Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Huawei P20 | malý iPhone | superphone budoucnosti | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

HTC unikla nová verze Sense 4.1. Zásadně zlepší výkon (aktualizováno, update na scéně!)

  |  10 komentářů  |  autor: Luboš Srb

HTC výrazně změnilo svojí grafickou nadstavbu nad operačním systémem Android s příchodem verze 4.0. I přes vylepšený Android Ice Cream Sandwich však nedokázalo zapracovat na lepším výkonu. To se ale s příchodem verze Sense 4.1 změní.

(aktualizováno 10. srpna) V těchto chvílích se v některých zemích (např. Německo) začíná pro HTC One X šířit update na Android 4.0.4 spolu s novou verzí HTC Sense 4.1. Očekávané změny naleznete v článku níže. Podle dalších informací by mělo dojít k zlepšení kvality fotografií a k zrychlení ve webovém prohlížeči. Update hlášený z Německa má velikost 148 MB, avšak jeho velikost a dostupnost pro český trh se může lišit. Každopádně, nebude to trvat dlouho, a pokud vám telefon aktualizaci nabídne, nezapomeňte se zmínit v diskuzi – pomůžete tak ostatním. Za tip díky čtenáři s nickem pckarlos.

(aktualizováno 9. srpna) Server AndroidCentral zveřejnil na internetu video onoho uniklého prostředí Sense 4.1, což samozřejmě na začátku videa dokáží pohledem do nastavení. Pokud máte HTC One X, můžete se podívat, jak přesně bude na vašem telefonu fungovat.

(původní text) Plynulé přecházení mezi úvodními obrazovkami a v menu bez nežádoucích záseků. To bude viditelná a jistě příjemná změna s příchodem nové verze grafické nadstavby HTC Sense 4.1. Web Geeksaber.com už měl možnost vyzkoušet uniklou ROMku na vlajkové lodi HTC One X. A jaké jsou postřehy, kromě zlepšení výkonu?

Nová verze Sense 4.1 je postavena na Androidu 4.0.4. Díky novému a vylepšenému kernelu dosahuje v aplikaci Quadrant více než 5 900 bodů. Pro srovnání, verze Sense 4.0 dosahuje přes 5 100 bodů. Výkon je znát hlavně v plynulejším přecházení mezi plochami a v menu.

První uživatelé si dále všimli toho, že Sense 4.1 jim zlepšilo výdrž baterie a výkon Wi-Fi připojení. U fotoaparátu se pak nově objevuje tlačítko pro rychlé přepnutí mezi hlavním a předním fotoaparátem.

ČLÁNKY:,

Diskuze

Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
pckarlos
pckarlos

Přátelé, pokud tuto ROM budete někdo zkoušet, mě osobně jen zajímá, zda-li informační LED dioda upozorňuje neustále, nebo je to stejné jako na orig.ROM, že upozorňuje jen 5 minut ?! Nikde se to nemůžu dopátrat, díky.

LP3W7
LP3W7

Díky za článek ;) Jen tahle věta byla asi myšlena jinak: Nová verze Sense 4.1 je postavena na nejnovějším Androidu 4.0.4. … Pokud vím, tak nejnovější verze Androidu je 4.1.1 ;)

pckarlos: To nevím, ale u HTC už to nějakou dobu bliká pouze jen těch 5 min. Asi se nic měnit nebude. Myslím ale, že na to je nějaká aplikace na Google Play, která to umí prodloužit. A nebo HTC překvapí a dioda bude blikat déle :)

pckarlos
pckarlos

Tak sem z toho jaksi zmatený. Nový Android 4.0.4 se Sense 4.1 je na mobilu vpravo. A ten mobil vlevo je (od AT@T) je jako co? Tam je starší Android 4.0.3 a Sense 4.0 ?!
Mě osobně se na tom mobilu vlevo líbí ty přepínače na Wifi apod.po stáhnutí notifikační lišty (jako to má Galaxy S3). Tohle je jako specialita od AT@T, nebo to bude mít každý HTC One X po nějakém upgradu (jakém) ?!

Jakub Vrbacký
Jakub Vrbacký

Vpravo je nové HTC Sense 4.1, vlevo je staré 4.0. Model vpravo je evropská verze One X, vpravo je brandovaná pro amerického operátora AT&T. Video je spíše porovnáním rychlostí mezi verzemi Sense; to co je demonstrováno v notifikační liště, to je dle mého názoru pouze rozdíl mezi verzemi telefonu. Na definitivní podobu si budeme muset počkat až na aktualizaci pro naši zemi.

pckarlos
pckarlos

Dneska máme 10.8.2012 a na AndroidForum.cz už hlásí někteří majitelé HTC One X, že už aktualizaci stahují!

Mk
Mk

Aktualizace už je venku.

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Superphone OnePlus 6: důležité specifikace odhaleny

Superphone OnePlus 6: důležité specifikace odhaleny

VČERA  |  Tomáš Richter  |  3 komentáře

Odhalení superphonu OnePlus 6 se pomalu blíží, a tak se začínají rojit další a další úniky. Tentokrát se nám do rukou…

Funkce Edge Sense míří i na telefony, které nevyrábí HTC

Funkce Edge Sense míří i na telefony, které nevyrábí HTC

VČERA  |  Tomáš Rajnoch  |  3 komentáře

Minulý rok HTC představilo model U11, který kromě špičkové výbavy zaujal také jednou unikátní funkcí. Tou je Edge Sense, nebo citlivé…

Chyba u iOS 11 zázračně zmizela, ale jen v oficiálním videu

Chyba u iOS 11 zázračně zmizela, ale jen v oficiálním videu

VČERA  |  Luboš Srb  |  diskuze (1)

Apple očividně ví o jedné z chyb u iOS 11, kterou dokonce zachytil přímo ve svém oficiálním videoklipu. Tip: iOS 11 má…

Mobilní zobrazení