Mobilizujeme.cz

Trendy: Maraton soutěží | jak vybrat telefon + vánoční speciál | iPhone X | bezrámečkový telefon | Android Oreo aktualizace

iPhone 5 v ČR. Před prodejnami se tvořily fronty, na všechny se nedostalo

  |  8 komentářů  |  autor: Luboš Srb

V pátek 28. října, je nejen státní svátek – Den české státnosti, ale pro mnohé jistě znamená tohle datum také ještě další „svátek“. Jako jedni z prvních si totiž mohli v Česku pořídit nejnovější iPhone 5.

(aktualizováno 28. září) T-Mobile a Vodafone po půlnoci zahájili jako první v republice prodej nového iPhonu 5. Fronty na očekávanou novinku byly rekordní, před Vodafonem na Václavském náměstí stálo kolem 200 lidí. Nakonec se na všechny nedočkalo.

Další expedice s novým iPhonem 5 dorazí do ČR zřejmě až za několik týdnů. Oficiální eshop, český Apple Store, uvádí dostupnost na 3-4 týdny. Kdo si ale počká, může výrazně ušetřit. Oproti T-Mobilu vyjde iPhone 5 na českém Apple Storu až o zhruba 800 Kč levněji, oproti Vodafonu pak dokonce o bezmála 1500 Kč.


(původní text 27. září) Přesně o půlnoci z 27. na 28. října, tedy z dneška na zítřek, zahájí jako první prodej nového iPhonu 5 v ČR operátoři T-Mobile a Vodafone. U Telefónicy O2 nový iPhone zákazníci nepořídí, stejně tak zatím ani u eshopů, kterým první dodávky dorazí pravděpodobně až nejdříve za týden.

Kdo nechtěl čekat, vyrazil již dnes odpoledne před prodejny zmíněných operátorů. Byli jsme omrknout, jaká je situace na Václavském náměstí před prodejnou Vodafonu. Kolem 14 hodiny jsme již spatřili první nedočkavce. Po zhruba hodině už byla skupinka početnější, asi kolem 10 lidí.


Dnes odpoledne před prodejnami Vodafonu – na fotku napravo jsme se také vpravo „přimíchali“

Vypadá to, že zájem o bílou a černou verzi iPhonu 5 je zhruba rovnocený, tedy 50:50. Budoucí zákazníci ze zmíněné fronty jsou poměrně dobře informováni, o nedávném problému s eloxovaným hliníkem, na kterém jsou údajně v případě některých kusů nového iPhonu 5 již po rozbalení menší škrábance, většinou ví. Řešení je jednoduché, ihned po zakoupení si svůj kus před prodejcem zkontrolují.

Mezi prvními zákazníky panuje dobrá atmosféra. Ptal jsem se, zdali mají nějaký pořádník, ale nikoliv. Je to vše o férovém jednání, nikdo nikoho nepředbíhá, alespoň zatím..


Fronta před prodejnou Vodafonu na Václaváku, nutné je i občerstvení (takové pivo jistě přijde vhod)

Zatímco u Vodafonu bude možné zakoupit obě barevné verze iPhonu 5, tedy bílou a černou, ovšem jen ve verzi s 16 GB nebo 64 GB (chybí 32 GB verze), u T-Mobilu si zákazníci mohou pořídit jen černý iPhone 5 v nejnižší 16 GB verzi.

Kdo chce slevu, musí vyrazit ve speciálním oblečení. U Vodafonu dostanete slevu 1000 Kč, když dorazíte v černo-bílém oblečení, u T-Mobilu pak slevu 1500 Kč, pokud budete oblečeni v havajském stylu.

Chystáte se na některou z prodejen pro nový iPhone 5 a zažít neobvyklou atmosféru? Nebo máte raději klidnější a hlavně rychlejší způsob nákupu, kde se nemusí tolik čekat?

ČLÁNKY:, ,
Chystané LG G7 možná nabídne skener oční duhovky

Chystané LG G7 možná nabídne skener oční duhovky

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Příští vlajková loď společnosti LG se nezadržitelné blíží. Model G7 by měl především zaujmout svou vnitřní výbavou a designem. Aktuálně se…

Spekulace kolem Surface Phonu od Microsoftu znovu ožívají

Spekulace kolem Surface Phonu od Microsoftu znovu ožívají

DNES  |  Tomáš Richter  |  diskuze (0)

S trouchou nadsázky lze říct, že bavit se o Suface Phonu je jako bavit se o císařových nových šatech. I když…

Leagoo S9 bude mít vyříznutý displej, stejně jako iPhone X

Leagoo S9 bude mít vyříznutý displej, stejně jako iPhone X

DNES  |  Luboš Srb  |  diskuze (0)

Byla to jen otázka času, kdy přijde některý „ze známějších“ čínských výrobců a okopíruje charakteristický výřez displeje nového iPhonu X. Podobností…

Mobilní zobrazení