Mobilizujeme.cz

iPhone 4 se začal znovu prodávat, cena je ale překvapivě vysoká

  |  6 komentářů  |  autor:

Minulý týden se objevily spekulace, že Apple chce v Indii kvůli rychle klesajícím prodejům iPhonů opět zahájit prodej již tři roky a tři generace starého iPhonu 4. Začal prý kvůli tomu shromažďovat neprodané naskladněné kusy z celého světa a chystal se je znovu začít prodávat v druhé nejlidnatější zemi světa. Dnes se spekulace potvrdily a Apple v Indii opravdu uvedl iPhone 4 znovu do prodeje.

Apple v Indii doposud nabízel pouze nejnovější iPhony 5S a 5C, které ale byly pro indické zákazníky moc drahé a tak začaly Applu rychle klesat prodeje a tržní podíl se pomalu zmenšuje. Apple se tedy rozhodl k razantnímu kroku, kterým je obnovení prodeje tři roky starého iPhonu 4 v zemi, která má více než 1,2 mld obyvatel a skrývá v sobě obrovský potenciál, jelikož trh se smartphony zde není ani zdaleka nasycen.

iPhone 4

Bohužel Apple nasadil cenu moc vysoko a ta nyní činí celých 375 dolarů za 8 GB verzi (zhruba 7 500 Kč), což je pouze o 78 dolarů méně, než zahajovací cena iPhonu 4 před třemi roky, kdy model přišel na trh. Očekávala se přitom cena někde okolo 250 dolarů (tedy zhruba 5 000 Kč). To je pro indické zákazníky zkrátka moc peněz a je téměř jisté, že s touto cenovou politikou se Applu jen tak nepodaří získat ztracené prodeje.

Indické deníky označily tyto ceny doslova za loupež a nedokážou pochopit, jak může Apple prodávat tolik let starý, dávno výprodejový model za takovou sumu. Pro srovnání, iPhone 5S se v Indii prodává za 865 dolarů (zhruba 17 300 Kč) a iPhone 5C pak za 680 dolarů (13 600 Kč). Lidé v Indii se tedy určitě raději poohlédnou jinde, nyní se například hodně mluví o Motorole Moto G, která má přijít do Indie již za dva týdny (5 února) a má se prodávat za cenu nižší než stařičký iPhone 4.

iPhone 4 Indie

Uvidíme, jestli si Apple uvědomí, že Indie je speciální trh, který vyžaduje speciální přístup a že těmito kroky se bude jen těžko navracet ke svým ztraceným prodejům. Věřme ale, že Apple nejlépe ví, co dělá a jeho kroky mají svůj význam, i když nám třeba zůstává skrytý.

Zdroj: India Times via: Phone Arena

ČLÁNKY:, , ,
Google zaplatí 3 miliardy dolarů, aby se s ním Apple nerozloučil

Google zaplatí 3 miliardy dolarů, aby se s ním Apple nerozloučil

VČERA  |    |  diskuze (0)

Je všeobecně známo, že největší byznys Googlu je reklama. Zkrátka, když budete hledat autoservis v Praze, tak na prvních místech vám vyskáčou…

Na domácí stránce vyhledávače Microsoftu se objevil penis

Na domácí stránce vyhledávače Microsoftu se objevil penis

VČERA  |    |  2 komentáře

Ne vždy vše vyjde podle plánu, tuto větu si jistě klade na srdce Microsoft po včerejším celkem vtipném odhalení. Na domácí stránce…

6 nových telefonů Asus Zenfone 4 oficiálně: vybere si každý?

6 nových telefonů Asus Zenfone 4 oficiálně: vybere si každý?

VČERA  |    |  diskuze (1)

Od Asusu unikly na internet specifikace čtyř chystaných smartphonů už koncem minulého týdne. Nyní tchajwanský výrobce představil šest smartphonů modelové řady Zenfone…

Mobilní zobrazení