Mobilizujeme.cz

HTC One SV: staronový bojovník ve střední třídě

  |  2 komentáře  |  autor:

Na veletrhu MWC 2012 jsme se setkali se zcela novou řadou smartphonů od HTC. Byla to série One a doposud do ní patřily přístroje HTC One X, S,V, ST, SU, SC a X+. Nyní se k nim přidává nový smartphone HTC One SV. 

Novinka by měla přinést obměnu hned v několika parametrech. Jedná se o vylepšení modelu One S, jehož hlavním působištěm je střední třída tohoto segmentu. Teď se tedy podíváme na novinky, které One SV přináší.

V první řadě zmíním změny v nitru telefonu. Byl inovován procesor, jenž je stále dvoujádrový, tentokrát se však jedná o Qualcomm Snapdragon S4. Ačkoliv se jeho takt snížil z 1,7 GHz na 1,2 GHz, výkon by měl jít nahoru. Oproti One S přináší NFC čip, díky kterému je možné provozovat bezkontaktní platby a další podobné úkony.

Dále nabízí 23 GB v cloudovém úložišti Dropbox zdarma. Co se optické výbavy týče, také zůstala nezměněna, přidalo se však pár funkcí, které zpříjemňují práci s tímto zařízením. Nově je možné pořizovat snímky současně s natáčením videa, tato akce probíhá pomocí funkce Continuous Shooting. Na zádech se nachází 5 Mpx snímač, jenž by nyní měl zvládat lepší snímkování za zhoršených světelných podmínek. Na přední straně se pak setkáme s 1,6 Mpx fotoaparátem.

I v tomto případě nacházíme certifikaci Beats Audio, která by měla zaručovat excelentní zvuk, jenž se line z reproduktorů. Pro lepší kontrolu nad hudebními soubory a jejich synchronizaci je přítomen souborový manažer HTC Sync Manager.

Snad největší změnou oproti One S je ale nejspíš podpora sítí 4G LTE, které ač nejsou v současnosti v našich končinách zrovna rozšířené, plánuje se plné zasíťování území v průběhu nadcházejícího roku. Cenu novinky bohužel neznáme, jakmile se jí však dozvíme, budeme vás informovat.

ČLÁNKY:, , ,
Recenze Elephone P8: kterak hmota zvítězila nad duchem

Recenze Elephone P8: kterak hmota zvítězila nad duchem

24. 9. 2017  |    |  diskuze (0)

Špičkové parametry zabalené do levné škatulky – kdo by odolal? Že ani čínský původ už není na závadu? Elephone P8 vypadá tak zázračně,…

Malým dětem nedávejte telefon, zkuste raději chytrou hračku

Malým dětem nedávejte telefon, zkuste raději chytrou hračku

DNES  |    |  2 komentáře

Dávat telefon už malému dítěti odborníci nedoporučují. Co je ovšem jednoznačně vhodné, jsou různé hračky. A pokud nechcete zůstat jen u těch…

U iPhonu 8 zaplatíte víc za výměnu zadního než předního skla

U iPhonu 8 zaplatíte víc za výměnu zadního než předního skla

DNES  |    |  7 komentářů

Při pohledu na zadní kryt nového iPhonu 8 a 8 Plus musí každého bezpodmínečně zaujmout jeho lesk. Už jen při pomyšlení, že…

Mobilní zobrazení