Mobilizujeme.cz

Trendy: Maraton soutěží | jak vybrat telefon + vánoční speciál | iPhone X | bezrámečkový telefon | Android Oreo aktualizace

HTC HD2: dotykový král s Windows Mobile 6.5

  |  komentovat  |  autor: Luboš Srb

Tchajwanský koncern HTC se opět vytáhl se špičkovým smartphonem. Model HTC HD2 navazuje na Touch HD. Přidává vylepšený operační systém Windows Mobile 6.5, nadstavbu Sense či obchod Windows Marketplace.

HTC HD2 zaujme už na první pohled. Přední straně dominuje obří dotykový TFT displej s úhlopříčkou 4,3″. Vynikající je též jeho vysoké rozlišení WVGA (480 x 800 px). Vůbec poprvé byl použit kapacitní dotykový displej u telefonu s operačním systémem Windows Mobile. Doposud byly telefony se systémem od Microsoftu vybaveny rezistivním dotykovým displejem.

Telefon také nadchne vynikajícími rozměry 121 x 67 x 11 mm. Špičková výbava si ale bohužel vyžádala daň v podobě hmotnosti 157 gramů, což není vzhledem k absenci hardwarové QWERTY klávesnice zrovna nejméně. My mu to však odpustíme.

TIP: Pro podrobné parametry navštivte katalog mobilů – HTC HD2.

Smartphone HTC HD2 je poháněn svižným procesorem Snapdragon od Qualcommu s taktovací frekvencí 1 GHz. Práce s telefonem by proto měla být plynulá. Výrobce s telefonem HD2 přepisuje další historii. Jde o první mobil s operačním systémem Windows Mobile, u kterého byla použita nadstavba HTC Sense. Tu známe především z modelů Hero či novinky Tattoo. HTC HD2 navíc disponuje nejnovější verzí Windows Mobile 6.5.

HD2 pokračuje ve snaze HTC přizpůsobit telefony svým uživatelům, nejenom možnostmi co chtějí v telefonu mít, ale i podle toho kde se momentálně nachází. Velký 4,3“ displej vnáší další rozměr i do počasí, jelikož ukazuje lokalizovanou animovanou předpověď, aby uživatelé nezůstali bez důležitých informací a obsahu. Aby se HTC HD2 mohl přizpůsobit jakýmkoli potřebám a stylům, je možné si stáhnout množství nejrůznějších aplikací prostřednictvím Windows Marketplace.

HTC HD2 disponuje 5 Mpx fotoaparátem s autofocusem a dvojitým LED bleskem, rychlými daty (GPRS, EDGE, 3G, HSDPA až 7,2 Mb/s a HSUPA až 2 Mb/s) Wi-Fi, Bluetooth, prohlížečem Opera, prohlížečem dokumentů Office, GPS navigací s digitálním kompasem, 3,5 mm konektorem Jack. Telefon obsahuje také různé druhy senzorů včetně proximity sensoru. Ten zamezí nechtěnému stisku displeje během telefonování. Světelný senzor automaticky nastaví optimální úroveň podsvícení displeje.

Pro HTC HD2 je dostupná i doplňková souprava do auta, která automaticky transformuje uživatelské prostředí HD2 do dotykově přívětivé navigace, kterou můžete využít během řízení.

HTC HD2 disponuje všemi výhodami Windows Mobile 6.5 jako je výkonné rozesílání zpráv a přístup k internetu. Nový telefon nabízí ve své třídě nejlepší přístup k e-mailu s možností synchronizace s Microsoft Exchange a uživatelé tak mohou spravovat několik e-mailových účtů najednou. Nová služba My Phone umožňuje na internetu zdarma automaticky zálohovat a synchronizovat fotografie, hudbu, kontakty a textové zprávy.

Telefon HTC HD2 bude v České republice dostupný začátkem listopadu a doporučená koncová cena včetně DPH je 14 999 Kč.

ČLÁNKY:

Diskuze

Komentujte

avatar
wpDiscuz
Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Galaxy S8 a S8+ dostanou Android Oreo koncem ledna

Galaxy S8 a S8+ dostanou Android Oreo koncem ledna

VČERA  |  Tomáš Rajnoch  |  10 komentářů

Vlajkové lodě se výrobce snaží na novou verzi Androidu aktualizovat vždy co nejrychleji. A Samsung není samozřejmě výjimkou, jeho top modely…

Honor 9 Lite bude oficiálně představen 21. prosince

Honor 9 Lite bude oficiálně představen 21. prosince

VČERA  |  Tomáš Richter  |  diskuze (0)

Honor dnes potvrdil, že 21. prosince v Shenzhenu představí nový smartphone. Podle nejnovějších informací by mělo jít o Honor 9 Lite, levnější…

Zákazníci chtějí raději aktualizace, než kupovat nový telefon

Zákazníci chtějí raději aktualizace, než kupovat nový telefon

VČERA  |  Petr Louda  |  6 komentářů

Pamatujete si ještě doby, kdy telefony byly prodávané ve výrazné slevě za podmínky, že se u mobilního operátora uvážete na dva…

Mobilní zobrazení