Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | nový Android P | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

iPhone vs Samsung Galaxy S4: kdo má rychlejší Wi-Fi připojení?

  |  4 komentáře  |  autor: Luboš Srb

Firma D-Link dělala měření přenosové rychlosti na jejich Wi-Fi routerech s nejnovějším standardem IEE 802.11ac a do měření zahrnula dva přední top smartphony. Který z dvojice iPhone 4S a Samsung Galaxy S4 dosáhl vyšších rychlostí?

Švédští kolegové tuzemského zastoupení firmy D-Link zkoušeli přenosové rychlosti nového standardu Wi-Fi 802.11ac a pro srovnání použili Samsung Galaxy S4, coby první smartphone s tímto standardem, a populární iPhone (ve starší verzi 4S, ovšem u něj najdeme stejný standard Wi-Fi 802.11n jako u nejnovějšího iPhonu 5). Už tedy samotný předpoklad v rozdílném standardu, 802.11ac je totiž nástupce současného 802.11n, napovídá, kdo tento souboj vyhraje.

A slidy z prezentace se nemýlí. D-Link naměříl více jak 2x lepší rychlosti v případě Samsungu Galaxy S4 s Wi-Fi 802.11ac než v případě iPhonu 4S s Wi-Fi 802.11n. A novější Wi-Fi standard „ac“ není jen o přenosové rychlosti měřené na krátkou přímo viditelnou vzdálenost. Pokud má signál projít skrz zeď, u dosavadních standardů se většinou hned za první zdí ztratí majoritní část přenosové rychlosti a koncové zařízení pak zdaleka nevyužívá maximálních přenosových rychlostí. A tomu by měl být nyní konec, respektive přenosové rychlosti by hned za první zdí neměly skočit ze 100% maxima na třeba 10%, ale měly by ztratit výrazně méně.

ČLÁNKY:, , , , ,

Diskuze

4
Komentujte

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
EdimerMirasmrkPastelka Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Pastelka
Pastelka

Asi mám malou představivost, ale když už je tam zmínka o reálném životě, pak při jakém nasazení bych podobný výkon poznal/využil?
Další věcí je pak srovnání výpočetního výkonu obou zařízení, protože přenos dat není jen o samotném WiFi, ale i o CPU, které ta data zpracuje/odešle/přijme do/z modulu a uloží a paměti čtení/zápis.

Takže shrnuto – přes dva roky staré zařízení je pomalejší, než aktuální model Samsungu. Kdo by to čekal :)
A ten iPhone 5 tam není z dobrého důvodu – WiFi modul je jiný a násobně rychlejší. Pro ilustraci:
http://www.inrumor.com/wp-content/uploads/2012/09/Screen-shot-2012-09-25-at-2.06.00-AM.png

mrk
mrk

Presne tak. Test uplne k nicemu.

Miras
Miras

Souhlas, akorát matou spotřebitele.

Edimer
Edimer

Máte pravdu záleží na celém chipsetu.Ale vyžší rychlost připojení a propustnost je znát při už při načítání stránek případně stahování souborů či kopírování mezi PC.

viz:

https://youtu.be/WfUJqm4PycE

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Za nejdražší Huawei v setu s hodinkami dáte "už jen" 47 tisíc

Za nejdražší Huawei v setu s hodinkami dáte „už jen“ 47 tisíc

VČERA  |  Luboš Srb  |  diskuze (0)

Nejdražší telefon od čínského Huawei, tedy speciální Mate RS Porsche Design zlevnil na českém trhu ve zvýhodněném setu s…

Apple chystá vlastní televizní službu, chce konkurovat Netflixu

Apple chystá vlastní televizní službu, chce konkurovat Netflixu

VČERA  |  Jakub Mokříš  |  diskuze (0)

Šušká se, že Apple začne nabízet svoji vlastní službu, kde bude poskytovat videoobsah. Nejvážnější konkurencí by mu pak byl…

Motorola dostala patent na skládací smartphone s vyhříváním

Motorola dostala patent na skládací smartphone s vyhříváním

VČERA  |  Pavel Kreuziger  |  diskuze (0)

Motorola dostala patent na skládací smartphone s vyhřívacím prvkem v pantu. Ten ohřeje místo na displeji, které bylo ohnuto, a tímto…

Mobilní zobrazení