Mobilizujeme.cz

HTC One (E8): Plast a 13 Mpx fotoaparát lepší než originál?

  |  1 komentář  |  autor:

HTC dnes po mnoha dřívějších spekulacích konečně představilo variantu své kovové vlajkové lodě One (M8) v plastovém těle. Model se nazývá One (E8) a kromě podpory dvou SIM karet, absence duálního fotoaparátu a výkonějšího procesoru nabízí na chlup stejnou výbavu, jako právě aktuální vlajková loď.

HTC One (E8)

Již dlouhou dobu se spekuluje o tom, že HTC chystá plastovou variantu své vlajkové lodě, která nabídne podobné parametry a vzhledem k použitému materiálu snad i nižší cenu. Spekulovalo se o názvech One Ace, nebo One Vogue (tak se nakonec jmenuje čínská verze), nakonec se ale celosvětová varianta tohoto smartphonu nazývá jednoduše HTC One (E8), což může zajisté způsobit komplikace v orientaci a může zákazníky dojít k záměně za původní kovovou vlajkovou loď One (M8), ze které tento model původně vychází.

HTC One (E8) HTC One (E8) HTC One (E8)

HTC One (E8) nabídne plastovou unibody konstrukci a vypadá to na skvělé dílenské zpracování, na druhou stranu je ale telefon nerozebíratelný. Rozměry telefonu jsou přibližně stejné, jako v případě kovové varianty, tedy 147 x 71 mm. Tloušťka přístroje je sice o trošku větší (9,9 mm namísto 9,4 mm u HTC One (M8), na druhou stranu ale díky použitým materiálům klesla hmotnost zařízení, a to ze 160 gramů na příjemných 145 gramů. Bohužel jsme opět svědky zbytečného plýtvání místem okolo displeje a také softwarových tlačítek na displeji i přesto, že pod ním je na ně víc než dostatek místa.

HTC One (E8) HTC One (E8) HTC One (E8)

Displej zůstává stejný jako v případě kovové varianty, tak tedy pro shrnutí. Jedná se o 5″ Super LCD 3 panel s Full HD rozlišením a je tak téměř jisté, že půjde o špičku v oblasti dnešních nejlepších smartphonů. Na přední straně přístroje nalezneme kromě displeje také dvojici stereo reproduktorů BoomSound, které určitě již tradičně zajistí výborný hudební zážitek.

O výkon přístroje se stará 4-jádrový procesor Snapdragon 801, který je ale taktovaný na vyšší hodnoty, než samotná vlajková loď z honosných materiálů (HTC One M82,3 GHz x HTC One E82,5 GHz). Operační paměť RAM pak činí 2 GB a uživatelská vnitřní paměť má hodnotu 16 GB, lze ji ale samozřejmě rozšířit prostřednictvím microSD karet až o dalších 128 GB. Operačním systémem je Android ve verzi 4.4.2 KitKat s nejnovější verzí nadstavby Sense 6.0 od HTC.

HTC One (E8) HTC One (E8) HTC One (E8)

Nejnovější přírůstek do rodiny derivátů letošní vlajkové lodě tchajwanského výrobce se může pochlubit 13 Mpx fotoaparátem, který sice není duální, jako v případě kovové varianty, na druhou stranu se ale tato technologie příliš neosvědčila a dá se očekávat, že plastová verze bude fotit lépe. Tomu by měl napomoci také BSI snímač se světelností f/2.2 a LED bleskem. Přední kamerka pro oblíbené selfie fotografie či videohovory nabídne také BSI snímač s rozlišením 5 Mpx a oba fotoaparáty jsou schopné natáčet Full HD video.

Tip: Nepřehlédněte naši recenzi na letošní kovovou vlajkovou loď HTC, model One (M8).

Co se týče další výbavy, je téměř totožná s kovovou variantou. Až na jednu zásadní funkci. One (E8) totiž disponuje dvěma sloty na SIM kartu a stává se tak z něj skvěle vybavený dual SIM. Zamrzí, že obě SIM karty musí být nejmenší velikosti, tedy nanoSIM. Dále už tedy jen pro pořádek. One (E8) se v oblasti konektivity pochlubí podporou nejrychlejších LTE sítí, NFC čipem, GPS s GLONASS či infraportem. Je zaručena také kompatibilita s povedeným pouzdrem DotView.

HTC One (E8) HTC One (E8) HTC One (E8)

HTC One (E8) by měl být na některých trzích dostupný už v průběhu tohoto měsíce, u nás to ale vypadá, že se dočkáme až v červenci. O ceně zatím můžeme jen spekulovat, je ale nanejvýš pravděpodobné, že bude nižší, než u HTC One (M8), které se u nás prodává oficiálně za zhruba 17 000 Kč. I přesto, že se původně mluvilo o tom, že cena bude jedním z hlavních taháků tohoto přístroje, vypadá to, že dřívější odhady, mluvící o ceně pod 12 000 Kč nejspíše nebudou naplněny, a jako pravděpodobnější se jeví cena zhruba okolo 15 000 Kč. Zatím se ale jedná pouze o neoficiální informace.

Zdroj: GSMArena

ČLÁNKY:, , , ,
Nokia 8: finský klenot s nejlepší výbavou oficiálně

Nokia 8: finský klenot s nejlepší výbavou oficiálně

DNES  |    |  diskuze (0)

Velmi očekávaný smartphone Nokia 8 je konečně tady. O tomto modelu proběhlo opravdu spoustu spekulací. Všechny naznačovaly top výbavu, kterou finská společnost…

Apple Watch 3 budou podporovat rychlá data LTE

Apple Watch 3 budou podporovat rychlá data LTE

DNES  |    |  diskuze (0)

Mobilní svět se pomalu přehoupl do druhého pololetí, a to se nese především ve znamení Apple Keynote. Přesně té konference, na které…

Údajné specifikace chystaných Xperií XZ1, XZ Compact a X1

Údajné specifikace chystaných Xperií XZ1, XZ Compact a X1

DNES  |    |  diskuze (0)

Jak už je u japonské značky Sony zvykem, tak i letos nás čeká v pořadí druhý vlajkový model. Jako jeden z mála…

Mobilní zobrazení