Mobilizujeme.cz

Trendy: Maraton soutěží | jak vybrat telefon + vánoční speciál | iPhone X | bezrámečkový telefon | Android Oreo aktualizace

Jak nejlépe ochránit mobily, tablety a další elektroniku?

  |  komentovat  |  autor: redakce

V minulém století jste mohli mobil hodit pod auto, počkat až jej několikrát přejede, sebrat jej a pak směle používat dál. Tahle doba už je ale nenávratně pryč a nezbývá, než se s nástrahami dnešní éry vypořádat jinak. Poradíme vám jak.

Základní ochrana

Řešení ale není jen jedno nebo dvě, je jich více. Asi každý už ví, že je na chytré telefony a tablety vybavenými dotykovými displeji více než vhodné používat ochranné fólie nebo skla, ideálně také kryty a ochranná pouzdra. To je základ, kterým nejlépe předejdete různému menšímu poškození svých miláčků. Co když ale mám rád svůj mobilní telefon, tablet či jiné zařízení ještě víc? Nebo vím, že se jej nechci zbavit v krátké době? Ani to nejlepší ochranné příslušenství kolikrát nezabrání katastrofě. Naštěstí existuje ještě další jednoduché řešení.

Pokročilá ochrana

Tou nejpokročilejší ochranou v současné době je pojištění, které nabízí několik pojišťoven prostřednictví mobilních operátorů či prodejců elektroniky nebo záruky, které nabízí dokonce sami prodejci. První z nich je tzv. Rozšířená záruka, kterou přináší např. prodejce Smarty.cz. Ta se postará o případy, kdy se vám na mobilním telefonu, tabletu nebo zařízení 2v1 něco rozbije a vy byste za normálních podmínek museli zamířit do servisu, aby vám opravili například rozbitý displej. Touto prevencí tak klidně můžete ušetřit hned několik tisíc korun. A hlavně, nemusíte se o své drahé zařízení tolik bát. Ale pozor, žádná Rozšířená záruka nebo pojištění nekryje mikroškrábance a oděrky, ale stará se o opravdové případy, kdy už musíte „něco za něco“ na zařízení vyměnit. Proto i v případě zakoupení záruky nebo pojištění je dobré chránit svůj přístroj krytem, pouzdrem či fólií proti poškrábání.

Jaké jsou další možnosti? Ze zákona je daná lhůta běžné záruky na 24 měsíců, ale pokud už dopředu víte, že chcete zařízení využívat o něco déle, je lepší si přikoupit tzv. Prodlouženou záruku, kterou taktéž najdete v nabídce Smarty.cz. Stejně jako u Rozšířené záruky se vám i zde se cena záruky počítá dle  prodejní ceny přístroje. Prodlouženou záruku si můžete dokoupit k tabletům, PC nebo zařízením 2v1, a to s prodloužením o 1 rok nebo 2 roky, takže celkem získáte běžnou záruku trvající 3, respektive 4 roky. Rozšířenou záruku pak k mobilním telefonům a dále všem zařízením již výše uvedeným na 1 nebo 2 roky.

A teď to nejlepší, obě záruky jdou na Smarty.cz hradit i měsíčně, tedy za pocit bezpečí a úspory při nehodě zaplatíte od 83 Kč měsíčně. Oproti tuzemským operátorům je pak nespornou výhodou to, že je smlouva jednoduše vypověditelná, zkrátka přestanete platit a záruka přestane „platit“ také. Můžete pak dané zařízení klidně prodat někomu jinému, aniž byste museli něco doplácet nebo se složitě o něco podobného vůbec starat. Obecně se dá říci, že podobné typy služeb začínají být u nás čím dál více populární stejně, jako je tomu např. v Americe nebo západní Evropě, kde pojištění nebo záruka je prodána ke každému druhému přístroji.

Rozšířená záruka

cena zařízeníměsíční platba
Huawei P8 Litepod 10 000 Kč84 Kč
Honor 7pod 10 000 Kč125 Kč
Lenovo Vibe Shotnad 10 000 Kč138 Kč
Samsung Galaxy S6 32GBnad 10 000 Kč210 Kč
iPhone 6S 16GBnad 10 000 Kč265 Kč

Prodloužená záruka

cena zařízeníměsíční platba
Asus Zenpad 8.0 16GB Wi-Fi + LTEpod 10 000 Kč84 Kč
Samsung Galaxy Tab A 9,7 LTEpod 10 000 Kč107 Kč
Apple iPad mini 4 16GB Wi-Finad 10 000 Kč130 Kč
Lenovo Yoga Tablet 3 Pro 10nad 10 000 Kč200 Kč
iPad Air 2 (16GB Wi-Fi)nad 10 000 Kč164 Kč

Jak a kde vyzkoušet?

Rozšířenou záruku přináší český prodejce Smarty.cz jako předvánoční akci, kdy na 1 měsíc si ji každý zákazník může vyzkoušet zdarma, a v případě zájmu následně prodloužit. A to není všechno. V předvánočním období je jistě také vítaná možnost Záruky prodloužené výměny zboží, kdy zakoupený přístroj v tomto eshopu si můžete do 60 dnů od nákupu vyměnit zdarma za jakékoliv jiné zboží nebo služby z aktuální nabídky. Tedy strach např. ze špatně vybraného dárku vás již trápit nemusí.

Více se dozvíte na stránkách Smarty.cz.

ČLÁNKY:, ,

Diskuze

Komentujte

avatar
wpDiscuz
Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Galaxy S8 a S8+ dostanou Android Oreo koncem ledna

Galaxy S8 a S8+ dostanou Android Oreo koncem ledna

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  9 komentářů

Vlajkové lodě se výrobce snaží na novou verzi Androidu aktualizovat vždy co nejrychleji. A Samsung není samozřejmě výjimkou, jeho top modely…

Honor 9 Lite bude oficiálně představen 21. prosince

Honor 9 Lite bude oficiálně představen 21. prosince

DNES  |  Tomáš Richter  |  diskuze (0)

Honor dnes potvrdil, že 21. prosince v Shenzhenu představí nový smartphone. Podle nejnovějších informací by mělo jít o Honor 9 Lite, levnější…

Zákazníci chtějí raději aktualizace, než kupovat nový telefon

Zákazníci chtějí raději aktualizace, než kupovat nový telefon

DNES  |  Petr Louda  |  6 komentářů

Pamatujete si ještě doby, kdy telefony byly prodávané ve výrazné slevě za podmínky, že se u mobilního operátora uvážete na dva…

Mobilní zobrazení