Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | zpomalování iPhonů | bezrámečkové telefony | Galaxy S9 | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

HTC HD2: dotykový král s Windows Mobile 6.5

  |  komentovat  |  autor: Luboš Srb

Tchajwanský koncern HTC se opět vytáhl se špičkovým smartphonem. Model HTC HD2 navazuje na Touch HD. Přidává vylepšený operační systém Windows Mobile 6.5, nadstavbu Sense či obchod Windows Marketplace.

HTC HD2 zaujme už na první pohled. Přední straně dominuje obří dotykový TFT displej s úhlopříčkou 4,3″. Vynikající je též jeho vysoké rozlišení WVGA (480 x 800 px). Vůbec poprvé byl použit kapacitní dotykový displej u telefonu s operačním systémem Windows Mobile. Doposud byly telefony se systémem od Microsoftu vybaveny rezistivním dotykovým displejem.

Telefon také nadchne vynikajícími rozměry 121 x 67 x 11 mm. Špičková výbava si ale bohužel vyžádala daň v podobě hmotnosti 157 gramů, což není vzhledem k absenci hardwarové QWERTY klávesnice zrovna nejméně. My mu to však odpustíme.

TIP: Pro podrobné parametry navštivte katalog mobilů – HTC HD2.

Smartphone HTC HD2 je poháněn svižným procesorem Snapdragon od Qualcommu s taktovací frekvencí 1 GHz. Práce s telefonem by proto měla být plynulá. Výrobce s telefonem HD2 přepisuje další historii. Jde o první mobil s operačním systémem Windows Mobile, u kterého byla použita nadstavba HTC Sense. Tu známe především z modelů Hero či novinky Tattoo. HTC HD2 navíc disponuje nejnovější verzí Windows Mobile 6.5.

HD2 pokračuje ve snaze HTC přizpůsobit telefony svým uživatelům, nejenom možnostmi co chtějí v telefonu mít, ale i podle toho kde se momentálně nachází. Velký 4,3“ displej vnáší další rozměr i do počasí, jelikož ukazuje lokalizovanou animovanou předpověď, aby uživatelé nezůstali bez důležitých informací a obsahu. Aby se HTC HD2 mohl přizpůsobit jakýmkoli potřebám a stylům, je možné si stáhnout množství nejrůznějších aplikací prostřednictvím Windows Marketplace.

HTC HD2 disponuje 5 Mpx fotoaparátem s autofocusem a dvojitým LED bleskem, rychlými daty (GPRS, EDGE, 3G, HSDPA až 7,2 Mb/s a HSUPA až 2 Mb/s) Wi-Fi, Bluetooth, prohlížečem Opera, prohlížečem dokumentů Office, GPS navigací s digitálním kompasem, 3,5 mm konektorem Jack. Telefon obsahuje také různé druhy senzorů včetně proximity sensoru. Ten zamezí nechtěnému stisku displeje během telefonování. Světelný senzor automaticky nastaví optimální úroveň podsvícení displeje.

Pro HTC HD2 je dostupná i doplňková souprava do auta, která automaticky transformuje uživatelské prostředí HD2 do dotykově přívětivé navigace, kterou můžete využít během řízení.

HTC HD2 disponuje všemi výhodami Windows Mobile 6.5 jako je výkonné rozesílání zpráv a přístup k internetu. Nový telefon nabízí ve své třídě nejlepší přístup k e-mailu s možností synchronizace s Microsoft Exchange a uživatelé tak mohou spravovat několik e-mailových účtů najednou. Nová služba My Phone umožňuje na internetu zdarma automaticky zálohovat a synchronizovat fotografie, hudbu, kontakty a textové zprávy.

Telefon HTC HD2 bude v České republice dostupný začátkem listopadu a doporučená koncová cena včetně DPH je 14 999 Kč.

ČLÁNKY:

Diskuze

Komentujte

avatar
Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Konec zlatých časů? Prodeje telefonů začínají stagnovat

Konec zlatých časů? Prodeje telefonů začínají stagnovat

DNES  |  Tomáš Richter  |  3 komentáře

Před několika dny jsme přinesli informaci, že Apple v posledním čtvrtletí loňského roku jasně dominoval. A to i navzdory meziročnímu poklesu…

Nové telefony od Sony v předčasném úniku, víme téměř vše

Nové telefony od Sony v předčasném úniku, víme téměř vše

DNES  |  Luboš Srb  |  11 komentářů

Už už to vypadalo, že se Sony tentokrát povede udržet tajemství a tolik očekávaný inovovaný design odhalí skutečně až na plánované…

Očekávaný topmodel Huawei P20 o sobě dává znovu vědět

Očekávaný topmodel Huawei P20 o sobě dává znovu vědět

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Čínské Huawei letos chystá velice zajímavé modely. Největší pozornost pak dozajista upoutá řada P20, která bude obsahovat tři kousky – P20,…

Mobilní zobrazení