Mobilizujeme.cz

Huawei Honor 3 oficiálně: z hitovky se stává obojživelník

  |  2 komentáře  |  autor:

Společnost Huawei dnes oficiálně představila třetí generaci populárního modelu Honor. Nový Huawei Honor 3 se drží velmi dobré výbavy ve střední třídě a navrh přidává zajímavý parametr – zvýšenou odolnost dle certifikace IP57.

S první i druhou generací modelu Honor dokázal tento čínský výrobce u zákazníků zabodovat. Prim hrála zejména delší výdrž díky baterii s vyšší kapacitou. A toho se drží i nový Huawei Honor 3, když v jeho těle najdeme baterii s 2.150 mAh (první generace měla 1.930 mAh, druhá pak 2.230 mAh, takže u třetí generace výrobce trochu ubral).

Dále Huawei pokračovalo ve zvětšování úhlopříčky displeje, konkrétně má Honor 3 již 4,7″ IPS displej s HD rozlišením (1280 x 720 px). Stejný scénář nastal u výkonu, opět čtyřjádrový procesor má nově takt zvýšený z 1,4 GHz na 1,5 GHz a čipset vlastní výroby K3V2E je dle písmenka „E“ na konci vylepšený oproti současné generaci. Navýšena byla také operační paměť na 2 GB RAM.

K lepším smartphonům by se novinka mohla řadit díky 13 Mpx fotoaparátu s modulem od japonského Sony, přední kamerka pak nabízí 1,3 Mpx snímač. Vnitřní paměť Honoru 3 je 8 GB a je dále rozšiřitelná pomocí paměťových karet microSD. Překvapením není, že do prodeje půjde rovnou s novějším Androidem 4.2.2 Jelly Bean výrazně redesignovaným díky nadstavbě Emotion UI.

 

Výrazným a klíčovým parametrem se zcela jistě stane zvýšená odolnost, dle certifikace IP57 zajistí telefonu přežití v hloubce až 1 metru vody po dobu maximálně 30 minut a neohrozí jej ani životanebezpečné prachové prostředí. Zajímavostí je také použití Infraportu pro dálkové ovládání televize, jako v případě vlajkových lodí Galaxy S4 či HTC One. Huawei je další do party.

Huawei Honor 3 je prozatím oficiálně představen pouze pro čínský trh, ale podle dřívějších scénářů je více než velmi pravděpodobné pozdější zahájení prodeje také na dalších trzích včetně ČR. Očekávaná cena dle přepočtu z 235 EUR je 7 500 Kč včetně DPH.

ČLÁNKY:, ,
Samsung Galaxy Note 8 oficiálně: návrat zašlé slávy?

Samsung Galaxy Note 8 oficiálně: návrat zašlé slávy?

VČERA  |    |  diskuze (0)

Samsung si na dnešek připravil dlouho očekávanou konferenci Unpacked 2017, na které světu představil nejnovější model řady Galaxy Note s pořadovým číslem…

Lindsey Vonn někdo ukradl její nahé fotky z telefonu

Lindsey Vonn někdo ukradl její nahé fotky z telefonu

VČERA  |    |  2 komentáře

Mnozí z vás jistě mají v paměti kauzu, kdy na internet hackeři vypustili velice intimní fotografie celebrit, ke kterým se dostali kvůli…

Víte, co je to DeX? A čím se asi tak Samsung inspiroval? (video)

Víte, co je to DeX? A čím se asi tak Samsung inspiroval? (video)

VČERA  |    |  diskuze (1)

U Samsungu najdeme řadu zajímavých a chytrých vychytávek, jednou z nich je rozhodně i produkt nazvaný DeX. Jedná se o inteligentní dokovací…

Mobilní zobrazení