Mobilizujeme.cz

IDC říká, že Windows Phone předstihne iOS do roku 2016 a Android neporoste.

  |  7 komentářů  |  autor:

Analytici ve světově známé společnosti IDC si opět vzali do rukou křišťálovou kouli a předvídali budoucnost. Jak podle nich bude vypadat mobilní trh v oblasti mobilních platforem za 5 let?

Jak se asi dalo čekat, nynější prognózy analytiků od IDC se liší od těch minulých. Aby také ne. Vývoj se dá sice odhadnout, ale pokud by se skutečně trefili do černého, měli by hodně kvalitní křišťálové koule. Ale zpátky k tématu a vážně.

Podle analytiků IDC bude v příštích 5-ti letech klesat procentuální podíl aktuálně dominantních operačních systémů Android (61 %) a iOS (20,5 %). Vede je k tomu myšlenka, že se budou tvůrci ostatních platforem snažit odlišit a nabídnout něco navíc, aby získali nové zákazníky. Zatím však k ničemu podobnému nedošlo. Těžko říci, proč si to lidé od IDC myslí, že by se to právě nyní mělo zlomit a situace na trhu se měla změnit.

Do roku 2016 má podle předpovědi IDC klesnout tržní podíl Androidu na 52,9 % a iOS na 19 %. Naopak podíl platformy Windows Phone se má zvednout ze současných 5,2 % na 19,2 %. To by znamenalo jediné – předstižení konkurenčního iOS s 19 % podílem. Zdali k tomu dojde, se neodvážíme říci.

Zatím k tomu minimálně nic nenasvědčuje a nebýt IDC a jiných prognóz, ani by nás to snad nenapadlo. Během 5-ti let se totiž může stát hodně věcí, které mohou události ovlivnit příznivě i nepříznivě. A ani ta dnešní nejlepší křišťálová koule neřekne, jak tomu bude.

ČLÁNKY:, ,
iOS 11 je nyní dostupný ke stažení pro iPhony a další zařízení

iOS 11 je nyní dostupný ke stažení pro iPhony a další zařízení

VČERA  |    |  diskuze (0)

Apple dnes podle plánu vydal dokončený nový systém iOS 11, který přináší spoustu změn a novinek na podporované iPhony, iPady a také…

Připravuje čínské ZTE krále bezrámečkových telefonů?

Připravuje čínské ZTE krále bezrámečkových telefonů?

VČERA  |    |  3 komentáře

Takzvaných bezrámečkových telefonů na trhu najdeme opravdu hodně. Téměř všichni výrobci smartphonů již takový model ve svém portfóliu mají. Takový smartphone nyní…

Skutečné bezdrátové nabíjení? Nové řešení umí nabíjet až do 30 cm

Skutečné bezdrátové nabíjení? Nové řešení umí nabíjet až do 30 cm

VČERA  |    |  diskuze (0)

Možná jste byli po představení novinek z Cupertina trošku zklamáni, že se nevyplnila předpověď některých webů a Apple nepředstavil skutečné bezdrátové nabíjení…

Mobilní zobrazení