Mobilizujeme.cz

Trendy: Maraton soutěží | jak vybrat telefon + vánoční speciál | iPhone X | bezrámečkový telefon | Android Oreo aktualizace

Huawei TalkBand B1: chytré hodinky s oddělitelným sluchátkem (video)

  |  komentovat  |  autor: Lukáš Grygarčík

Huawei dnes představilo chytré hodinky TalkBand B1, které spíš než hodinky připomínají chytrý náramek, ovšem se spoustou chytrých funkcí a dlouhou výdrží baterie. My jsme měli možnost si zařízení krátce vyzkoušet a zde jsou naše první dojmy.

Huawei před chvílí na své tiskové konferenci den před zahájením MWC 2014 představil své první chytré hodinky, nebo chcete-li spíše chytrý náramek. Huawei TalkBand B1, jak se zařízení nazývá, disponuje malým 1,4″ OLED displejem, různými fitness funkcemi a senzory a také sluchátkem pro hlasové hovory.

Tělo přístroje je plastové (výrobce neuvádí, zda se jedná o silikon, ovšem vypadá to tak) a materiál je velice příjemný na omak. Zařízení pracuje s přístroji s operačními systémy Android (verze 2.3 Gingerbread a vyšší) a iOS (verze 5.0 a vyšší). Na těle přístroje se nachází dvě tlačítka, jedním se aktivuje displej a stisknutím se přepínají jednotlivé módy, např. krokoměr, hodiny apod. Druhé tlačítko nemá žádnou softwarovou funkci a pouze umožňuje, aby se handsfree část vyklopila z pásku zařízení.

 

TalkBand B1 je vybaven baterií, která slibuje na chytré hodinky opravdu nadstandardní výdrž. Hodinky totiž vydrží až 6 dnů obyčejného používání, 7 hodin hovoru a až 2 týdny ve stand-by režimu. Kapacita baterie přitom činí pouhých 90 mAh. Zařízení podporuje NFC a Bluetooth ve verzi 4.1, což zajistí spárování se zařízeními.

Integrované sluchátko je to, co činí tělo hodinek tak tlustými – tloušťka totiž činí 14,6 mm. Tělo hodinek lze vyjmout z pásku a použít jako Bluetooth sluchátko. Podle nás se jedná o skvělý nápad. Hodinky také disponují dvěma mikrofony k redukci okolního šumu. Jakmile se handsfree část zamáčkne do pásku, hrozí, že celá vypadne ven a samotné handsfree z ucha vypadává a nedrží tak, jak by mělo.

1,4″ OLED displej vypadá spíše jako z fitness náramku (podobně jako např. Nike FuelBand) a je dobře čitelný. Dle našeho krátkého otestování přístroje to vypadá, že čtení displeje probíhá na výšku, což není moc pohodlné. Je ale možné, že to lze změnit, ovšem rozměry displeje tomu nenapovídají. Displej se ovšem podobně jako u hodinek od Samsungu musí aktivovat stisknutím tlačítka, což není úplně nejlepší řešení, jelikož dokud nezmáčknete tlačítko, nepoznáte zkrátka, kolik je hodin.

 

Fitness využití náramku napomáhají také jeho funkce: krokoměr, sledování ujeté/uběhnuté vzdálenosti, měřič množství spálených kalorií atd. Kromě toho umí hodinky sledovat také váš spánek a použije získané informace k tomu, aby vás probudil v tom nejlepším čase, aniž by přerušil váš hluboký spánek.

Nabíjení hodinek, nebo chcete-li náramku, probíhá skrze USB konektor, který je schovaný v řemínku, což je výborný nápad, ovšem krytka, která zakrývá USB konektor nevypadá příliš odolně a bojíme se, že dlouhodobé užívání na ni zanechá stopy a bude zkrátka znát.

TalkBand B1 disponuje také zvýšenou ochranou proti vniknutí vody a prachu IP57. Obecně se spíše než o chytré hodinky ve stylu např. Gear od Samsungu jedná o jednoduché hodinky a měřič různých biometrických funkcí. K hodinkám existuje samozřejmě také speciální aplikace od Huawei pro smartphony, která zpracovává a uchovává všechna získaná data z hodinek. Aplikace umí také zobrazit denní, týdenní a měsíční pohledy formou grafů a tabulek a je velice přehledná.

Barevné varianty hodinke by měly být bílá, černá, žlutá, červená, šedá a modrá. Huawei TalkBand B1 se dostane ještě v březnu do Číny, zatímco do do Evropy se dostane až ve 2. čtvrtletí. Cena by měla činit 99 euro (tedy asi 2 800 Kč).

Dění přímo v Barceloně můžete navíc sledovat také v našem speciálním článku s online zpravodajstvím nebo rovnou na našem speciálním Twitter kanálu @mobilizujemeMWC, kde se vše dozvíte z první ruky.

ČLÁNKY:, , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Jihokorejští giganti odhalí své novinky již na veletrhu CES

Jihokorejští giganti odhalí své novinky již na veletrhu CES

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

V lednu se bude konat veletrh CES 2018 v Las Vegas. A právě na této akci se chystají své novinky představit…

Face ID opět chybuje. Tentokrát však lidé nejsou příbuzní

Face ID opět chybuje. Tentokrát však lidé nejsou příbuzní

DNES  |  Jakub Fišer  |  5 komentářů

Světem mobilních technologií vládne tzv. biometrie, tedy autorizace uzamčených dat na základě biologických originalit uživatele (oční duhovka, obličejové rysy, otisk prstů).…

Google ukončuje projekt Tango. Jeho náhradou je ARCore

Google ukončuje projekt Tango. Jeho náhradou je ARCore

VČERA  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Před třemi lety představil Google světu projekt Tango. Jedná se AR, jenž je určená pro smartphony. V reálném čase dokáže mapovat…

Mobilní zobrazení