Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | nový Android P | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Rychlý návod: Jak aktualizovat Xiaomi Mi3 a Mi4 na MIUI 6

  |  3 komentáře  |  autor: Luboš Srb

Máte Xiaomi Mi3 nebo Mi4? A chcete aktualizovat na nejnovější verzi MIUI 6? Pak pro vás máme rychlý návod, jak jednoduše aktualizovat oba tyto smartphony. Není to nic složitého.

Finální verze MIUI 6 měla podle původních srpnových odhadů dorazit na modely Mi3 a Mi4 během října. Výrobce však stále systém ladí a vydává nové a nové verze pro vývojáře. Takže je otázkou, kdy nakonec dorazí. Čekat ale nemusíte, můžete si systém stáhnout už nyní. MIUI 6 již funguje velmi dobře a nemá výraznější chyby.


Návod na aktualizaci MIUI 6 u Xiaomi Mi3 a Mi4:

1. Stažení ROM s MIUI 6

Z oficiálních stránek Xiaomi si stáhněte ROM s MIUI 6. Pro model Xiaomi Mi3 je to tento odkaz, pro model Xiaomi Mi4 pak tento odkaz. Jde o Developer ROM, stahovaný zip soubor má cca 380 MB. Nebo můžete využít služeb české komunity miuios.cz, kde je už přímo česká ROM nového MIUI 6.

2. Instalace ROM

Pokud jste si zip soubor stáhli do počítače, nejprve jej ještě zkopírujte do telefonu. Nyní v telefonu přejděte do nastavení -> o telefonu -> vyberte aktualizace systému -> stiskněte tlačítko možnosti a vyberte zip soubor pro instalaci. Nechte instalaci proběhnout.

3. Provést vymazání dat

Telefon se vám po instalaci restartuje a vy již můžete používat MIUI 6. Jenže většinou se stává, že systém vykazuje značné chyby a nejdou ani pouštět aplikace. Proveďte proto ještě tzv. vymazání všech dat (a tedy svá data si dobře předem zálohujte).

V nastavení -> o telefonu -> vyberte možnost reboot a po zrestartování telefonu pomocí tlačítek hlasitosti budete vybírat možnosti a vypínací klávesou možnost potvrzujete – vyberete tedy možnost wipe all data.

Tento proces může trvat i několik minut.

4. Instalace Google Play

Posledním krokem je zpravidla instalace Google Play obchodu, který není v originální ROM zahrnut (pokud máte staženou českou ROM, balíček s Google aplikacemi již obsahuje v sobě). V aplikaci „Apps“ si tedy vyhledejte „Google installator“ a nainstalujte aplikaci Google Play a všechny její služby okolo.

Pokud byste se snažili stáhnout a nainstalovat Google Play z volně dostupného apk staženého z internetu, nemusí vám toto řešení vždy fungovat. Stažení přímo přes obchod Xiaomi je proto podle mě spolehlivější. Samozřejmě ale po nainstalování Google Play můžete na obchod Xiaomi zapomenout a využívat už jen známější obchod Googlu, ze kterého si stáhnete vše dále potřebné.

Pozn.: Redakce Mobilizujeme.cz nenese žádnou zodpovědnost za případné komplikace a problémy spojené s aktualizací vašeho telefonu pomocí tohoto návodu.


Výhody:

  • zcela nové prostředí
  • nové funkce (notifikace na zamykací obrazovce, notifikační bannery, vylepšený multitasking atd.)

Nevýhody:

  • přijdete o data a musíte vše nastavit znovu
  • systém zatím není v češtině a budete tak muset používat třeba angličtinu

Máte nějaké otázky ohledně aktualizace telefonů Xiaomi Mi3 a Mi4 na nové MIUI 6? A kdo z vás už je spokojeným uživatelem nejnovějšího systému od Xiaomi?

ČLÁNKY:, , ,

Diskuze

3
Komentujte

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
marekLuboš SrbBlueSeven Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
BlueSeven
BlueSeven

MIUI v6 je v češtině od samotného počátku, navíc v české ROMce jsou Gapps už integrované.

Luboš Srb
Luboš Srb

Informaci jsem do článku ještě doplnil, díky. Kdo má nebo si tedy udělá účet na miuios.cz, může si z fóra stáhnout českou ROM, postup je jinak stejný. Sám jsem tuto informaci opomněl, neboť mi na zmíněném fóru nešel vytvořit účet, abych vyzkoušel už některé z dřívějších ROM.

marek
marek

vždyť to není v češtině..

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Nokia chystá na zítra velkou akci. Bude to premiéra Nokie 9? Asi ne

Nokia chystá na zítra velkou akci. Bude to premiéra Nokie 9? Asi ne

DNES  |  Dominik Hlásný  |  diskuze (0)

I když výrobce zákazníky stále napíná, nejvíce se spekulovalo o příchodu vlajkové lodě jménem Nokia 9. Máme tedy očekávat příchod…

Úniky odhalují další informace o Samsungu s Androidem Go

Úniky odhalují další informace o Samsungu s Androidem Go

DNES  |  Vlastimil Šlosar  |  diskuze (0)

Už nějakou dobu tušíme, že Samsung chystá svůj vlastní telefon, ve kterém bude odlehčený systém Android Go. Únik z ruského…

Google Pixel 3 XL i s výřezem uniká na živém snímku

Google Pixel 3 XL i s výřezem uniká na živém snímku

DNES  |  Dominik Hlásný  |  diskuze (0)

Nejnovější Pixel od Googlu se prokousává na svět. Jak fotografie prozrazuje, zasvěcení mohou smartphone používat již nyní. Na fotce pořízené…

Mobilní zobrazení