Mobilizujeme.cz

Trendy: Soutěž o telefon Sony | jak vybrat telefon | Huawei Mate 20 Pro | Android 9 Pie aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

HTC HD2: dotykový král s Windows Mobile 6.5

  |  komentovat  |  autor: Luboš Srb

Tchajwanský koncern HTC se opět vytáhl se špičkovým smartphonem. Model HTC HD2 navazuje na Touch HD. Přidává vylepšený operační systém Windows Mobile 6.5, nadstavbu Sense či obchod Windows Marketplace.

HTC HD2 zaujme už na první pohled. Přední straně dominuje obří dotykový TFT displej s úhlopříčkou 4,3″. Vynikající je též jeho vysoké rozlišení WVGA (480 x 800 px). Vůbec poprvé byl použit kapacitní dotykový displej u telefonu s operačním systémem Windows Mobile. Doposud byly telefony se systémem od Microsoftu vybaveny rezistivním dotykovým displejem.

Telefon také nadchne vynikajícími rozměry 121 x 67 x 11 mm. Špičková výbava si ale bohužel vyžádala daň v podobě hmotnosti 157 gramů, což není vzhledem k absenci hardwarové QWERTY klávesnice zrovna nejméně. My mu to však odpustíme.

TIP: Pro podrobné parametry navštivte katalog mobilů – HTC HD2.

Smartphone HTC HD2 je poháněn svižným procesorem Snapdragon od Qualcommu s taktovací frekvencí 1 GHz. Práce s telefonem by proto měla být plynulá. Výrobce s telefonem HD2 přepisuje další historii. Jde o první mobil s operačním systémem Windows Mobile, u kterého byla použita nadstavba HTC Sense. Tu známe především z modelů Hero či novinky Tattoo. HTC HD2 navíc disponuje nejnovější verzí Windows Mobile 6.5.

HD2 pokračuje ve snaze HTC přizpůsobit telefony svým uživatelům, nejenom možnostmi co chtějí v telefonu mít, ale i podle toho kde se momentálně nachází. Velký 4,3“ displej vnáší další rozměr i do počasí, jelikož ukazuje lokalizovanou animovanou předpověď, aby uživatelé nezůstali bez důležitých informací a obsahu. Aby se HTC HD2 mohl přizpůsobit jakýmkoli potřebám a stylům, je možné si stáhnout množství nejrůznějších aplikací prostřednictvím Windows Marketplace.

HTC HD2 disponuje 5 Mpx fotoaparátem s autofocusem a dvojitým LED bleskem, rychlými daty (GPRS, EDGE, 3G, HSDPA až 7,2 Mb/s a HSUPA až 2 Mb/s) Wi-Fi, Bluetooth, prohlížečem Opera, prohlížečem dokumentů Office, GPS navigací s digitálním kompasem, 3,5 mm konektorem Jack. Telefon obsahuje také různé druhy senzorů včetně proximity sensoru. Ten zamezí nechtěnému stisku displeje během telefonování. Světelný senzor automaticky nastaví optimální úroveň podsvícení displeje.

Pro HTC HD2 je dostupná i doplňková souprava do auta, která automaticky transformuje uživatelské prostředí HD2 do dotykově přívětivé navigace, kterou můžete využít během řízení.

HTC HD2 disponuje všemi výhodami Windows Mobile 6.5 jako je výkonné rozesílání zpráv a přístup k internetu. Nový telefon nabízí ve své třídě nejlepší přístup k e-mailu s možností synchronizace s Microsoft Exchange a uživatelé tak mohou spravovat několik e-mailových účtů najednou. Nová služba My Phone umožňuje na internetu zdarma automaticky zálohovat a synchronizovat fotografie, hudbu, kontakty a textové zprávy.

Telefon HTC HD2 bude v České republice dostupný začátkem listopadu a doporučená koncová cena včetně DPH je 14 999 Kč.

ČLÁNKY:

Diskuze

avatar
Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Xiaomi potvrzuje 5G a 10 GB RAM u modelu Mi Mix 3

Xiaomi potvrzuje 5G a 10 GB RAM u modelu Mi Mix 3

VČERA  |  Tomáš Rajnoch  |  2 komentáře

Čínské Xiaomi již pilně připravuje třetí generací své bezrámečkové řady Mi Mix. O modelu Mi Mix 3 pak již…

Chytrý náramek Huawei Band 3 Pro: vylepšení v novém balení

Chytrý náramek Huawei Band 3 Pro: vylepšení v novém balení

VČERA  |  Pavel Kreuziger  |  diskuze (0)

Čínský Huawei na své akci v Londýně představil nejen nové vlajkové lodě mezi smartphony, ale i svůj nejnovější fitness náramek,…

Huawei Mate 20 RS Porsche Design: když vlajková loď nestačí

Huawei Mate 20 RS Porsche Design: když vlajková loď nestačí

VČERA  |  Pavel Kreuziger  |  diskuze (0)

Společnost Huawei dle očekávání představila svoje nové vlajkové lodi Huawei Mate 20 a Mate 20 Pro. Dost velkým překvapením…

Mobilní zobrazení