Mobilizujeme.cz

Huawei Ascend P2: elegance a výkon v hlavních rolích

  |  komentovat  |  autor:

Asijská společnost Huawei dnes oficiálně představila svůj nejnovější smartphone – Huawei Ascend P2. Přivítán byl na právě probíhajícím kongresu MWC 2013 ve španělské Barceloně. Především díky výkonnému procesoru a dostupnosti LTE Cat 4 bude celkový zážitek z používání naprosto perfektní.

Nový Huawei Ascend P2 je skvělou kombinací elegance a výkonu. Technologické schopnosti nového smartphonu otevřou bránu k bezkonkurenčně nejrychlejšímu internetovému připojení (až 150 Mb/s). Tuto perfektní vlastnost budou moci uživatelé otestovat nejen na nové 4G síti ve Francii, o které se zmínil Florence Paour, marketingový ředitel společnosti Orange.

huawei ascend p2 4

Pokračovatel úspěšného modelu Ascend P1 nabídne operační systém Android 4.1.2 Jelly Bean ve spolupráci s nadstavbou Emotion UI ve verzi 1.5. Smartphone bude držet při životě baterie s kapacitou 2.420 mAh, což je znatelně více, než uvádí společnost HTC u čerstvého modelu One.

Srdcem nového zařízení, jak se často uvádí, bude tentokrát čtyřjádrový procesor běžící na frekvenci 1,5 GHz. Díky souhře všech dosud zmíněných parametrů se dočkáme značně rychlejšího stahování filmů (třeba i v HD kvalitě) a mnohem svižnějšího načítání online videí, webových stránek či internetových rádií. Stahování a uploadování bude až třikrát rychlejší, než u ostatních chytrých telefonů připojených k Wi-Fi.

huawei ascend p2 5

Novému telefonu nebude chybět ani sada standardů pod označením NFC. Ta umožňuje platit nákupy prostřednictvím samotného smartphonu, anebo se prokazovat elektronickými vstupenkami na různých akcích. Dostupné jsou také energeticky úsporné technologie Quick Power Control (QPC) a Automated Discontinuous Reception (ADRX). Díky nim je snižována spotřeba energie až o 30%. Doba nabíjení je pak kratší až o čtvrtinu (ve srovnání s konkurenčními modely).

huawei ascend p2 6

Při pohledu na provedení vyvolává telefon představy nekonečné vodní hladiny, čemuž odpovídá již několikrát zmíněný vytříbený a elegantní design. Přední stranu zařízení logicky zaujímá 4,7palcový LCD (rozlišení 720p) displej, na němž byla použita technologie IPS. Funkce jménem Magic Touch poskytuje mnohem rychlejší a přesnější reakci na dotyk, a to i v rukavících. Displej také disponuje funkcí pro automatickou kalibraci jasu za aktuálních světelných podmínek.

Huawei Ascend P2 poskytuje také optimální hardware i funkce pro pořizování fotografií či videí. Důkazem je 13megapixelový fotoaparát s BSI snímačem a technologií HDR. Nechybí ani fotoaparát na přední straně telefonu. Ten nabízí rozlišení 1,3 Mpx a podporu vytváření autoportrétů nebo videí. Vášnivé fotografy potěší i hardwarové tlačítko na boku zařízení, které umožňuje okamžitý přístup k fotografování nebo natáčení.

Posledními parametry, o nichž ještě nebyla řeč, jsou operační a interní paměť. Zatímco RAMka nabízí 1 GB, prostor pro skladování dat dosahuje 16 GB. Základní cena nového smartphonu z dílen čínské společnosti Huawei byla stanovena na 525 dolarů, tedy zhruba 10 150 korun.

Jak se vám nový telefon od Huawei líbí? Koupili byste si jej za tuto cenu?

zdroj

ČLÁNKY:, , , ,
Český designér vylepšil nevzhledný výřez displeje u iPhonu X

Český designér vylepšil nevzhledný výřez displeje u iPhonu X

DNES  |    |  2 komentáře

Dlouho očekávaný iPhone X představil Apple na konferenci před dvěma týdny a nikoho určitě nenechal chladným konečně nový design telefonu. Mimo jiné…

Nové Leagoo Kiicaa Mix nyní koupíte se slevou 30 dolarů

Nové Leagoo Kiicaa Mix nyní koupíte se slevou 30 dolarů

DNES  |    |  diskuze (0)

Získejte Leagoo Kiicaa Mix za pouhých 109,99 dolarů (sleva 30 dolarů) na stránkách Aliexpress. Kdy? 26. až 27. září 2017 Srovnání fotoaparátů: Kiicaa…

Apple Watch 3 na operačním sále: co všechno inženýři vymysleli?

Apple Watch 3 na operačním sále: co všechno inženýři vymysleli?

DNES  |    |  diskuze (0)

Zbrusu nová generace Apple Watch dorazí ke svým prvním zákazníkům v několika příštích dnech, zahraniční šťastlivci z oboru ji ale již mohou…

Mobilní zobrazení