Mobilizujeme.cz

HTC One Max oficiálně: obr v hliníkové zbroji

  |  2 komentáře  |  autor:

HTC dnes představilo zvětšenou verzi vlajkového modelu One pro rok 2013. Novinka nese příznačné označení HTC One Max a v první řadě disponuje zvětšeným 5,9″ dotykovým displejem. Ostatní parametry víceméně vycházejí z letošního modelu One.

O zvětšené verzi letošní vlajkové lodi HTC One se dlouho mluvilo a většina parametrů byla známa už dlouho před tímto oficiálním představení. Není tedy žádným tajemstvím, že nové HTC One Max opět disponuje luxusním hliníkovým tělem, čtyřjádrovým procesorem Snapdragon 600, špičkovými stereo reproduktory, 4 Mpx UltraPixel fotoaparátem či Androidem s nejnovější nadstavbou Sense. Tyto parametry jsou u obou letošních modelů identické.

Novější a dnes představený HTC One Max však v několika směrech povýšil a stává se tak top modelem v portfóliu výrobce HTC. Novinkou je v první řadě přerostlý 5,9″ dotykový displej, opět se jedná o nejnovější Super LCD 3. generace s vysokým Full HD rozlišením (1920 x 1080 px), což na dané úhlopříčce znamená velmi dostatečnou jemnost 373 ppi. Před poškozením pak displej kryje ochranné sklo Gorilla Glass, mělo by se jednat nejspíše o 2. generace, stejně jako u letošního modelu One.

Tip: Podrobné parametry HTC One Max najdete v našem katalogu mobilů, pro srovnání můžete kouknout také na parametry modelu One.

Vedle většího displeje se dají najít i další rozdílnosti. Tak třeba čtečka otisků prstů na zadní straně, kterou uživatel může využít pro rychlé spuštění až 3 různých aplikací, které si přiřadíte ke 3 různým otiskům prstů. Dále se dá nově sejmout zadní kryt a získat tak přístup k baterii. A nejen k ní, novinkou je také přítomnost slotu pro rozšíření vnitřní paměti (16 a 32 GB) pomocí paměťových karet microSD, což modelu One citelně chybělo. Co se ale naopak nezměnilo, je stránka výkonu. V útrobách nového One Max stále najdeme procesor Snapdragon 600 s taktem 1,7 GHz, grafikou Adreno 320 a 2 GB operační paměti RAM. Konkurence už dnes přináší novější Snapdragon 800 a grafiku Adreno 330, jejichž kombinace je výrazným krokem vpřed.

 

HTC One Max ale přináší aktuálně stále nejnovější operační systém Android 4.3 Jelly Bean (leč zřejmě zítra již bude představena novější verze 4.4 KitKat) s grafickou nadstavbou Sense 5.5, jejíž součástí je například kanál BlinkFeed. Z výbavy dále za zmínku stojí 4 Mpx UltraPixel fotoaparát s LED bleskem a autofocusem, natáčení Full HD videí při 30 fps či nižších HD 720p videí při 60 fps, přední 2,1 Mpx kamerka pro videohovory či autoportréty, nebo kvalitní stereo reproduktory na čelní straně. Nárůst jsme pak zaregistrovali u baterie rovnou o 1000 mAh a Li-Pol baterie tak má výsostných 3300 mAh.

Nové HTC One Max má jít na evropském trhu do prodeje již na konci tohoto týdne. O lokální dostupnosti pro český trh ani očekávané ceně zatím slovo nepadlo.

ČLÁNKY:, , ,
Samsung připravuje Galaxy S8 beta program s Androidem Oreo

Samsung připravuje Galaxy S8 beta program s Androidem Oreo

DNES  |    |  diskuze (0)

Jihokorejský výrobce po vzoru loňského beta programu, v rámci kterého si někteří nedočkavci mohli na svých telefonech vyzkoušet nejnovější Android s předstihem…

Používáme iOS 11 – u iPhonu dobrý, na iPadu ho musíte mít

Používáme iOS 11 – u iPhonu dobrý, na iPadu ho musíte mít

DNES  |    |  diskuze (0)

Apple v úterý vydal dokončenou release nové generace svého mobilního operačního systému, která předznamenává také příchod nového hardwaru. A zatímco na telefonech…

HTC pokračuje. Google koupil za 1,1 mld dolarů jen část firmy

HTC pokračuje. Google koupil za 1,1 mld dolarů jen část firmy

DNES  |    |  diskuze (0)

Google si oficiálně plácnul s HTC a za 1,1 miliardu dolarů si k sobě od tchajwanského výrobce přetáhne část jeho talentovaných zaměstnanců,…

Mobilní zobrazení