Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Android 9 Pie | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Huawei TalkBand B1: chytré hodinky s oddělitelným sluchátkem (video)

  |  komentovat  |  autor: Lukáš Grygarčík

Huawei dnes představilo chytré hodinky TalkBand B1, které spíš než hodinky připomínají chytrý náramek, ovšem se spoustou chytrých funkcí a dlouhou výdrží baterie. My jsme měli možnost si zařízení krátce vyzkoušet a zde jsou naše první dojmy.

Huawei před chvílí na své tiskové konferenci den před zahájením MWC 2014 představil své první chytré hodinky, nebo chcete-li spíše chytrý náramek. Huawei TalkBand B1, jak se zařízení nazývá, disponuje malým 1,4″ OLED displejem, různými fitness funkcemi a senzory a také sluchátkem pro hlasové hovory.

Tělo přístroje je plastové (výrobce neuvádí, zda se jedná o silikon, ovšem vypadá to tak) a materiál je velice příjemný na omak. Zařízení pracuje s přístroji s operačními systémy Android (verze 2.3 Gingerbread a vyšší) a iOS (verze 5.0 a vyšší). Na těle přístroje se nachází dvě tlačítka, jedním se aktivuje displej a stisknutím se přepínají jednotlivé módy, např. krokoměr, hodiny apod. Druhé tlačítko nemá žádnou softwarovou funkci a pouze umožňuje, aby se handsfree část vyklopila z pásku zařízení.

 

TalkBand B1 je vybaven baterií, která slibuje na chytré hodinky opravdu nadstandardní výdrž. Hodinky totiž vydrží až 6 dnů obyčejného používání, 7 hodin hovoru a až 2 týdny ve stand-by režimu. Kapacita baterie přitom činí pouhých 90 mAh. Zařízení podporuje NFC a Bluetooth ve verzi 4.1, což zajistí spárování se zařízeními.

Integrované sluchátko je to, co činí tělo hodinek tak tlustými – tloušťka totiž činí 14,6 mm. Tělo hodinek lze vyjmout z pásku a použít jako Bluetooth sluchátko. Podle nás se jedná o skvělý nápad. Hodinky také disponují dvěma mikrofony k redukci okolního šumu. Jakmile se handsfree část zamáčkne do pásku, hrozí, že celá vypadne ven a samotné handsfree z ucha vypadává a nedrží tak, jak by mělo.

1,4″ OLED displej vypadá spíše jako z fitness náramku (podobně jako např. Nike FuelBand) a je dobře čitelný. Dle našeho krátkého otestování přístroje to vypadá, že čtení displeje probíhá na výšku, což není moc pohodlné. Je ale možné, že to lze změnit, ovšem rozměry displeje tomu nenapovídají. Displej se ovšem podobně jako u hodinek od Samsungu musí aktivovat stisknutím tlačítka, což není úplně nejlepší řešení, jelikož dokud nezmáčknete tlačítko, nepoznáte zkrátka, kolik je hodin.

 

Fitness využití náramku napomáhají také jeho funkce: krokoměr, sledování ujeté/uběhnuté vzdálenosti, měřič množství spálených kalorií atd. Kromě toho umí hodinky sledovat také váš spánek a použije získané informace k tomu, aby vás probudil v tom nejlepším čase, aniž by přerušil váš hluboký spánek.

Nabíjení hodinek, nebo chcete-li náramku, probíhá skrze USB konektor, který je schovaný v řemínku, což je výborný nápad, ovšem krytka, která zakrývá USB konektor nevypadá příliš odolně a bojíme se, že dlouhodobé užívání na ni zanechá stopy a bude zkrátka znát.

TalkBand B1 disponuje také zvýšenou ochranou proti vniknutí vody a prachu IP57. Obecně se spíše než o chytré hodinky ve stylu např. Gear od Samsungu jedná o jednoduché hodinky a měřič různých biometrických funkcí. K hodinkám existuje samozřejmě také speciální aplikace od Huawei pro smartphony, která zpracovává a uchovává všechna získaná data z hodinek. Aplikace umí také zobrazit denní, týdenní a měsíční pohledy formou grafů a tabulek a je velice přehledná.

Barevné varianty hodinke by měly být bílá, černá, žlutá, červená, šedá a modrá. Huawei TalkBand B1 se dostane ještě v březnu do Číny, zatímco do do Evropy se dostane až ve 2. čtvrtletí. Cena by měla činit 99 euro (tedy asi 2 800 Kč).

Dění přímo v Barceloně můžete navíc sledovat také v našem speciálním článku s online zpravodajstvím nebo rovnou na našem speciálním Twitter kanálu @mobilizujemeMWC, kde se vše dozvíte z první ruky.

ČLÁNKY:, , ,

Diskuze

avatar
Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Armani má nové chytré hodinky s Wear OS a přijatelnou cenou

Armani má nové chytré hodinky s Wear OS a přijatelnou cenou

DNES  |  Pavel Kreuziger  |  diskuze (0)

Společnost Armani se znovu přidává ke skupině výrobců chytrých hodinek. Ty svoje, které běží na Wear OS, samozřejmě nabízí…

Vývojáři z Telltale končí. Jejich hry najdeme i na Androidu a iOS

Vývojáři z Telltale končí. Jejich hry najdeme i na Androidu a iOS

DNES  |  Pavel Kreuziger  |  diskuze (0)

Slavné herní studio Telltale Games je nejspíš na konci své cesty. Firma propouští 225 z 250 svých lidí a chystá…

První Samsung se čtyřmi zadními fotoaparáty uniká na renderu

První Samsung se čtyřmi zadními fotoaparáty uniká na renderu

DNES  |  Pavel Kreuziger  |  2 komentáře

Jak známo, chystá Samsung na 11. října představovací akci, kde by měl být představen nový smartphone řady Galaxy se…

Mobilní zobrazení