Mobilizujeme.cz

Trendy: Maraton soutěží | jak vybrat telefon + vánoční speciál | iPhone X | bezrámečkový telefon | Android Oreo aktualizace

iPhone 6 se dočká 20% nárůstu prodejů oproti iPhonu 5S, věří analytici

  |  7 komentářů  |  autor: Lukáš Grygarčík

Analytici společnosti Morgan Stanley předpokládají, že prodeje chystaného iPhonu 6 budou o 20% vyšší než u současné generace iPhonu 5S.

iPhone 6
Údajné snímky zadní strany modelu chystaného iPhonu 6

Hlavním důvodem pro takto vysoký nárůst prodejů má být předpokládané zvětšení úhlopříčky displeje nové generace jablečného telefonu, jako nejpravděpodobnější varianta se pak jeví použití 4,7″ displeje. iPhone 6 se tak stane prvním iPhonem, který bude soupeřit s vlajkovými loděmi konkurence s Androidem, které nabízejí nejčastěji úhlopříčku okolo 5″.

Je tak velice pravděpodobné, že se Applu podaří pokrýt větší část trhu a poptávka by se měla rapidně zvýšit. Jedna z nejčastějších výtek, která směřuje na adresu Applu, je právě malá velikost displeje iPhonů, i když skalní fandové značky jistě považují současnou velikost iPhonů za dokonalou.

Dalším důvodem očekávaného nárůstu je fakt, že výrobní proces iPhonu 6 zatím údajně běží naprosto hladce, dodávka komponent je v naprostém pořádku a žádné předvídatelné problémy by neměly ohrozit výrobu a dodávky nového iPhonu.

iPhone-6-CW iPhone-6-CB
Zajímavé vizualizace chystaného iPhonu 6 v souladu s úniky informací

Odhadovaný nárůst 20% by byl v kontrastu se současným vlajkovým modelem iPhone 5S, který dokázal v meziročním srovnání navýšit prodeje pouze o 6,7% a tempo růstu tak bylo o hodně nižší, než kolik Apple původně odhadoval.

Očekává se, že vzhledem k nasazení většího displeje, použití lepšího fotoaparátu atd. dojde k nárůstu ceny komponent pro výrobu iPhonu 6 o 20 – 30 dolarů za kus oproti iPhonu 5S, což by se mohlo negativně projevit na koncové ceně modelu, která by mohla být zase o něco vyšší a udělat tak iPhone zase o trošku prémiovější.

Podstatně méně optimističtí jsou analytici v oblasti prodejů iPadů, kde se očekává v období od třetího kvartálu roku 2014 do roku 2015 pokles prodejů o 1%.

Zdroj: Appleinsider via: GSMArena

ČLÁNKY:, ,
Spekulace kolem Surface Phonu od Microsoftu znovu ožívají

Spekulace kolem Surface Phonu od Microsoftu znovu ožívají

DNES  |  Tomáš Richter  |  diskuze (0)

S trouchou nadsázky lze říct, že bavit se o Suface Phonu je jako bavit se o císařových nových šatech. I když…

Leagoo S9 bude mít vyříznutý displej, stejně jako iPhone X

Leagoo S9 bude mít vyříznutý displej, stejně jako iPhone X

DNES  |  Luboš Srb  |  diskuze (0)

Byla to jen otázka času, kdy přijde některý „ze známějších“ čínských výrobců a okopíruje charakteristický výřez displeje nového iPhonu X. Podobností…

App Store nyní umožňuje předobjednávky aplikací

App Store nyní umožňuje předobjednávky aplikací

DNES  |  Jakub Mokříš  |  diskuze (0)

Tvůrci aplikací dostali skvělou možnost, jak zvýšit své šance na úspěch na App Store, kde je samozřejmě obrovská konkurence. Apple oznámil,…

Mobilní zobrazení