dobu se vědělo o…

Mobilní zobrazení