Mobilizujeme.cz

Trendy: Maraton soutěží | jak vybrat telefon + vánoční speciál | iPhone X | bezrámečkový telefon | Android Oreo aktualizace

HTC na MWC 2012: modely One V, One X a One S – všechny už je známe

  |  komentovat  |  autor: Jakub Vrbacký

Jak jsme vás informovali v našem Twitter okénku, HTC chystá na MWC 2012 v Barceloně uvést novou řadu modelů pod názvem One. Ovšem, pod neznámými jmény modelů One V, One X a One S se skrývají již známé modely, jejichž specifikace unikly už dříve.

HTC se snaží zařadit zpět mezi elitu, i když, podle některých z ní nikdy nezmizelo. Pro upevnění svojí pozice však HTC hodlá na MWC 2012 v Barceloně uvést modely nové řady One. Konkrétně se jedná o HTC One V, HTC One X a HTC One S. Pokud se vám zdá označení neznámé, nelekejte se, o všech modelech jsme již slyšeli, pouze pod jejich kódovým značením. Pojďme si je tedy připomenout.

HTC One V bylo dříve známo jako pod kódovým označením HTC Primo. Smartphone s Androidem 4.0 má podle posledních informací disponovat 3,7″ Super AMOLED displejem s qHD rozlišením, navíc krytým sklíčkem Gorilla Glass. V útrobách bude tepat dvoujádrový procesor s taktem 1 GHz spolu s 1 GB RAM paměti. Fotoaparát s 5 Mpx a přisvětlovací diodou má zvládat 720p HD video, při natáčení videa má být navíc schopen pořizovat fotografie. Konektivita bude zajištěna klasicky přes microUSB, Bluetooth, Wi-Fi, chybět nebude ani GPS. Spekuluje se o technologii Beats Audio. Rendery tohoto modelu ovšem nejsou moc vypovídající o finální podobě.

HTC One X se světu ukázalo jako HTC Endeavor, ještě dříve jako HTC Edge. Telefon bude vybaven tak, jak se na vlajkovou loď sluší a patří. Začněme třeba 4,7″ Super LCD displejem s HD rozlišením a krycím sklíčkem Gorilla Glass. Uvnitř tohoto monstra bude čtyřjádrový Tegra 3 procesor s taktem 1,5 GHz na každém jádře. Sekundovat bude standardní 1 GB RAM paměti, uživatelská paměť bez možnosti rozšíření paměťovými kartami bude 32 GB. Chybějící microSD slot tak můžeme celkem oželet. Fotoaparát má mít rozlišení 8 Mpx, přisvětlovací diodu a schopnost natáčet FullHD videa, přední kamerka potom bude mít obstojných 1,3 Mpx.

Konektivita skrze Wi-Fi všech standardů, Bluetooth 4.0, microUSB, GPS, FM radio, NFC a další je snad samozřejmostí. Bohužel, microHDMI konektor asi bude chybět, stejně tak jako údajná potřeba microSIM karty moc lidí nepotěší. Co však potěší, je přítomnost stereo reproduktorů s technologií Beats Audio. To vše by mělo být zabaleno v kompaktním těle s tloušťkou 8,8 mm, spolu s baterií o kapacitě 1800 mAh a důležitou informační diodou s minimálně dvěma barvami. Podle posledních informací nejsou dříve uniklé rendery vypovídající, protože One X by se mělo zbavit všech tlačítek a využívat jen dotykových tlačítek v samotném Androidu 4.0. Pořádně nadupaný stroj, nemyslíte?

Konečně, HTC One S jsme doposud znali jako HTC Ville. Zde zůstávají všechny specifikace nezměněny, jak byly doposud známy. Pro připomenutí vyzdvihneme 4,3″ Super AMOLED qHD displej, 1,5 GHz dvoujádrový procesor, 8 Mpx fotoaparát s FullHD videem a tloušťku okolo 8 mm. Též se mluví o absenci ovládacích tlačítek.

TIP: informace o úplném dění okolo těchto modelů HTC najdete v odkazovaných článcích.

Nyní perlička nakonec. Poslední spekulace hovoří o představení čtvrtého, doposud tajného modelu – HTC One XL. Ovšem, o něm nevíme zhola nic, a jeho existence je spíše výmyslem než realitou. Ale přece jenom, kdyby byl skutečný, co by měl přinést? Konkurenci pro Samsung Galaxy Note? Nebo se snad bude jednat o tablet?

Všechny informace a rendery modelů v tomto článku jsou sestaveny z úniků, o kterých se zuřivě spekuluje. Skutečnost ovšem může být úplně jiná, proto nás při MWC 2012 v Barceloně nezapomeňte sledovat. Důležité tiskové konference se konají v předvečer zahájení veletrhu, tedy 26. února, a ani HTC nebude výjimkou.

zdroj: PocketNow, PhoneArena

ČLÁNKY:, , , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Jihokorejští giganti odhalí své novinky již na veletrhu CES

Jihokorejští giganti odhalí své novinky již na veletrhu CES

VČERA  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

V lednu se bude konat veletrh CES 2018 v Las Vegas. A právě na této akci se chystají své novinky představit…

Face ID opět chybuje. Tentokrát však lidé nejsou příbuzní

Face ID opět chybuje. Tentokrát však lidé nejsou příbuzní

VČERA  |  Jakub Fišer  |  5 komentářů

Světem mobilních technologií vládne tzv. biometrie, tedy autorizace uzamčených dat na základě biologických originalit uživatele (oční duhovka, obličejové rysy, otisk prstů).…

Google ukončuje projekt Tango. Jeho náhradou je ARCore

Google ukončuje projekt Tango. Jeho náhradou je ARCore

16. 12. 2017  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Před třemi lety představil Google světu projekt Tango. Jedná se AR, jenž je určená pro smartphony. V reálném čase dokáže mapovat…

Mobilní zobrazení