Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | nový Android P | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

iPhone by brzy mohl využívat MicroLED technologii

  |  8 komentářů  |  autor: Pavel Kreuziger

Ačkoliv jsme stále zvědaví na to, co si pro nás Apple chystá na září, internet se už začíná hemžit tipy, jakých novinek se jeho iPhone dočká v následujících iteracích.

Fan-made-Apple-iPhone-7-concepts

Tip: Nové Apple Watch 2 mají přijít s Micro LED displejem

Jedna z nejnovějších zpráv ubírajících se tímto směrem pochází z pera analytika jménem Wang Jyh-Chau, který spekuluje, že by kultovní smartphone mohl v příštích několika letech přejít na formující se technologii pro displeje zvanou MicroLED.

Obecně se předpokládá, že v roce 2017 přejde iPhone z technologie LCD na OLED, jak bylo ostatně naznačeno již ve spoustě reportů. Ovšem podle Wanga – šéfa výrobce panelů Innolux – není OLED pro Apple dlouhodobě funkčním řešením. Ačkoliv firma s nakousnutým jablkem ve znaku může použít OLED k tomu, aby trochu zahýbala trhem – hovoří se dokonce o zakřiveném displeji na způsob Samsungu Galaxy S7 Edge (recenze) – nemůže tato technologie plně nahradit LCD, pokud jde o poměr „ceny a výkonu“ i spolehlivost. Globální dodávky OLED displejů jsou navíc příliš nízké na to, aby Apple se svou velkovýrobou mohl uvažovat o jejich dlouhodobějším využití.

Proto by mohl přejít na MicroLED – technologii, která je aktuálně v plenkách. Což ostatně dokázal i v roce 2014, kdy koupil startup ze Silicon Valley jménem LuxVue Technology, který je považován za průkopníka právě MicroLED technologie. Minulý rok se spekulovalo o tom, že Apple rozjel utajený projekt na Tchaj-wanu, zaměřený na vývoj tímto směrem, i o tom, že by prvním kandidátem na danou technologii mohl být iPhone už v příštím roce.

A co MicroLED přináší? Především vyšší energetickou efektivitu v porovnání s konkurenčními řešeními, přičemž si zachovává stejně rychlé obnovovací frekvence či čisté vykreslení odstínů černé jako OLED, které kombinuje s výhodami LCD, jako je lepší jas. Nevýhodou je však vyšší cena výroby i její složitost, a prozatím se jeví jako komplikovaná velkovýroba v objemech vhodných pro giganta, jako je Apple.

Zdroj: PhoneArena

ČLÁNKY:, , , , , ,

Diskuze

8
Komentujte

avatar
6 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
DodoMichalthegridMarduchMartin Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Kocik
Kocik

Aby to nedopadlo jako s iphonem z tekutyho kovu o tom se psalo taky pred asi 5 lety a nikde nic :-)

Martin
Martin

MicroLed zní zajímavě, ale jestli se toho dočkáme, známe Apple jak dlouho trvalo dát do telefonu NFC, nebo dát FHD Display.

Marduch
Marduch

„… nemůže tato technologie plně nahradit LCD, pokud jde o poměr „ceny a výkonu“ i spolehlivost“
Jj, osobně si pořád nějak nedokážu představit Apple story s vypálenými iPhony, to ať je Apple jakej chce, tak tudy určitě ne-e.

Kocik
Kocik

Marduch: Měl jsem Galaxy S, SIII, Note 3, S6 a S7 a nikdy žádný problém jen u Notu vyrobní vada displeje měl pruhy a druhej den po koupi vyměněn za novej a pak už bez problému. Žádný vypálení apod. se nekonalo.

Michal
Michal

Tak se podívej na jakoukoliv prodejnu a uvidíš tam tenhle hnus https://www.google.cz/search?q=samsung+amoled+burned+displej&rlz=1C9BKJA_enCZ696CZ696&hl=cs&prmd=isvn&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiayvuUt-nOAhVH5xoKHSLVBksQ_AUIBygB&biw=1366&bih=909&dpr=2#imgrc=XNtwgw1God6BwM%3A To si Apple skutečně nedovolí, mě se po čase na amoledu vždy něco vypálilo.

thegrid
thegrid

Bylo by dobrý tu technologii popsat. Slyším o ní poprvé a docela by mně to zajímalo. Samozřejmě bych si mohl přeložit anglickou wikipedii, ale…

Dodo
Dodo

Tak použivám telefony samsung už několik generací od SGS 1, až teď note 4. Telefon je starý skoro 3 roky a vypalování displeje je patrné na bílem, šedém nebo modrém jednolitém podkladu. Je to sice nepatrné, ale já mám dobrý zrak a vidím to.Jedná se o tray lištu a skoro neviditelně i klávesnice.
Takže ten problém existuje, i když 3 roky starý telefon už je po době životnosti v podstatě….Pro běžné používáni to samozřejmě nevadí, není to vidět.

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
YouTube začal používat hashtagy, prý to urychlí vyhledávání

YouTube začal používat hashtagy, prý to urychlí vyhledávání

DNES  |  Jakub Mokříš  |  diskuze (0)

Vymoženost v podobě hashtagů už dorazila i na server s největším počtem videí s hrajícími si kočkami na světě. Google toto…

Bude Android nahrazen připravovaným Fuchsia OS? Možné to je

Bude Android nahrazen připravovaným Fuchsia OS? Možné to je

DNES  |  Dominik Hlásný  |  diskuze (0)

Jeden z právě vyvíjených open-sourcových projektů od Googlu by mohl nahradit stávající mobilní operační systém, a to do pěti let. O experimentálním…

Huawei bojuje proti notchům, zkouší díru v displeji

Huawei bojuje proti notchům, zkouší díru v displeji

DNES  |  Jakub Mokříš  |  diskuze (0)

Na vykousnutý displej neboli notch se názory různí. Někteří jej nenávidí, jiným nevadí. A kupříkladu v Huawei se patrně notně posilnili…

Mobilní zobrazení