Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Android 9 Pie | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Jak chtějí šílenci z automobilového The Grand Tour nabíjet telefony?

  |  komentovat  |  autor: Luboš Srb

V nejnovějším devátém dílu první série nového automobilového seriálu The Grand Tour, ve kterém učinkují všichni tři moderátoři z původního Top Gearu (Jeremy Clarkson, Richard Hammond a James May), přišlo na řadu nabíjení mobilních zařízení, které bychom měli vyřešit, aby bylo dostatek elektrické energie pro budoucí elektromobily.

Tip: Pokud se zajímáte o elektromobily, navštivte také náš web www.elektrickevozy.cz

Kde vezmeme elektrickou energii, kterou budeme potřebovat v příštích letech pro naše mobilní telefony, notebooky, nebo elektromobily? Samozřejmě můžeme postavit další elektrárny. Ale mohlo by to jít i jinak? Šílení (avšak profesionální) moderátoři z nového The Grand Tour přemýšleli, kolik asi elektřiny bychom denně mohli vytvořit během našeho běžného dne. A co kdybychom ji i nějak využili právě pro nabíjení našich zařízení?

James May

První z moderátorů „vymyslel“, že by se dala využít kancelářská budovat s otočnými dveřmi, a jak lidé přicházejí a odcházejí, tak se dveře protáčí – po připojení generátoru tedy může docházet k přeměně energie v elektřinu. Ovšem pro „ubohé“ návštěvníky budovy to je docela dřina, neboť se dveře otáčejí docela ztuha. A co teprve, když je James May vyžene alarmem, protože by vlastně potřeboval mnohem více energie, než v kolik původně doufal?

Richard Hammond

Druhý moderátor se snaží využít nikoliv nicnetušících lidí, ale nebohého zvířecího miláčka – jeho záměrem je zapřáhnout psa na procházce k přívěsu s dynamem, které bude při venčení čtyřnohého „člena rodiny“ (nebo spíše otroka) přeměňovat energii v elektřinu. Jenže první pokus Richarda Hammonda se tak trochu nepovede a „rozbitého“ psa musí vyměnit za jiného.

Jeremy Clarkson

A konečně třetí moderátor, asi ze všech nejbláznivější, tvrdí, že školní sportovní den je vlastně taková malá lidská elektrárna. Zapřáhne tak malé děti, které mají normálně běhat a skákat do dálky nebo i přes překážky ve speciálních postrojích (takže to tak úplně normální není), díky kterým Jeremy Clarkson získává elektrickou energii pro nabití svého telefonu. Ale přesvědčí se, že to není moc dobrý nápad.

Je asi více než jasné, že ani jedno z uvažovaných řešení není příliš ideální pro nabíjení našich telefonů, nebo i jiných elektronických zařízení. Konkrétně James May za celý den získal asi 45 % baterie, Richard Hammond jen 41 %, no a Jeremy Clarkson „nabyl“ tak trochu jinak…

A co teprve nabíjení elektromobilu?

Jelikož je nový The Grand Tour automobilový pořad, samozřejmě došlo i na otázku nabíjení elektromobilů. James May, který byl při svém „výzkumu“ ze všech tří moderátorů nejúspěšnější, vyrazil do posilovny, kde připojil 10 strojů poháněných lidskou silou k přístroji, který vytvářel plynulý tok elektřiny, a s ním začal nabíjet elektromobil G-Wiz.

Jenže po 8 hodinách nabíjení ujel pouhých 34 km.

A výsledek? Budoucnost prý patří benzinu…

ČLÁNKY:, , , ,

Diskuze

avatar
Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
V Instagram zprávách nyní budete moci posílat GIFy

V Instagram zprávách nyní budete moci posílat GIFy

DNES  |  Lucie Poláčková  |  diskuze (0)

Instagram neusíná na vavřínech a se svými direct messages se chce s novými updaty stále přibližovat ke klasickým chatovacím…

Nokia plánuje akci na 4. října. Co představí?

Nokia plánuje akci na 4. října. Co představí?

VČERA  |  Tomáš Rajnoch  |  3 komentáře

Společnost HMD Global, která má na starosti smartphony značky Nokia, pořádá již za několik dní v Londýně akci, na…

Rozbor iPhonu XS ukazuje baterii tvarovanou do písmene L

Rozbor iPhonu XS ukazuje baterii tvarovanou do písmene L

VČERA  |  Vlastimil Šlosar  |  diskuze (1)

FixjeiPhone je nizozemský web zaměřující se na rozebírání telefonů. Tentokrát na YouTube ukázali video vnitřností iPhonu XS a vyšla…

Mobilní zobrazení