Mobilizujeme.cz

Trendy: Maraton soutěží | jak vybrat telefon + vánoční speciál | iPhone X | bezrámečkový telefon | Android Oreo aktualizace

HTC podvádělo při benchmarcích! A nebo ne…?

  |  2 komentáře  |  autor: Vladimír Chlup

Zajisté si všichni pamatujete na „benchmarkovou aféru Samsungu.“ Pro ty, kteří přeci jen pozapomněli, připomeneme o co vlastně šlo. Samsung měl speciální kód, který identifikoval spuštění benchmarkové aplikace, což zapříčinilo přetaktování procesoru na frekvenci, které uživatel nijak dosáhnout nemohl. Před pár dny jsme vás informovali, že HTC poráží veškerou svou konkurenci a vy už určitě víte, kam tím mířím…

Ano, nové HTC One M8 poráží veškerou svou konkurenci, tuto zprávu jsme vám již přinesli (HTC One M8 zatím v benchmarcích poráží veškerou svou konkurenci!). To jsme ovšem netušili pravý důvod této převahy nad konkurencí. Přičítali jsme ji nefinálním firmwarům v měřených konkurentech, a také skvělé optimalizaci ze strany HTC. To nakonec skutečně optimalizované bylo, ale trochu jinak, než bychom čekali.

Benchmarky jsou aplikace pro měření výkonu zařízení. Výsledky jsou vcelku orientační, nicméně mohou být užitečné při přechodu na jinou verzi operačního systému nebo k hrubému srovnání dvou telefonů. Proto by měl telefon v benchmarku dosáhnout na co nejvyšší hodnotu, kterou mu daný hardware a optimalizace dovolí. Proč byl tedy rozdíl mezi HTC a jeho konkurenty na stejném čipsetu nezanedbatelný?

HTC se k této skutečnosti vyjádřilo a potvrdilo, že v benchmarcích podvádělo. Při spuštění benchmarku na novém HTC One M8 se aktivuje speciální „High Performance Mode.“ Jinými slovy mód pro vysoký výkon. To by ani tak nevadilo, pokud by samotný uživatel mohl tento výkon využít. To totiž uživatel nemůže, protože přepnout telefon do tohoto režimu manuálně zkrátka nelze. Jedinou možností je tak spustit benchmarkovou aplikaci.


HTC One M8 konkurenci celkem uteklo, i když to nebylo úplně fér

HTC tuto skutečnost odůvodnilo energetickou náročností. Pokud by si totiž uživatel mohl zvolit „výkonný mód,“ šla by výdrž baterie rapidně dolů. V tomto případě by se však neměl telefon do tohoto módu přepínat ani při měření výkonu.

Abychom však HTC nekřivdili, musíme zmínit i skutečnost, že by uživatel možnost přepnout se do výkonného módu měl dostat v některé z nadcházejících aktualizací. Avšak i po aktualizaci bude tento profil dostupný pouze skrze vývojářské možnosti, o jejichž existenci spousta uživatelů ani netuší. Obzvláště v nových verzích operačního systému Android, kde jsou dostupné až po několikanásobném poklepání na číslo sestavení.

zdroj: PocketNow

ČLÁNKY:, , , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
Třídit dle:   nejnovější | nejstarší | nejlépe hodnocené
Petr
Petr
Osobě na nějaký benchmarky se….. Mám Nota II a čím dál se utvrzuji, že nemá smysl měnit. Velká využít plocha – pod displejem jen cca 1,5 cm a nad asi 2cm. Výkon pořád ok a HD display také bez výhrad. Výdrž to umocní na druhou. Dva dny bez nabíjecí to už je výdrž. Tak běžte s těmito pseudo-novinkami někam. Uvidíme zda má přesvědčí Note 4. Jiná řada než Note mi už nedává smysl. Jen obyčejné telefony až tak se nelišící. A nepotřebuji kovový telefon, který stejně musím nosit v obalu, jelikož je náchylnější než plast. A na eBay je tolik… Číst vice »
Locke
Locke

Souhlasím,revoluce se evidentně dlouho nedočkáme a i kdyby byla tak bude stát pětimístné sumy.Proto si radši koupím nějaké dvoujádro(na co cpát do mobilních telefonů dvanáctijádrové procesory).

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Jihokorejští giganti odhalí své novinky již na veletrhu CES

Jihokorejští giganti odhalí své novinky již na veletrhu CES

VČERA  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

V lednu se bude konat veletrh CES 2018 v Las Vegas. A právě na této akci se chystají své novinky představit…

Face ID opět chybuje. Tentokrát však lidé nejsou příbuzní

Face ID opět chybuje. Tentokrát však lidé nejsou příbuzní

VČERA  |  Jakub Fišer  |  6 komentářů

Světem mobilních technologií vládne tzv. biometrie, tedy autorizace uzamčených dat na základě biologických originalit uživatele (oční duhovka, obličejové rysy, otisk prstů).…

Google ukončuje projekt Tango. Jeho náhradou je ARCore

Google ukončuje projekt Tango. Jeho náhradou je ARCore

16. 12. 2017  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Před třemi lety představil Google světu projekt Tango. Jedná se AR, jenž je určená pro smartphony. V reálném čase dokáže mapovat…

Mobilní zobrazení