Mobilizujeme.cz

Huawei Ascend Mate 7: Pořádný kus vybroušeného kovu

  |  3 komentáře  |  autor:

Huawei má nový phablet Ascend Mate 7 s obřím 6″ displejem a tělem připomínajícím prémiový design iPhonu. Výrobce naopak stále dává přednost svému vlastnímu procesoru a snaží se celkově o kvalitní celek, nejen komponenty.

Samsung a Meizu nejsou jediní, kdo nabodobují charakteristickou broušenou schránku známou z iPhonu. Nový Huawei Ascend Mate 7 se přidává do party. Tohle 6″ monstrum má ovšem kovový nejen rám, ale také zadní stranu. Díky zakřivení a tenkému provedení o 7,9 mm navíc lépe padne do ruky.

Obří 6″ displej dostal dostatek prostoru a roztáhl se až ke krajům, celkově zabírá 83 % čelní strany, což je i více, než nový Galaxy Note 4 (ten má 80 %). Volné místo už tak zůstává jen nad a pod displejem, naopak po stranách je displej takřka až ke hraně. Jedná se o nový JDI IPS-NEO displej, který je podle slov výrobce lépe čitelný, má vyšší kontrast a sníženou spotřebu.

Ascend Mate 7 používá svojí grafickou nadstavbu Emotion UI 3.0 postavenou nad Androidem 4.4 KitKat. Je nově obohacena o různá gesta a funkce pro snadnější ovládání i v jedné ruce, což se v případě obřího phabletu rozhodně cení. Srdcem novinky je nejnovější procesor vlastní výroby zvaný Kirin 925 a využívá 4 jádra 1,8 GHz Cortex-A15 a 4 jádra 1,4 GHz Cortex-A7. Grafikou je Mali-T628 a ještě k tomu i3 coprocesor. Operační paměť u 16 GB verze má 2 GB  RAM a u verze 32 GB pak rovnou 3 GB RAM.

Mezi funkcemi se nově objevuje senzor otisků prstů, který narozdíl od HTC či Samsungu funguje okamžitě pouhým přiložením prstu a oproti iPhonu není třeba dvou kroků (probuzení a přiložení prstu). Navíc přiložením prstu na senzor můžete jednoduše vyfotit selfie, stejně jako u Samsungu a jeho měřiče srdečního tepu či LG a jeho tlačítka na zadní straně.

Pro focení je k dispozici 13 Mpx fotoaparát s LED bleskem a na přední straně pak 5 Mpx kamerka. Ascend Mate 7 napájí baterie s výsostnou kapacitou 4 100 mAh.

Nový Huawei Ascend Mate 7 půjde do prodeje v černém a stříbrném provedení v konfiguraci se 16 GB pamětí za cenu 500 EUR a ve vyšší 32 GB konfiguraci speciálně pouze ve zlaté barvě za 600 EUR. A oficiální česká cena 16 GB verze je ještě lákavější, výrobce si řekne jen o 12 990 korun včetně DPH. Vyšší 32 GB verze se do ČR zatím nedostane.

ČLÁNKY:, , ,
Recenze Elephone P8: kterak hmota zvítězila nad duchem

Recenze Elephone P8: kterak hmota zvítězila nad duchem

DNES  |    |  diskuze (0)

Špičkové parametry zabalené do levné škatulky – kdo by odolal? Že ani čínský původ už není na závadu? Elephone P8 vypadá tak zázračně,…

Malým dětem nedávejte telefon, zkuste raději chytrou hračku

Malým dětem nedávejte telefon, zkuste raději chytrou hračku

VČERA  |    |  2 komentáře

Dávat telefon už malému dítěti odborníci nedoporučují. Co je ovšem jednoznačně vhodné, jsou různé hračky. A pokud nechcete zůstat jen u těch…

U iPhonu 8 zaplatíte víc za výměnu zadního než předního skla

U iPhonu 8 zaplatíte víc za výměnu zadního než předního skla

VČERA  |    |  9 komentářů

Při pohledu na zadní kryt nového iPhonu 8 a 8 Plus musí každého bezpodmínečně zaujmout jeho lesk. Už jen při pomyšlení, že…

Mobilní zobrazení