Mobilizujeme.cz

IDC říká, že Windows Phone předstihne iOS do roku 2016 a Android neporoste.

  |  7 komentářů  |  autor:

Analytici ve světově známé společnosti IDC si opět vzali do rukou křišťálovou kouli a předvídali budoucnost. Jak podle nich bude vypadat mobilní trh v oblasti mobilních platforem za 5 let?

Jak se asi dalo čekat, nynější prognózy analytiků od IDC se liší od těch minulých. Aby také ne. Vývoj se dá sice odhadnout, ale pokud by se skutečně trefili do černého, měli by hodně kvalitní křišťálové koule. Ale zpátky k tématu a vážně.

Podle analytiků IDC bude v příštích 5-ti letech klesat procentuální podíl aktuálně dominantních operačních systémů Android (61 %) a iOS (20,5 %). Vede je k tomu myšlenka, že se budou tvůrci ostatních platforem snažit odlišit a nabídnout něco navíc, aby získali nové zákazníky. Zatím však k ničemu podobnému nedošlo. Těžko říci, proč si to lidé od IDC myslí, že by se to právě nyní mělo zlomit a situace na trhu se měla změnit.

Do roku 2016 má podle předpovědi IDC klesnout tržní podíl Androidu na 52,9 % a iOS na 19 %. Naopak podíl platformy Windows Phone se má zvednout ze současných 5,2 % na 19,2 %. To by znamenalo jediné – předstižení konkurenčního iOS s 19 % podílem. Zdali k tomu dojde, se neodvážíme říci.

Zatím k tomu minimálně nic nenasvědčuje a nebýt IDC a jiných prognóz, ani by nás to snad nenapadlo. Během 5-ti let se totiž může stát hodně věcí, které mohou události ovlivnit příznivě i nepříznivě. A ani ta dnešní nejlepší křišťálová koule neřekne, jak tomu bude.

ČLÁNKY:, ,
HomTom S8: okopírovaná "es osmička" za pouhé 4 tisíce

HomTom S8: okopírovaná „es osmička“ za pouhé 4 tisíce

VČERA  |    |  2 komentáře

Za originální smartphone s bezrámečkovým designem, Samsung Galaxy S8, dáte v českých obchodech přes 20 tisíc korun. Pokud se vám ale nechce…

Apple iPhone 8 se objevil v nové reklamě na McDonald's

Apple iPhone 8 se objevil v nové reklamě na McDonald’s

VČERA  |    |  diskuze (0)

Pokud ještě i přes všechny nepotvrzené úniky visí nad novým iPhonem 8 nějaký otazník, týká se pravděpodobně displeje, jehož podoba – na…

Bude takto vypadat nový bezrámečkový telefon Xiaomi Mi Mix 2?

Bude takto vypadat nový bezrámečkový telefon Xiaomi Mi Mix 2?

VČERA  |    |  2 komentáře

Čínský výrobce již usilovně pracuje na novém telefonu Xiaomi Mi Mix 2. Předchozí řada zaznamenala úspěch, a to hlavně díky pokrokovému bezrámečkovému…

Mobilní zobrazení