Mobilizujeme.cz

HTC Wildfire C bude nakonec Desire C – levný prcek s povedeným designem a Androidem 4.0 (aktualizováno)

  |  8 komentářů  |  autor:

Pokud se vám nelíbí, nebo si nemůžete či nechcete pořídit jedno z nových HTC z modelové řady One, ještě chvíli si počkejte. Na trh se zřejmě brzy chystá nástupce oblíbeného modelu Wildfire S, který bude opět kompaktní, oproti předchůdci lehce vylepšený, ale hlavně s poslední verzí Androidu.

(aktualizováno 13. května) Díky portugalskému zastoupení Vodafonu konečně známe podobu nového modelu, i jeho specifikace. Místní pobočka totiž ve svém katalogu zveřejnila obrázek a specifikace, které ještě nepředstavená novinka s finálním názvem HTC Desire C ponese. Uniklé parametry se ve všem potvrdily, až na drobné změny. Spekulace o zmenšení displeje na 3,2″ se nakonec neukázaly jako pravdivé, displej tak zůstává na úhlopříčce 3,5″. Takt procesoru ovšem poklesl na finálních 600 MHz, v konektivitě navíc přibyla podpora A-GPS. Cenu ani dostupnost však stále neznáme. Co na finální podobu říkáte? Nám se v redakci líbí třeba hlasitý reproduktor na zadní straně.

(aktualizováno 10. května) Díky serveru ITProPortal se můžeme podívat na první živé snímky dosud nepředstaveného nástupce v populární řadě Wildfire. Zatímco na původním renderu jsme viděli bílou barvu, tady je přítomna černá, což by značilo klasický start modelů od HTC ve dvou barevných provedeních. Ze zdroje byly potvrzeny také dříve spekulované parametry, pouze úhlopříčka displeje se nyní smrskla na 3,2″, a zároveň nově by se telefon měl jmenovat HTC Desire C. Změna úhlopříčky nám přijde možná, změna v názvu ale nikoliv. Přece jenom, hardwarovými parametry míří řada Desire poněkud výše.

(původní text) Pod kódovým označením Golf se zřejmě skrývá nástupce oblíbených modelů HTC Wildfire a HTC Wildfire S, který tentokrát ponese název HTC Wildfire C. Parametry, rozměry i cenou bude cílit na stejný segment trhu, jako jeho předchůdce, design však bude nový, převzatý z nových HTC modelové řady One. Operačním systémem pak bude pochopitelně Android, a to v nejnovější verzi 4.0.


Vývoj řady Wildfire – modely Wildfire, Wildfire S a chystané Wildfire C

Hnací silou tohoto modelu bude jednojádrový procesor s taktem 800 MHz nebo 1 GHz, kterému bude vypomáhat 512 MB operační paměti. Interní uživatelská pamět se zastavila na 4 GB, které však rozšíříte s pomocí microSD karet. Pokud vám nebude dostačovat ani to, k dispozici vám bude také 25 GB na cloudovém úložišti Dropbox, a to zdarma po dobu dvou let.

S rozlišením 320 x 480 px se na čelní straně usídlí 3,5″ dotykový displej zatím neznámé technologie, který samozřejmě bude kapacitní. Rozlišení displeje je sice na stejné úhlopříčce ještě menší, než mají dnešní symbianové Nokie, kterým je to často vytýkáno, ty si ale bohužel toto rozlišení nesou i do třídy nejvyšší, do níž toto HTC rozhodně mířit nebude. Fotoaparát na čelní straně bude přítomen, ten hlavní na straně zadní potom do vínku dostane rozlišení 5 Mpx. Nesmí chybět Wi-Fi, Bluetooth 3.0, a další obvyklé konektory či senzory. Potěší certifikace Beats Audio, i když sluchátka budou podle vyjádření HTC už pouze obyčejná.

Podle uniklého renderu můžeme usuzovat na blízké představení. Logicky můžeme pasovat tento model do nižší třídy, tedy pod bradovitý model HTC One V. Od toho se také bude odvíjet cena, kterou hrubým odhadem nastřelíme na 6 000 Kč. Skutečnou cenu, ostatní parametry a všechny další informace vám přineseme hned, jakmile bude HTC Wildfire C oficiálně představeno.

zdroj: PocketNow

ČLÁNKY:, ,
Projekt Android One ožívá. Uzavře Xiaomi s Googlem partnerství?

Projekt Android One ožívá. Uzavře Xiaomi s Googlem partnerství?

DNES  |    |  diskuze (0)

Google si po příchodu na indický trh liboval ve vývoji levných zařízení s čistým Androidem. Projekt s názvem Android One by teď mohl…

Dostane nový Samsung Galaxy A5 (2018) duální fotoaparát?

Dostane nový Samsung Galaxy A5 (2018) duální fotoaparát?

DNES  |    |  diskuze (0)

Modelová řada Galaxy A od Samsungu je velice oblíbená. A to hlavně díky prémiovému designu nebo kvalitní výbavě. Do představení modelů Galaxy…

Alcatelu předčasně unikají čtyři nové telefony střední třídy

Alcatelu předčasně unikají čtyři nové telefony střední třídy

DNES  |    |  diskuze (0)

Čínský Alcatel produkuje smartphony, které svou výbavou většinou spadají do střední nebo nižší třídy. A výjimkou zřejmě nebudou ani čtyři chystaná zařízení,…

Mobilní zobrazení