Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | zpomalování iPhonů | bezrámečkové telefony | Galaxy S9 | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

Informace z tiskovky Sony Ericssonu, které jsme pro vás zjistili

  |  komentovat  |  autor: Jindřich Srb

Úterní tiskovka nám nabídla ochutnávku tří telefonů – Yari, Aino a Satio. Navíc jsme vyzkoušeli Xperii X2, naopak o Xperii X10 nepadlo ani slovo, i když ten den byla představena.

O Sony Ericssonech Yari, Aion a Satio se toho už napsalo dost, ovšem stále jsme nevěděli některé důležité informace týkající se nových služeb a možností. Proto přinášíme ty nejdůležitější.

S nástupem telefonů se sloganem Entertainment Unlimited už nebudeme v drtivé většině vídat proslulé řady Walkman a Cyber-shot, nahradí je modely s různými označeními, popř. specifickými jmény. Řady Walkman a Cyber-shot však úplně nekončí. České zastoupení výrobce nám prozradilo, že se příští rok dočkáme minimálně dvojice telefonů Walkman.

Sony Ericsson počítá s řadou operačních systémů: Android, Symbian S60 a Windows Mobile. Podle zájmu se uvidí, na který bude v budoucnu vsázet více. Zabere návnada Xperie X10 s Androidem? Spatříme tajemný model bez dotykového displeje s Androidem? Sony Ericsson zarytě mlčí, ale vypadá to, že ví, o čem je řeč.

Sony Ericsson Satio má navigaci Wisepilot, která si stahuje mapové podklady z internetu. Škoda, že jsme se na vyladěném operačním systému Symbian S60 nedočkali navigace lepší, neplacené a včetně mapových podkladů přímo v telefonu. Ani Google mapy verze 3.0 nemohou nahradit kvalitnější mobilní navigace.


Sony Ericssony Yari a Satio tak, jak je znáte z preview

Sony Ericsson Aino se při představení chlubil podporou PlayStation 3. Čekali jsme pořádné herní prostředí, skloubení her s mobilem a jejich hraní právě na telefonu. Na to zapomeňte! Playstation 3 u Sony Ericssonu Aino se nevztahuje na hraní her, nýbrž jen na procházení obsahu (Hudba, filmy, hry) a jejich výběru, hraní telefon nedokáže.


Sony Ericsson Aino

Na závěr jsme si nechali informace k Sony Ericssonu Xperia X2, který se na akci také objevil, i když mu v průběhu prezentace nebyla věnována ani jedna věta. My jsme jej důkladně prozkoumali a máme určitě velice pozitivní zprávu pro ty z vás, co rádi natáčejí telefonem videa. Xperia X2 natáčí WVGA video (800 x 480 px). To byl doposud utajený údaj, který nás potěšil. Všechny parametry telefonu, které prošly při osahání X2 revizí, pak naleznete správně uvedené v katalogu mobilů.

Sony Ericsson Xperia X2 nám zapózoval na pár fotografiích (světelné podmínky v restauraci, kde se tiskovka konala, moc nedovolovaly) a k sobě si přizval model Xperia X1. Mezi těmito dvěma telefony je vidět obrovský kus práce, jak se dá vydat správným směrem, když prvnímu modelu X1 je něco vyčítáno. Xperia X2 se po stránce konstrukční povedla na výbornou. Z hlediska výbavy na tom je také skvěle.

Trojici telefonů nabídne naše redakce už brzy v jednotlivých recenzích, ve kterých společně pohlédneme na telefony v daleko lepším světle, než jaké jim bylo z hlediska vyfocení přáno na tiskovce.

ČLÁNKY:

Diskuze

Komentujte

avatar
Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Z těchto cen Samsungu Galaxy S9 a S9+ vám spadne brada

Z těchto cen Samsungu Galaxy S9 a S9+ vám spadne brada

VČERA  |  Pavel Kreuziger  |  9 komentářů

Když se podíváme po světě, kolik kde stojí iPhony, bývají zpravidla těmi nejdražšími zeměmi Itálie, Norsko a možná Brazílie, kde tento…

Problémy pro Samsung? Apple citelně snižuje výrobu iPhonu X

Problémy pro Samsung? Apple citelně snižuje výrobu iPhonu X

VČERA  |  Tomáš Richter  |  diskuze (1)

Apple podle posledních zpráv omezuje výrobu svého výročního telefonu iPhone X a Samsungu se kupí zásoby OLED displejů na skladě. Hlavní…

Sony láká na nový design u chystané vlajkové lodě

Sony láká na nový design u chystané vlajkové lodě

VČERA  |  Tomáš Rajnoch  |  2 komentáře

Japonské Sony pro letošní rok připravuje nejednu zajímavou novinku. Nejočekávanějším smartphonem je však chystaná vlajková loď Xperia XZ2 Pro. Tento kousek…

Mobilní zobrazení