Mobilizujeme.cz

iPhone s 4,7″ displejem a phablet s 5,7″ možná již na WWDC 2014

  |  komentovat  |  autor:

Informací kolem nadcházející generace iPhonu se objevuje stále více. Podle posledních „proroctví“ prý bude dvojice složená z iPhonu 6 a většího phabletu představena již na červnovém WWDC 2014.

Zdá se, že se rýsují očekávané parametry nové generace iPhonu. První verze, která má pokračovat ve stopách rodokmenu původního iPhonu a navázat nyní na poslední iPhone 5S, prý bude iPhone 6 a jeho úhlopříčka displeje naroste ze 4″ na 4,7″, ačkoliv rozlišení má zůstat na hodnotách 640 x 1136 px. Znamenalo by to snížení jemnosti displeje, na které si Apple v poslední době tak zakládá. Z výbavy jen v krátkosti můžu zmínit 8 Mpx fotoaparát nově s optickou stabilizací obrazu (OIS), zřejmě dále vylepšený procesor a zároveň se očekává snížení tloušťky na pouhých 6 mm. Více můžete sledovat na štítku iPhone 6.

Druhou verzí pak údajně bude phablet s 5,7″ displejem a zde již s vyšším rozlišením, než u iPhonu 6. Dřívější report mluvil o Full HD rozlišení (1920 x 1080 px) u 5,7″ phabletu a HD rozlišení (1280 x 720 px) u 4,7″ iPhonu. Informace se tak v tomto ohledu nepřekvapivě zatím rozcházejí.

A stejné je to i ohledně datumu oficiálního představení. Poslední informace hovoří o červnové vývojářské konferenci WWDC 2014, kde mají být představené oba nové iPhony. A iPhone 6 s okamžitou dostupností v omezeném množství 2-3 miliony kusů, zatímco větší phablet s dostupností o něco pozdější. To jsou ale čínské zdroje. Japonské naopak zmiňují, že Apple na jaře představí nejprve phablet coby novou řadu ve svém portfóliu a klasický iPhone až později na podzimní prezentaci. Tedy zcela opačně.

A co levnější varianta iPhonu? Vypadá to, že se zatím nechystá. Nebylo by překvapením, kdyby se výrobce soustředil jen na klasický iPhone a novou kategorii phabletů, zatímco „levný“ iPhone 5C by minimálně do příštího roku nepotřeboval nového nástupce tak jako spíš zatraktivnění současné cenovky.

zdroj: 1

ČLÁNKY:, , ,
Samsung Galaxy Note 8 oficiálně: návrat zašlé slávy?

Samsung Galaxy Note 8 oficiálně: návrat zašlé slávy?

DNES  |    |  diskuze (0)

Samsung si na dnešek připravil dlouho očekávanou konferenci Unpacked 2017, na které světu představil nejnovější model řady Galaxy Note s pořadovým číslem…

Lindsey Vonn někdo ukradl její nahé fotky z telefonu

Lindsey Vonn někdo ukradl její nahé fotky z telefonu

DNES  |    |  2 komentáře

Mnozí z vás jistě mají v paměti kauzu, kdy na internet hackeři vypustili velice intimní fotografie celebrit, ke kterým se dostali kvůli…

Víte, co je to DeX? A čím se asi tak Samsung inspiroval? (video)

Víte, co je to DeX? A čím se asi tak Samsung inspiroval? (video)

DNES  |    |  diskuze (1)

U Samsungu najdeme řadu zajímavých a chytrých vychytávek, jednou z nich je rozhodně i produkt nazvaný DeX. Jedná se o inteligentní dokovací…

Mobilní zobrazení