Mobilizujeme.cz

Huawei Ascend G630: Vyvážená střední třída (první dojmy)

  |  26 komentářů  |  autor:

Sháníte nový smartphone v ceně do 5 tisíc korun? Pak rozhodně vemte v potaz novinku Huawei Ascend G630. V ceně zhruba 4 700 korun přináší velký 5″ HD displej, 4-jádrový procesor s odladěným prostředím, 8 Mpx fotoaparát s celkem dobrými výsledky či poměrně solidní výdrž. Tak v čem jen může být háček?

Nepřehlédněte: Recenze Huawei Ascend G630: Letní hit do 5 tisíc Kč

Ascend G630 působí zvenčí nenápadně. Vcelku nudné černé provedení z plastu vůbec nedává tušit, jak moc dobře si telefon stojí v nabité střední třídě. Ale pěkně jedno po druhém. Po prvních dnech používání si velmi pochvaluju pěkně zaoblené tělo, díky čemuž telefon padne skvěle do ruky. Dílenské zpracování působí zatím dobrým dojmem, plast nikde nevrže a je pevný. Snad jen poněkud vyšší hmotnost 165 gramů by si mohl výrobce odpustit.

Jako velkou přednost vidím velký 5″ displej s HD rozlišením. Pokud neřešíte každý pixel a nedíváte se na mobil přísným okem, budete velmi spokojeni, podle mě je displej Ascendu G630 dostatečně ostrý a hlavně má i dobré barvy a pozorovací úhly. Horší je ale spolupráce displeje se světelným čidlem – to totiž absolutně nezvládá automatické nastavení jasu a nastavuje hodnoty neúměrné okolnímu osvětlení. Lepší je tedy ruční změna jasu podle potřeby.

Důležité jsou také zkušenosti s prostředím. Huawei si dalo opět záležet a výsledkem je poměrně dobře odladěný systém, který využívá 4-jádrový procesor 1,2 GHz Snapdragon 400 s 1 GB RAM. Občas mám ovšem potíže s nedostatkem paměti – té vnitřní. Dosahuje totiž tabulkově jen na hodnotu 4 GB a v reálu pak na necelé 2 GB. Stačí nainstalovat pár aplikací a máte po zábavě. Na paměťovou microSD kartu pak aplikace bohužel nepřesunete. Pokud ale nebudete hrát ty nejnáročnější herní tituly a chcete smartphone používat především jako telefon, nebude to až zas takový problém. Naopak oceníte odladěnost, rychlost a plynulost celého systému, kterému když pravidelně pomůžete přes optimalizační aplikaci, bude Ascend G630 stále ve skvělé kondici.

Při náročnějších úkonech jsem několikrát po delším časovém úseku zaznamenal výraznější zahřívání uprostřed zadní strany telefonu. Nejde ale zatím o nic nepříjemného, že bych pak telefon ani neudržel v ruce. Horší mi přišla dočasná komplikace s Wi-Fi – v jeden okamžik nešla vypnout a nebylo ani možné vytvářet Wi-Fi hotspot pro sdílení mobilního internetu. Problém vyřešil až restart telefonu.

Zatím se mi jako přínosný jeví 8 Mpx fotoaparát. Snímky jsou dobře ostré, mají věrohodné barevné podání a úroveň šumu je snesitelná. Uvidím ale v dalších dnech, až toho více nafotím. Finální verdikt zde rozhodně zatím nechci vyřknout. To samé platí také o baterii. Zatím se drží a při náročnějším provozu není problém vydržet od rána do večera a ještě pár desítek procent baterie zůstane. Na 2000 mAh baterii s velkým 5″ displejem skutečně obdivuhodný výkon.

Huawei Ascend G630 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Pokud se chcete na cokoliv k telefonu zeptat, dokud jej v redakci důkladně testujeme, ptejte se v diskuzi pod článkem. Recenze na Huawei Ascend G630 vyjde v příštích dnech a svými otázkami můžete ovlivnit, co se v ní objeví.

ČLÁNKY:, ,
První majitelé LG V10 začínají dostávat nový Android 7.0 Nougat

První majitelé LG V10 začínají dostávat nový Android 7.0 Nougat

VČERA  |    |  diskuze (0)

LG nezapomíná na majitele už téměř 2 roky starého vlajkového modelu V10 a v těchto dnech jim začíná posílat aktualizaci…

Nový robotický vysavač Haier nyní seženete s výraznou slevou

Nový robotický vysavač Haier nyní seženete s výraznou slevou

VČERA  |    |  diskuze (0)

Proč si v dnešní době kupovat klasický vysavač, když už pomalu za stejnou cenu můžete mít chytrý resp. robotický vysavač. Krásným…

iPhone 8 na videu. Zatím jen v podobě neoficiální makety

iPhone 8 na videu. Zatím jen v podobě neoficiální makety

VČERA  |    |  diskuze (1)

Známý zahraniční designér a leakster Benjamin Geskin dal dohromady všechny nejnovější informace o chystaném iPhonu 8 a vytvořil neoficiální maketu,…

Mobilní zobrazení