Mobilizujeme.cz

HTC prodělalo 101,3 milionu dolarů v Q3 2013

  |  9 komentářů  |  autor:

O tom, že se taiwanskému HTC v poslední době moc dobře nedaří, víme. Doposud jsme však neznali přesná čísla. Nyní nám byla odtajněna a my se na ně můžeme směle podívat.

Poprvé v historii HTC zjišťujeme ztrátu na konci čtvrtletí. Třetí kvartál pro HTC neznamenalo nic pozitivního. Velkou roli na tom hrají opožděné dodávky dílů pro HTC One z důvodu přírodní katastrofy. Pojďme se ale nyní podívat, kolik HTC prodělalo.

Ztráta činila ke konci třetího čtvrtletí 2013 celkem 101,3 milionu amerických dolarů. Tato skutečnost se samozřejmě odrazila i na akciovém trhu, a tak se HTC ocitlo nejníže za posledních 8 let, přičemž ztratilo 12 centů na akcii za Q3.

Htc-One-Max

Společnost též hlásí celkové tržby za toto čtvrtletí, které činí 1,6 miliard dolarů. Oproti předchozímu čtvrtletí je taková ztráta obrovská. Ve druhém kvartálu HTC utržilo 2,35 miliardy dolarů s provozním ziskem 42 milionů. A na akcii narostlo o 5 centů.

Čtvrté čtvrtletí by mohlo pro HTC znamenat zlepšení, přihlédneme-li k tomu, že s téměř stoprocentní jistotou můžeme tvrdit, že přijde HTC One Max, jenž by měl tržby o něco zvednout. Počkáme si tedy na to, jak to bude vypadat následující tři měsíce.

 Zdroj: PhoneArena.com

ČLÁNKY:, ,
Recenze Elephone P8: kterak hmota zvítězila nad duchem

Recenze Elephone P8: kterak hmota zvítězila nad duchem

DNES  |    |  diskuze (0)

Špičkové parametry zabalené do levné škatulky – kdo by odolal? Že ani čínský původ už není na závadu? Elephone P8 vypadá tak zázračně,…

Malým dětem nedávejte telefon, zkuste raději chytrou hračku

Malým dětem nedávejte telefon, zkuste raději chytrou hračku

VČERA  |    |  2 komentáře

Dávat telefon už malému dítěti odborníci nedoporučují. Co je ovšem jednoznačně vhodné, jsou různé hračky. A pokud nechcete zůstat jen u těch…

U iPhonu 8 zaplatíte víc za výměnu zadního než předního skla

U iPhonu 8 zaplatíte víc za výměnu zadního než předního skla

VČERA  |    |  7 komentářů

Při pohledu na zadní kryt nového iPhonu 8 a 8 Plus musí každého bezpodmínečně zaujmout jeho lesk. Už jen při pomyšlení, že…

Mobilní zobrazení