Mobilizujeme.cz

iPhone 4 se začal znovu prodávat, cena je ale překvapivě vysoká

  |  6 komentářů  |  autor:

Minulý týden se objevily spekulace, že Apple chce v Indii kvůli rychle klesajícím prodejům iPhonů opět zahájit prodej již tři roky a tři generace starého iPhonu 4. Začal prý kvůli tomu shromažďovat neprodané naskladněné kusy z celého světa a chystal se je znovu začít prodávat v druhé nejlidnatější zemi světa. Dnes se spekulace potvrdily a Apple v Indii opravdu uvedl iPhone 4 znovu do prodeje.

Apple v Indii doposud nabízel pouze nejnovější iPhony 5S a 5C, které ale byly pro indické zákazníky moc drahé a tak začaly Applu rychle klesat prodeje a tržní podíl se pomalu zmenšuje. Apple se tedy rozhodl k razantnímu kroku, kterým je obnovení prodeje tři roky starého iPhonu 4 v zemi, která má více než 1,2 mld obyvatel a skrývá v sobě obrovský potenciál, jelikož trh se smartphony zde není ani zdaleka nasycen.

iPhone 4

Bohužel Apple nasadil cenu moc vysoko a ta nyní činí celých 375 dolarů za 8 GB verzi (zhruba 7 500 Kč), což je pouze o 78 dolarů méně, než zahajovací cena iPhonu 4 před třemi roky, kdy model přišel na trh. Očekávala se přitom cena někde okolo 250 dolarů (tedy zhruba 5 000 Kč). To je pro indické zákazníky zkrátka moc peněz a je téměř jisté, že s touto cenovou politikou se Applu jen tak nepodaří získat ztracené prodeje.

Indické deníky označily tyto ceny doslova za loupež a nedokážou pochopit, jak může Apple prodávat tolik let starý, dávno výprodejový model za takovou sumu. Pro srovnání, iPhone 5S se v Indii prodává za 865 dolarů (zhruba 17 300 Kč) a iPhone 5C pak za 680 dolarů (13 600 Kč). Lidé v Indii se tedy určitě raději poohlédnou jinde, nyní se například hodně mluví o Motorole Moto G, která má přijít do Indie již za dva týdny (5 února) a má se prodávat za cenu nižší než stařičký iPhone 4.

iPhone 4 Indie

Uvidíme, jestli si Apple uvědomí, že Indie je speciální trh, který vyžaduje speciální přístup a že těmito kroky se bude jen těžko navracet ke svým ztraceným prodejům. Věřme ale, že Apple nejlépe ví, co dělá a jeho kroky mají svůj význam, i když nám třeba zůstává skrytý.

Zdroj: India Times via: Phone Arena

ČLÁNKY:, , ,
Zenfone 5 a spol. jsou již v přípravě, potvrdil šéf Asusu

Zenfone 5 a spol. jsou již v přípravě, potvrdil šéf Asusu

DNES  |    |  diskuze (0)

Před nedávnem tchaiwanský výrobce Asus představil šestici smartphonů spadající do modelové řady Zenfone 4, ve které si může vybrat téměř každý. Společnost…

Do rukou se nám dostala rušička signálu. Jak vlastně funguje?

Do rukou se nám dostala rušička signálu. Jak vlastně funguje?

DNES  |    |  diskuze (0)

Do rukou se nám dostala rušička signálu, se kterou prakticky přestanou fungovat všechny mobilní telefony v nejbližším okolí. Její použití nám však…

Netflix přidal podporu HDR obrazu v aplikaci pro iPhone a iPad

Netflix přidal podporu HDR obrazu v aplikaci pro iPhone a iPad

VČERA  |    |  diskuze (0)

Apple v letošním roce přechází na pokročilejší HDR obraz, ať už jde o novou 4K Apple TV, nové iPhony 8 & 8…

Mobilní zobrazení