Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | zpomalování iPhonů | bezrámečkové telefony | Galaxy S9 | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

iPhone 4 se začal znovu prodávat, cena je ale překvapivě vysoká

  |  6 komentářů  |  autor: Lukáš Grygarčík

Minulý týden se objevily spekulace, že Apple chce v Indii kvůli rychle klesajícím prodejům iPhonů opět zahájit prodej již tři roky a tři generace starého iPhonu 4. Začal prý kvůli tomu shromažďovat neprodané naskladněné kusy z celého světa a chystal se je znovu začít prodávat v druhé nejlidnatější zemi světa. Dnes se spekulace potvrdily a Apple v Indii opravdu uvedl iPhone 4 znovu do prodeje.

Apple v Indii doposud nabízel pouze nejnovější iPhony 5S a 5C, které ale byly pro indické zákazníky moc drahé a tak začaly Applu rychle klesat prodeje a tržní podíl se pomalu zmenšuje. Apple se tedy rozhodl k razantnímu kroku, kterým je obnovení prodeje tři roky starého iPhonu 4 v zemi, která má více než 1,2 mld obyvatel a skrývá v sobě obrovský potenciál, jelikož trh se smartphony zde není ani zdaleka nasycen.

iPhone 4

Bohužel Apple nasadil cenu moc vysoko a ta nyní činí celých 375 dolarů za 8 GB verzi (zhruba 7 500 Kč), což je pouze o 78 dolarů méně, než zahajovací cena iPhonu 4 před třemi roky, kdy model přišel na trh. Očekávala se přitom cena někde okolo 250 dolarů (tedy zhruba 5 000 Kč). To je pro indické zákazníky zkrátka moc peněz a je téměř jisté, že s touto cenovou politikou se Applu jen tak nepodaří získat ztracené prodeje.

Indické deníky označily tyto ceny doslova za loupež a nedokážou pochopit, jak může Apple prodávat tolik let starý, dávno výprodejový model za takovou sumu. Pro srovnání, iPhone 5S se v Indii prodává za 865 dolarů (zhruba 17 300 Kč) a iPhone 5C pak za 680 dolarů (13 600 Kč). Lidé v Indii se tedy určitě raději poohlédnou jinde, nyní se například hodně mluví o Motorole Moto G, která má přijít do Indie již za dva týdny (5 února) a má se prodávat za cenu nižší než stařičký iPhone 4.

iPhone 4 Indie

Uvidíme, jestli si Apple uvědomí, že Indie je speciální trh, který vyžaduje speciální přístup a že těmito kroky se bude jen těžko navracet ke svým ztraceným prodejům. Věřme ale, že Apple nejlépe ví, co dělá a jeho kroky mají svůj význam, i když nám třeba zůstává skrytý.

Zdroj: India Times via: Phone Arena

ČLÁNKY:, , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
Třídit dle:   nejnovější | nejstarší | nejlépe hodnocené
T.Z.
T.Z.

Jak geniální tah :D

jjjjj
jjjjj

iDi*tů je najde všude dost, takže proč nevydělávat na hlouposti lidí? :)

blue.sun
blue.sun

Jo jo, třeba v naší zemi je toho plno, že? Jak je vidět, Indové jim to nežerou ;-)

jjjjj
jjjjj

u nás naštěstí moc ne, jen je toho plný internet (marketing by apple)

Jiří Blažek
Jiří Blažek

pouze jen spekulace :) Cena je zbytečně vysoká.I když se jedn o tři roky stary mobil,myslím že je dobry hlavně kvuli funčnosti systému,když to le chtěji doprodat tak za nizkou cenu a Apple maniaci mladí po tom půjdou :)

Andrea Kolaříková
Andrea Kolaříková

Přece IPhone 4 trpý ztrátou signálu při uchopení do ruky.Budo k tomu muset dodávat ten silikonový rámeček.
Jinak si Indové nezavolají..

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Trest smrti za pašování kokainu v krabičkách od iPhonů

Trest smrti za pašování kokainu v krabičkách od iPhonů

VČERA  |  Jakub Mokříš  |  8 komentářů

Poslední dobou se díky jedné české, velice chytré slečně dostalo pozornosti složité problematice pašování drog. Dotyčná, která poslední dobou tak nějak…

Vivo X20 Plus UD: první se čtečkou otisků prstů pod displejem

Vivo X20 Plus UD: první se čtečkou otisků prstů pod displejem

VČERA  |  Tomáš Rajnoch  |  4 komentáře

Vivo, v našich končinách sice méně známý výrobce, se postaral o první smartphone, který nabízí čtečku otisků prstů pod displejem. Své…

Názor: Jak moc jste vydíratelní skrz vaše data?

Názor: Jak moc jste vydíratelní skrz vaše data?

VČERA  |  Jakub Mokříš  |  3 komentáře

Používáním smartphonů, tabletů, nositelné elektroniky, počítačů a v podstatě všech těchto zařízení se na nich stáváme závislými. Tento druh závislosti tak…

Mobilní zobrazení