Mobilizujeme.cz

Trendy: zpravodajství z MWC 2018 | jak vybrat telefon | zpomalování iPhonů | Galaxy S9 | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

Rychlý návod: Jak aktualizovat Xiaomi Mi3 a Mi4 na MIUI 6

  |  3 komentáře  |  autor: Luboš Srb

Máte Xiaomi Mi3 nebo Mi4? A chcete aktualizovat na nejnovější verzi MIUI 6? Pak pro vás máme rychlý návod, jak jednoduše aktualizovat oba tyto smartphony. Není to nic složitého.

Finální verze MIUI 6 měla podle původních srpnových odhadů dorazit na modely Mi3 a Mi4 během října. Výrobce však stále systém ladí a vydává nové a nové verze pro vývojáře. Takže je otázkou, kdy nakonec dorazí. Čekat ale nemusíte, můžete si systém stáhnout už nyní. MIUI 6 již funguje velmi dobře a nemá výraznější chyby.


Návod na aktualizaci MIUI 6 u Xiaomi Mi3 a Mi4:

1. Stažení ROM s MIUI 6

Z oficiálních stránek Xiaomi si stáhněte ROM s MIUI 6. Pro model Xiaomi Mi3 je to tento odkaz, pro model Xiaomi Mi4 pak tento odkaz. Jde o Developer ROM, stahovaný zip soubor má cca 380 MB. Nebo můžete využít služeb české komunity miuios.cz, kde je už přímo česká ROM nového MIUI 6.

2. Instalace ROM

Pokud jste si zip soubor stáhli do počítače, nejprve jej ještě zkopírujte do telefonu. Nyní v telefonu přejděte do nastavení -> o telefonu -> vyberte aktualizace systému -> stiskněte tlačítko možnosti a vyberte zip soubor pro instalaci. Nechte instalaci proběhnout.

3. Provést vymazání dat

Telefon se vám po instalaci restartuje a vy již můžete používat MIUI 6. Jenže většinou se stává, že systém vykazuje značné chyby a nejdou ani pouštět aplikace. Proveďte proto ještě tzv. vymazání všech dat (a tedy svá data si dobře předem zálohujte).

V nastavení -> o telefonu -> vyberte možnost reboot a po zrestartování telefonu pomocí tlačítek hlasitosti budete vybírat možnosti a vypínací klávesou možnost potvrzujete – vyberete tedy možnost wipe all data.

Tento proces může trvat i několik minut.

4. Instalace Google Play

Posledním krokem je zpravidla instalace Google Play obchodu, který není v originální ROM zahrnut (pokud máte staženou českou ROM, balíček s Google aplikacemi již obsahuje v sobě). V aplikaci „Apps“ si tedy vyhledejte „Google installator“ a nainstalujte aplikaci Google Play a všechny její služby okolo.

Pokud byste se snažili stáhnout a nainstalovat Google Play z volně dostupného apk staženého z internetu, nemusí vám toto řešení vždy fungovat. Stažení přímo přes obchod Xiaomi je proto podle mě spolehlivější. Samozřejmě ale po nainstalování Google Play můžete na obchod Xiaomi zapomenout a využívat už jen známější obchod Googlu, ze kterého si stáhnete vše dále potřebné.

Pozn.: Redakce Mobilizujeme.cz nenese žádnou zodpovědnost za případné komplikace a problémy spojené s aktualizací vašeho telefonu pomocí tohoto návodu.


Výhody:

  • zcela nové prostředí
  • nové funkce (notifikace na zamykací obrazovce, notifikační bannery, vylepšený multitasking atd.)

Nevýhody:

  • přijdete o data a musíte vše nastavit znovu
  • systém zatím není v češtině a budete tak muset používat třeba angličtinu

Máte nějaké otázky ohledně aktualizace telefonů Xiaomi Mi3 a Mi4 na nové MIUI 6? A kdo z vás už je spokojeným uživatelem nejnovějšího systému od Xiaomi?

ČLÁNKY:, , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
BlueSeven
BlueSeven

MIUI v6 je v češtině od samotného počátku, navíc v české ROMce jsou Gapps už integrované.

marek
marek

vždyť to není v češtině..

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Siri bez Jobse postrádá smysl, říká bývalý zaměstanec Applu

Siri bez Jobse postrádá smysl, říká bývalý zaměstanec Applu

DNES  |  Jakub Fišer  |  diskuze (1)

Píše se rok 2011 a Apple představuje pátou generaci iPhonu, lehce vylepšený model iPhone 4S. Ten, kromě zlepšení výkonu,…

Nová vlajková loď od LG nabídne "pouze" LCD displej

Nová vlajková loď od LG nabídne „pouze“ LCD displej

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  2 komentáře

Chystaná vlajková loď společnosti LG se nám již pomalinku poodhaluje. O tomto modelu toho však stále nevíme příliš mnoho,…

Herní telefon Xiaomi Black Shark o sobě dává znovu vědět

Herní telefon Xiaomi Black Shark o sobě dává znovu vědět

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Zhruba před měsícem se začalo hovořit o smartphonu od Xiaomi, který nese název BlackShark. Tento kousek by měl být…

Mobilní zobrazení