Mobilizujeme.cz

HTC One: výkonná vlajková loď s novým fotoaparátem

  |  19 komentářů  |  autor:

Společnost HTC dnes oficiálně představila svou novou vlajkovou loď pod názvem HTC One. Ta se podle očekávání na nějakou chvíli zařadí mezi absolutní špičku. Dokazuje to hned několik faktorů, mezi které bychom mohli řadit nejen výkonný procesor či displej s perfektní jemností, ale i fotoaparát s takzvaným UltraPixel senzorem.

Nový „přechytralý“ telefon od HTC se může pochlubit 4,7-palcovým LCD displejem s Full HD rozlišením (1920 x 1080 px) a extrémní jemností 468 pixelů na palec. Přístroj je poháněn čtyřjádrovým procesorem Snapdragon 600 od Qualcommu. O zobrazení veškerého obsahu se stará operační systém Android s grafickou nadstavbou HTC Sense 5.0.

htc one

Telefon dále nabízí podporu využití technologie NFC, nechybí ani Bluetooth 4.0 nejen pro přenos souborů mezi dvěma zařízeními, či DLNA pro bezdrátové streamování do TV nebo monitoru počítače. Na boku zařízení je microUSB 2.0 port, prostřednictvím kterého lze synchronizovat data s PC.

Tchajwanská společnost HTC se rovněž zmínila o novém fotoaparátu. S ním souvisí takzvané „ultrapixely“, díky nimž lze zachytit mnohem kvalitnější snímky, a to i za horších světelných podmínek.

htc one

Fotoaparát obsahuje clonu o velikosti f/2.0, a jak už bylo zmíněno, tak i UltraPixel senzor, který dokáže zachytit mnohem více světla (až o 300%) než klasické fotoaparáty konkurenčních telefonů díky trojici senzorů (každý pro jinou barvu). Čistě teoreticky se ale jedná o fotoaparát s rozlišením 4 Mpx (2688 x 1520 px). Nechybí samozřejmě ani přední fotoaparát, který slouží nejen k videokonverzacím. Rovněž dokáže nahrávat video ve Full HD kvalitě.

Nový smartphone pod označením HTC One bude k dispozici v 80 regionech a zemích včetně České republiky. Cena prozatím nebyla stanovena, ale měla by se odvíjet od 600 dolarů, což je hodnota pro trh v USA.

Jak se vám líbí nový HTC One? Měli byste o něj zájem?

ČLÁNKY:, , , ,
Nová platební aplikace od Googlu posílá peníze skrze zvuk

Nová platební aplikace od Googlu posílá peníze skrze zvuk

DNES  |    |  diskuze (0)

Google v Indii zavedl novou platební aplikaci a nazval ji Tez, což v hindštině znamená rychlý. A ona je nejen velmi rychlá,ale…

První informace o Vernee Mix 2: malé rámečky a nízká cena

První informace o Vernee Mix 2: malé rámečky a nízká cena

DNES  |    |  diskuze (0)

Někteří z vás se možná v duchu ptali, jestli svůj „bezrámečkový“ smartphone chystá i společnost Vernee, která už přinesla řadu zajímavých telefonů…

HTC U11 Plus možná nabídne bezrámečkový design

HTC U11 Plus možná nabídne bezrámečkový design

DNES  |    |  diskuze (0)

Včera se u HTC děly velké věci. Za 1,1 miliardy dolarů odkoupila společnost Google část této tchaiwanské firmy. HTC tak může dál…

Mobilní zobrazení