Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Huawei P20 | malý iPhone | superphone budoucnosti | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

iPhone vs Samsung Galaxy S4: kdo má rychlejší Wi-Fi připojení?

  |  4 komentáře  |  autor: Luboš Srb

Firma D-Link dělala měření přenosové rychlosti na jejich Wi-Fi routerech s nejnovějším standardem IEE 802.11ac a do měření zahrnula dva přední top smartphony. Který z dvojice iPhone 4S a Samsung Galaxy S4 dosáhl vyšších rychlostí?

Švédští kolegové tuzemského zastoupení firmy D-Link zkoušeli přenosové rychlosti nového standardu Wi-Fi 802.11ac a pro srovnání použili Samsung Galaxy S4, coby první smartphone s tímto standardem, a populární iPhone (ve starší verzi 4S, ovšem u něj najdeme stejný standard Wi-Fi 802.11n jako u nejnovějšího iPhonu 5). Už tedy samotný předpoklad v rozdílném standardu, 802.11ac je totiž nástupce současného 802.11n, napovídá, kdo tento souboj vyhraje.

A slidy z prezentace se nemýlí. D-Link naměříl více jak 2x lepší rychlosti v případě Samsungu Galaxy S4 s Wi-Fi 802.11ac než v případě iPhonu 4S s Wi-Fi 802.11n. A novější Wi-Fi standard „ac“ není jen o přenosové rychlosti měřené na krátkou přímo viditelnou vzdálenost. Pokud má signál projít skrz zeď, u dosavadních standardů se většinou hned za první zdí ztratí majoritní část přenosové rychlosti a koncové zařízení pak zdaleka nevyužívá maximálních přenosových rychlostí. A tomu by měl být nyní konec, respektive přenosové rychlosti by hned za první zdí neměly skočit ze 100% maxima na třeba 10%, ale měly by ztratit výrazně méně.

ČLÁNKY:, , , , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Pastelka
Pastelka

Asi mám malou představivost, ale když už je tam zmínka o reálném životě, pak při jakém nasazení bych podobný výkon poznal/využil?
Další věcí je pak srovnání výpočetního výkonu obou zařízení, protože přenos dat není jen o samotném WiFi, ale i o CPU, které ta data zpracuje/odešle/přijme do/z modulu a uloží a paměti čtení/zápis.

Takže shrnuto – přes dva roky staré zařízení je pomalejší, než aktuální model Samsungu. Kdo by to čekal :)
A ten iPhone 5 tam není z dobrého důvodu – WiFi modul je jiný a násobně rychlejší. Pro ilustraci:
http://www.inrumor.com/wp-content/uploads/2012/09/Screen-shot-2012-09-25-at-2.06.00-AM.png

mrk
mrk

Presne tak. Test uplne k nicemu.

Miras
Miras

Souhlas, akorát matou spotřebitele.

Edimer
Edimer

Máte pravdu záleží na celém chipsetu.Ale vyžší rychlost připojení a propustnost je znát při už při načítání stránek případně stahování souborů či kopírování mezi PC.

viz:

https://youtu.be/WfUJqm4PycE

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Funkce Edge Sense míří i na telefony, které nevyrábí HTC

Funkce Edge Sense míří i na telefony, které nevyrábí HTC

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Minulý rok HTC představilo model U11, který kromě špičkové výbavy zaujal také jednou unikátní funkcí. Tou je Edge Sense, nebo citlivé…

Chyba u iOS 11 zázračně zmizela, ale jen v oficiálním videu

Chyba u iOS 11 zázračně zmizela, ale jen v oficiálním videu

DNES  |  Luboš Srb  |  diskuze (0)

Apple očividně ví o jedné z chyb u iOS 11, kterou dokonce zachytil přímo ve svém oficiálním videoklipu. Tip: iOS 11 má…

Majitelé Lenovo Moto Z začínají dostávat nový Android 8.0

Majitelé Lenovo Moto Z začínají dostávat nový Android 8.0

DNES  |  Tomáš Richter  |  diskuze (0)

Modulární telefon Moto Z asi není třeba představovat. Když se před dvěma lety objevil na trhu, nabízel líbivý design, ultimátní výbavu…

Mobilní zobrazení