Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | zpomalování iPhonů | bezrámečkové telefony | Galaxy S9 | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

Aktualizováno: HTC v dalším maléru. V Německu mu opět hrozí zákaz prodeje VŠECH Androidů.

  |  11 komentářů  |  autor: Filip Kříž

Když už to vypadalo, že se tchajwanský výrobce z jednoho problému vyhrabal poté, co se mu podařilo odložit zákaz prodeje modelů One a One mini ve Velké Británii až po období vánoční horečky, přichází studená sprcha. A hlavní nepřítel je kdo jiný než Nokia.

Nokia vs HTC

(Aktualizováno 1.1.2014) – S HTC to vypadá opravdu bledě. Nokia získala další soudní příkaz a pokud zaplatí 400 milionů eur jako záruku, okamžitě dojde k zastavení prodeje veškerých androidích zařízení v Německu, řady One nevyjímaje.

Nokia ho získala na základě porušení patentu EP 1 148 681, který pokrývá přenos informací jako například adresy URL mezi dvěmi zařízeními skrze Bluetooth či NFC. Je jasné, že se HTC odvolá, avšak přesvědčovat soud bude jen velice těžko. Pokud se mu to nepovede, po vystavení dluhopisu bude moci Nokia požadovat okamžité stažení všech Androidů z prodejních pultů.


(Původní článek z 22.12.2013)

Tentokrát se Nokii podařilo získat soudní příkaz na zastavení prodeje všech telefonů tchajwanského výrobce, které běží na operačním systému Android. HTC porušilo patent Nokie o funkčnosti USB v telefonu, konrétně patent EP 1 246 071.

Tchajwanský výrobce musí začít jednat rychle a rozhodnout se, jak bude postupovat. Asi nejlogičtěji zní možnost, že se vzdá schopnosti, která umožňuje počítači rozpoznat, který ovladač použít, je-li telefon připojen. Určitě je to lepší možnost než nechat si zakázat prodej všech zařízení s Androidem na tak velkém trhu, jakým Německo je.

Další, už méně pravděpodobnou variantou, je uzavření dohody s Nokií o užívání patentované funkce. Zajímavé ovšem bude sledovat, jak se zachová Nokia. Stejný patent totiž porušují prakticky všichni výrobci zařízení s Androidem, a mohla by se nám tu tedy rozhořet obrovská válka. Samotný Google na nastalou situaci nijak nereagoval.

Nokia nyní může požadovat právě pozastavení prodejů smartphonů od HTC, k tomu by však musela poskytnout 50 milionů eur jako záruku za ušlý zisk, pokud by soud vyhrál tchajwanský výrobce.

Pro HTC se však ještě zdaleka nejedná o poslední potíže. Minulý týden totiž americká Komise pro mezinárodní obchod oznámila, že by mohla začít prověřovat údajné porušení dvou dalších patentů Nokie, což by mohlo vést k zákazu prodeje ve Spojených státech.

zdroj: PhoneArena

ČLÁNKY:, , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
Třídit dle:   nejnovější | nejstarší | nejlépe hodnocené
microsoft= čiré zlo
microsoft= čiré zlo

nikdy microsoft! už nikdy ani korunu té prohnilosti!

MK
MK

No jo, bojuje se na všech úrovních, na jedný straně úspěšný Samsung a Apple, na druhé krachující Nokia a htc.

kazan
kazan

Nokia už krachující není.Už ji vlastní nebo téměř vlastní MS.Ale HTC a BB jsou na tom velice zle.

pavel
pavel

htc je na tom ještě celkem dobře to BB je na tom ještě o dost hůř

petan
petan

Ja bych rozbodne nesrovnaval HTC a Nokii. Oba maji problemy, rozhodne si ale myslim ze Nokia je na tom o poznani hure. Staci se podivat na prodeje obou znacek a rozdil je propastny…

MK
MK

Jak propastný? Vždyť nokia je před htc v prodeji chytrých telefonů.

kazan
kazan
Proc vlastne nokia pořád to htc žaluje..Vždyt prodeje svých telefonů to neohrožuje pač jedou na uplne jiné platformě a koneckonců nemá MS nějaký ten dukátek z každeho prodaneho androidu? Někde sem četl že jo,k vuli taky nejakymu patentu.Ale ne,chapu že patenty jsou patenty a chránit se musí,jinak skončíme zase v jeskyních.Takže pokud HTC nechce platit tak je nokia v plnym právu. Když HTC porušuje patent tak nevztahuje se patentovy pravo na celou podělanou EU? Přece když čínani neco poruší,tak maji zakaz prodeje v celé EU pokud vim. Nokia si tím moc dobrou vizitku neudělá a ma štestí že už je… Číst vice »
pavel
pavel

ono je nejvtipnější že ty patenty porušuje každej a jen se jak blbý žalujou mezi sebou

matisek
matisek

tej nokii by už mohol niekto klepnúť po prstoch…už len čakám kedy sa do tohto zapojí apple aby zruinoval spolu s microsoftom android :D

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Sony chystá první smartphone bez 3,5 mm jacku

Sony chystá první smartphone bez 3,5 mm jacku

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Japonské Sony je jedním z mála výrobců, jenž se vyhýbá aktuálním trendům. Co se týče designu, tak za něj je společnost…

40 000 telefonů OnePlus tajně sbíralo čísla kreditních karet

40 000 telefonů OnePlus tajně sbíralo čísla kreditních karet

DNES  |  Vlastimil Šlosar  |  diskuze (0)

Nedávno se na internetu objevily zprávy o tom, že mobily OnePlus sbírají informace o uživatelích a posílají je třetím stranám. Nebylo…

Samsung Cloud přestane podporovat aplikace třetích stran

Samsung Cloud přestane podporovat aplikace třetích stran

DNES  |  Tomáš Richter  |  diskuze (0)

Předpokládáme, že téměř každý uživatel telefonů od Samsungu někdy slyšel o službě Samsung Cloud. Je to v podstatě komplexní nástroj pro…

Mobilní zobrazení