Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | zpomalování iPhonů | bezrámečkové telefony | Galaxy S9 | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

iPhone 7: v tenčím těle paradoxně vyšší kapacita baterie?

  |  4 komentáře  |  autor: Pavel Kreuziger

Poslední dvě generace iPhonu nadchly svými ultratenkými těly, které dosahovaly ultratenkého provedení kolem pouhých 7 milimetrů v pase. A cupertinský Apple v tomto trendu nekončí, prý chystá ještě tenčí iPhone 7, který má paradoxně přinést vyšší kapacitu baterie. Jak je to možné?

iphone-7

K dalšímu ztenčení iPhonu má dopomoci úplné odstranění 3,5 mm Jacku pro sluchátka. Připravovaný iPhone 7 tak bude evidentně kompatibilní pouze s přibalenými sluchátky a jejich Lightning portem. Holt je třeba dělat kompromisy. Tento krok ovšem není jediný, který Apple využije, aby dosáhl spekulované 6 mm „tloušťky“. Alespoň to tvrdí jihokorejská média.

fan-out-a10

Americká firma v tomto případě evidentně využije nový design hardwaru v podobě čipsetu A10 s „fan-out“ řešením chlazení, díky kterému by mohl iPhone 7 disponovat menší základní deskou i oblastí s anténami, což by mohl vést k vyšší kapacitě baterie. Zmíněná technologie kombinuje silikonové čipy a polovodičové komponenty, což ústí ve výkonnější, ale zároveň kompaktnější čipset.

Fan-In-Fan-Out

Efektivita řešení je postavena na arsenidu gallitém, který je součástí polovodiče a dokáže přijímat vysokofrekvenční signály s nízkou interferencí, což zlepšuje příjem a eliminuje jeden ze dvou anténních modulů, které byly nutné v dosavadních řešeních.

Zdrojem spekulací je jako obvykle několik dodavatelů, tentokrát z Japonska, ale i dalších zemí, kteří tvrdí, že si u nich Apple ve velkém objednal právě uvedenou technologii. A jako obvykle je třeba brát celou spekulaci s rezervou.

Zdroj: Phone Arena

ČLÁNKY:, , , , , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
jarda
jarda

co máj pořád výrobci mobilů stim stenčovaním mobilů a zrovna iPhone kterými se 6 kroutily jak svině .já mám telefon 8,9 m tlustý a jsem spokojenej za prví se líp drží v ruce a zadruhé tam mám 5300 mah baterií . která vydrží běž problémů 4 dny s průměrem 15 hodin lítání po netu a td . nechápu lidi chtěj mobily jak papír když ho máj pak hlavně vybyt
ej v kapse .

Freedom3
Freedom3

15 hodin litani po internetu? A kdy spite? Myslim ze 4 dny a denně 15 hodin strávených na internetu,tzn. mit 15 hodin zapnutý neustále displej,by jste nedal ani třeba s 10000mah ;)

Helium
Helium
Prosím redakci o opravu – technologie kombinuje SILIKONOVÉ čipy a polovodičové komponenty. Nezaměňovat eng výrazy silicon a silicone !!! Jedná se o křemíkové čipy. Polovodiče se vyrábějí výhradně na bázi křemíkového substrátu. Silikon (umělá hmota) je navíc agresivní vůči kovovým spojům z mědi a hliníku (nanášených na křemíkový substrát). „Přelomové“ je pouze to, že chtějí použít na CPU a další hlavní komponenty pouzdro WLCSP. Tzn. že křemíkový čip je obvykle připevněn na tenkou destičku s vývody a zastříknut epoxyden (fan out area). WLCSP je speciálně upravený křemíkový čip, který má na sobě přímo naneseny kontakty a je možné ho pájet… Číst vice »
Michal
Michal

Už je na čase ať tam dají alespoň 2500 do 4,7″ protože ta výdrž zvlášť u iphonu je fakt smešná navíc bez bezdratového nabíjení.

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Příští verze Androidu má přinést tmavý režim

Příští verze Androidu má přinést tmavý režim

VČERA  |  Vlastimil Šlosar  |  diskuze (0)

Poslední dobou se na interentu setkáváme čím dál častěji s možností přepnout různé weby do tmavého režimu (YouTube, Twitter). Dokonce i…

Xiaomi Mi Max 3 přinese bezdrátové nabíjení a čtečku duhovky

Xiaomi Mi Max 3 přinese bezdrátové nabíjení a čtečku duhovky

VČERA  |  Tomáš Richter  |  2 komentáře

Nejočekávanějšími smartphony od Xiaomi pro letošní rok jsou jistě vlajkové modely Mi Mix 2S a Mi 7. Ale ne každý chce…

První zařízení s Android Go jsou na spadnutí, přijdou již příští týden

První zařízení s Android Go jsou na spadnutí, přijdou již příští týden

VČERA  |  Vlastimil Šlosar  |  diskuze (0)

Jedna z velkých nevýhod Androidu je ta, že starší zařízení se kvůli jeho náročnosti zpomalují a stávají se takřka nepoužitelnými. Minulý…

Mobilní zobrazení