Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | zpomalování iPhonů | bezrámečkové telefony | Galaxy S9 | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

HTC na MWC 2012: modely One V, One X a One S – všechny už je známe

  |  komentovat  |  autor: Jakub Vrbacký

Jak jsme vás informovali v našem Twitter okénku, HTC chystá na MWC 2012 v Barceloně uvést novou řadu modelů pod názvem One. Ovšem, pod neznámými jmény modelů One V, One X a One S se skrývají již známé modely, jejichž specifikace unikly už dříve.

HTC se snaží zařadit zpět mezi elitu, i když, podle některých z ní nikdy nezmizelo. Pro upevnění svojí pozice však HTC hodlá na MWC 2012 v Barceloně uvést modely nové řady One. Konkrétně se jedná o HTC One V, HTC One X a HTC One S. Pokud se vám zdá označení neznámé, nelekejte se, o všech modelech jsme již slyšeli, pouze pod jejich kódovým značením. Pojďme si je tedy připomenout.

HTC One V bylo dříve známo jako pod kódovým označením HTC Primo. Smartphone s Androidem 4.0 má podle posledních informací disponovat 3,7″ Super AMOLED displejem s qHD rozlišením, navíc krytým sklíčkem Gorilla Glass. V útrobách bude tepat dvoujádrový procesor s taktem 1 GHz spolu s 1 GB RAM paměti. Fotoaparát s 5 Mpx a přisvětlovací diodou má zvládat 720p HD video, při natáčení videa má být navíc schopen pořizovat fotografie. Konektivita bude zajištěna klasicky přes microUSB, Bluetooth, Wi-Fi, chybět nebude ani GPS. Spekuluje se o technologii Beats Audio. Rendery tohoto modelu ovšem nejsou moc vypovídající o finální podobě.

HTC One X se světu ukázalo jako HTC Endeavor, ještě dříve jako HTC Edge. Telefon bude vybaven tak, jak se na vlajkovou loď sluší a patří. Začněme třeba 4,7″ Super LCD displejem s HD rozlišením a krycím sklíčkem Gorilla Glass. Uvnitř tohoto monstra bude čtyřjádrový Tegra 3 procesor s taktem 1,5 GHz na každém jádře. Sekundovat bude standardní 1 GB RAM paměti, uživatelská paměť bez možnosti rozšíření paměťovými kartami bude 32 GB. Chybějící microSD slot tak můžeme celkem oželet. Fotoaparát má mít rozlišení 8 Mpx, přisvětlovací diodu a schopnost natáčet FullHD videa, přední kamerka potom bude mít obstojných 1,3 Mpx.

Konektivita skrze Wi-Fi všech standardů, Bluetooth 4.0, microUSB, GPS, FM radio, NFC a další je snad samozřejmostí. Bohužel, microHDMI konektor asi bude chybět, stejně tak jako údajná potřeba microSIM karty moc lidí nepotěší. Co však potěší, je přítomnost stereo reproduktorů s technologií Beats Audio. To vše by mělo být zabaleno v kompaktním těle s tloušťkou 8,8 mm, spolu s baterií o kapacitě 1800 mAh a důležitou informační diodou s minimálně dvěma barvami. Podle posledních informací nejsou dříve uniklé rendery vypovídající, protože One X by se mělo zbavit všech tlačítek a využívat jen dotykových tlačítek v samotném Androidu 4.0. Pořádně nadupaný stroj, nemyslíte?

Konečně, HTC One S jsme doposud znali jako HTC Ville. Zde zůstávají všechny specifikace nezměněny, jak byly doposud známy. Pro připomenutí vyzdvihneme 4,3″ Super AMOLED qHD displej, 1,5 GHz dvoujádrový procesor, 8 Mpx fotoaparát s FullHD videem a tloušťku okolo 8 mm. Též se mluví o absenci ovládacích tlačítek.

TIP: informace o úplném dění okolo těchto modelů HTC najdete v odkazovaných článcích.

Nyní perlička nakonec. Poslední spekulace hovoří o představení čtvrtého, doposud tajného modelu – HTC One XL. Ovšem, o něm nevíme zhola nic, a jeho existence je spíše výmyslem než realitou. Ale přece jenom, kdyby byl skutečný, co by měl přinést? Konkurenci pro Samsung Galaxy Note? Nebo se snad bude jednat o tablet?

Všechny informace a rendery modelů v tomto článku jsou sestaveny z úniků, o kterých se zuřivě spekuluje. Skutečnost ovšem může být úplně jiná, proto nás při MWC 2012 v Barceloně nezapomeňte sledovat. Důležité tiskové konference se konají v předvečer zahájení veletrhu, tedy 26. února, a ani HTC nebude výjimkou.

zdroj: PocketNow, PhoneArena

ČLÁNKY:, , , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Apple se bojí blížícího se nástupu elektromobilů. Kvůli bateriím

Apple se bojí blížícího se nástupu elektromobilů. Kvůli bateriím

DNES  |  Luboš Srb  |  2 komentáře

Apple prodává desítky milionů telefonů ročně a patří tak mezi největší výrobce na světě. Jenže ho překvapivě mohou ohrozit elektromobily. Tip: Recyklace…

Unikly ceny chystaných Sony Xperia XZ2 a XZ2 Compact

Unikly ceny chystaných Sony Xperia XZ2 a XZ2 Compact

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  3 komentáře

Na letošním MWC v Barceloně představí Sony své nové vlajkové modely – Xperii XZ2 a XZ2 Compact. O těchto telefonech jsme…

SIM karty by mohly být brzy zabudované do procesorů

SIM karty by mohly být brzy zabudované do procesorů

DNES  |  Martin Skořepa  |  3 komentáře

Zdá se, že miniaturizace bude u elektroniky pokračovat i v příštích letech. Přispět k tomu má i nejnovější vynález od společnosti…

Mobilní zobrazení