Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | nový Android P | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

iPhone X neumožňuje použít Face ID pro nákupy v rámci rodiny

  |  13 komentářů  |  autor: Jakub Mokříš

Face ID, tedy technologie, kterou Apple implementoval do své poslední vlajkové lodi, zatím popravdě utrpěla pěkných pár šrámů na své pověsti. Jestli jste si však mysleli, že vaše tvář bude skutečně univerzálním „odemykačem“ zařízení, pak jste na omylu.

Jablečný ekosystém totiž umožňuje spárovat více účtů, nejčastěji rodinných, k sobě a sloučit všechny jejich nákupy pod jednu kartu. Když si poté někdo chce koupit třeba aplikaci, tak majitel karty musí tuto operaci potvrdit. A v tomto bodě právě Face ID použít nelze.

Majitel karty tak musí pokaždé „vyťukat“ celé heslo. To se možná nezdá jako zásadní problém, ale ve chvíli, kdy třeba další tři členové rodiny kupují denně aplikace nebo hudbu, to může být docela otrava. Otázka ale je, proč se Apple k tomuto kroku uchýlil.

Pravděpodobně se chtěli vyhnout situaci, kdy například synek, který tatínkovi jako by z oka vypadl, v nestřeženém okamžiku potvrdí na otcově telefonu nákup nějaké aplikace. Jak jsme se už mohli přesvědčit, genetika se svými kouzly dokázala Face ID oklamat.

Zdroj: engadget

ČLÁNKY:, , , ,

Diskuze

13
Komentujte

avatar
6 Comment threads
7 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
kukolarkazanJaPrvýMartinMarek+Studnicka Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Radek
Radek

Vážené iOvce, dali jsme vám nejrychlejší procesor A11, ale jen do chvíle než začne chcípat baterie, dali jsme vám nejlepší zabezpečení, ale jen do chvíle.. ó sorry ono to nefunguje, vyťukejte si heslo.

skylark
skylark

Je smutné, že vyloženě ke každému článku ohledně Applu se musí vyjádřit nějaký ubožák s lagdroidem. Vás musí tak moc štvát, že na ten telefon prostě nemáte peníze.. Nakonec, nejrelevantnější příspěvky jsou přece od těch, kteří jejich produkty nepoužívají, že :D

Martin
Martin

Mě vždy baví apple ovce jak vždy každý komentář okomentují typem nemáš peníze :D zamysli se, každý na ně ho má, ale když ten krám nechceme neznamená že na něho nemáme, a vzhledem k ceně Samsung, LG… je Apple podobně drahý.

JaPrvý
JaPrvý

Ten vykúsnutý displej pôsobí veľmi rušivo.

kazan
kazan

Působí to přímo otřesně. Face id je taky omyl.

Marek+Studnicka
Marek+Studnicka

Vážený Uživateli skylark,Nejde vůbec o peníze,ale o totální nedodělek,který bude každá Iovce obhajovat,protože Vy nejste schopni Nikdy uznat,že Apple udělal chybu,nebo že uživatele tahá svými praktikami akorát za Nos.Už jste doslova trapný tím,že Neumíte Nikdy přiznat-že tohle se Prostě Applu nepovedlo-proč byste měli být sebekritičtí-i kdyby Apple vyplodil jakkýkoliv zmetek za Nehorázné peníze-podle Vás je vše v pořádku-i toto je v pořádku!!!!

kukolar
kukolar

počuj ty glupa studňa,už perstaň svoje mudra naprieč internetom podsuvať, nikoho to nezaujíma nikoho,si tupé teľa, zamindrákované.
skoč pod vlak urobíš pre svet najlepšie, dufam, že si sa nestihol rozmnožiť

kukolar
kukolar

ty jo akože fakt tento článok aj niekto uverejnil ???
ako nakupuje moja rodina ked nemaju moj palec ???
že by kodom ktorý im dám-nedám aby nekupovali všetky chobotiny – „vid synku“
a že iOvce

androiprd stádo je ešte tupšie , slepice na dvore hodia im zrno a žeru aj blato s hownom

Martin
Martin

Tady se mi potvrzuje co Slovák to čur.k

Marek+Studnicka
Marek+Studnicka

No uživatel Kukolar se opravdu projevil,nebyl náhodou pod vlivem?Asi Ano,je to smutné,když se nezmohu na Nic,tak budu urážet,je mi toho člověka líto-tomu se říká Duševní troska!!!!

Radek
Radek

Ta zamindrákovaná čobolácká iOvce je už tak na dně, že se musela vyvztekat i na českém webu.

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Mobilní hra PUBG zaznamenala 100 milionů stažení

Mobilní hra PUBG zaznamenala 100 milionů stažení

DNES  |  Jakub Mokříš  |  diskuze (0)

Tato populární hra má za sebou masivní úspěch na PC, a teď drtí rekordy i na smartphonech. Tip: První vlna…

Jaké smartphony dostanou nový Android 9 Pie?

Jaké smartphony dostanou nový Android 9 Pie?

DNES  |  Jakub Fišer  |  3 komentáře

Google nezahálel ani letos a po celkově vydařeném Androidu 8.0 Oreo se předvedl s úplně novou verzí svého operačního systému.…

Sony Xperia XA3 se zjevila v benchmarku se Snapdragonem 660

Sony Xperia XA3 se zjevila v benchmarku se Snapdragonem 660

DNES  |  Pavel Kreuziger  |  diskuze (0)

Benchmarkem Geekbench prošlo zařízení s označením Sony H4493; nejspíš jde o Xperii XA3 nebo některou z jejích variant (Plus/Ultra). Telefon je jako…

Mobilní zobrazení