Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | zpomalování iPhonů | bezrámečkové telefony | Galaxy S9 | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

iOS 8 + iWatch se letos zaměří na oblast zdraví a fitness

  |  4 komentáře  |  autor: Luboš Srb

Apple pracuje na příští velké verzi iOS 8 a začínají se tak objevovat první informace, co od nové verze systému očekávat. Důležitou oblastí prý bude zdraví a fitness funkce.

Současná verze iOS 7 zvládá stejně jako konkurenční systémy jen základní fitness funkce, které využívají pohybová čidla. Očekávané iOS 8 by mělo jít výrazně dále a v aplikaci s prozatím kódovým názvem Healthbook přinést monitorování daleko větší škály životních a fitness funkcí, nejen na základě vašeho pohybu.

Údajně má aplikace sledovat vaše životní funkce, jako je srdeční tep, krevní tlaku, hladina hydratace a případně i hladina glukózy. Z fitness funkcí pak prý umožní sledování spálených kalorií, počet nachozených kilometrů, kroky atd.

Je jasné, že všechna data nezvládne sbírat samotný iPhone, ale bude třeba dodatečné příslušenství. A zde mají nastoupit chytré hodinky iWatch, které sesbírají daleko větší počet z uváděných údajů a pošlou je (jak je u Applu zvykem) napříč celým ekosystémem. Nejen na iPhonu se pak budete moci podívat, jak dobře si vedete, Healthbook by měl být k dispozici i v podobě pro iPady a počítačový Mac OS.

Od chystaného iOS 8 se jinak neočekávají žádné výraznější inovace. Změna mezi iOS 7 a iOS 8 bude údajně menší, než mezi iOS 6 a iOS 7. To ale není žádné překvapení, aktuální iOS 7 je totiž vůbec největší změnou od první verze systému. Nový iOS 8 má vypadat stejně (plochý flat design), vylepšení mají být jen drobná. K oficiálnímu představení funkcí iOS 8 by mohlo dojít již na červnové vývojářské konferenci WWDC 2014.

zdroj: 9to5mac.com

ČLÁNKY:, ,

Diskuze

Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Suriwan
Suriwan

Tak schválně za jak dlouho se tu objeví někdo kdo začne brečet, že díky těmhle funkcím o nás bude CIA a další vědět naprosto všechno a ne jen kde zrovna jsme :-) Jinak zní to samozřejmě hezky, ale dost záleží na výdrži těch hodinek. Já osobně nechci už nic co se nabíjí každej den(mooožná kdyby to šlo aspoň tak že to hodim večer na stůl na nějakou podložku která všechno naráz nabije…. a i tak je to nahovno protože jednou vyjedu někam na kola na dva dni, a bez eletriky mam po hehe….)

Mart
Mart

díky těmhle funkcím o nás bude CIA a další vědět naprosto všechno a ne jen kde zrovna jsme

Pastelka
Pastelka

Pokud se výstup stane standardem, tak si umím představit, že například zaměstnavatelé s přístupem k takové databázi budou moci vybírat pracovníky podle dalších kritérií. To by pak mohlo motivovat jednotlivce, aby se více starali o své zdraví…

itimix
itimix

kdyby jeste k tomu do siri pridali cestinu, rustinu, bylo by to perfektni :)

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Příští verze Androidu má přinést tmavý režim

Příští verze Androidu má přinést tmavý režim

VČERA  |  Vlastimil Šlosar  |  diskuze (0)

Poslední dobou se na interentu setkáváme čím dál častěji s možností přepnout různé weby do tmavého režimu (YouTube, Twitter). Dokonce i…

Xiaomi Mi Max 3 přinese bezdrátové nabíjení a čtečku duhovky

Xiaomi Mi Max 3 přinese bezdrátové nabíjení a čtečku duhovky

VČERA  |  Tomáš Richter  |  2 komentáře

Nejočekávanějšími smartphony od Xiaomi pro letošní rok jsou jistě vlajkové modely Mi Mix 2S a Mi 7. Ale ne každý chce…

První zařízení s Android Go jsou na spadnutí, přijdou již příští týden

První zařízení s Android Go jsou na spadnutí, přijdou již příští týden

VČERA  |  Vlastimil Šlosar  |  diskuze (0)

Jedna z velkých nevýhod Androidu je ta, že starší zařízení se kvůli jeho náročnosti zpomalují a stávají se takřka nepoužitelnými. Minulý…

Mobilní zobrazení