Mobilizujeme.cz

HTC Explorer – smartphone se střední výbavou za hubičku

  |  2 komentáře  |  autor:

HTC Explorer je vstupenkou do říše chytrých mobilních telefonů, tzv. smartphonů, zároveň má nabídnout skvělý poměr cena/výkon. Ve výbavě je 3,2 palcový HVGA displej, OS Android 2.3, HTC Sense 3.5, 600 MHz procesor, 512 MB RAM, 3 Mpx fotoaparát, rychlá data a GPS. Mezi telefony dokáže udělat slušný průvan.

HTC Explorer je nejnovější přírůstek mezi telefony s běžnou výbavou, který HTC uvádí zejména proto, aby dokázalo konkurovat i v sekci levnějších smartphonů. Telefon má rozměry 102, 8mm x 57,2 mm x 12,9 mm a hmotnost 108 gramů, není tedy nikterak velký, pohodlně se vejde i do menší ruky. Přední stranu ovládá 3,2″ dotykový kapacitní HVGA displej (rozlišení 320 x 480 px) a čtveřice příslušných senzorových tlačítek. Model má oblé hrany a lesklý černý povrch, na kterém jistě budou ulpívat otisky od prstů, ale to až zas tak moc snad vadit nebude.

„HTC Explorer je se svým poměrem cena/výkon ideální vstupenkou do světa smartphonů,“ říká Jason Mackenzie, prezident obchodu a marketingu společnosti HTC a dodává: „Novinka HTC Explorer je prvním výsledkem naší snahy přiblížit chytré telefony i těm uživatelům, kteří se jim doposud vyhýbali.“


HTC Explorer – oficiální fotografie modré verze telefonu

HTC Explorer je vybaven operačním systémem Android 2.3 Gingebread a nejnovější verzí uživatelské nadstavby prostředí HTC Sense, která se poprvé představila ve stylovém modelu HTC Rhyme. Od ostatních nadstaveb se odlišuje vzájemnou provázaností jednotlivých aplikací, širokou nabídkou widgetů a působivými grafickými animacemi napříč celým prostředím. Předností nové verze HTC Sense je také jednoduše přizpůsobitelná pohotovostní obrazovka, na které si uživatel nastaví pouze aplikace, které denně používá.

Telefon disponuje jen 600 MHz procesorem Qualcomm, grafikou Adreno 200 a 512 MB RAM pamětí, a tak doufejme, že se při spuštění více aplikací zároveň moc nezadýchá. ROM paměť je také 512 MB, nicméně uživatelsky dostupných pouze 90 MB. Na instalaci aplikací to příliš mnoho místa opravdu není. Ještě, že je přítomen i microSD slot s podporou až 32GB karet. HTC Explorer má na těle 3,5 mm konektor Jack, microUSB a skvěle si vede také v konektivitě. Zastoupení mají GPRS/EDGE i rychlé sítě HSPA (až 14,4 Mb/s stahování, 5,76 Mb/s odesílání), bezdrátové Wi-Fi b/g/n s vytvářením Hotspotu i Bluetooth 3.0.

  
HTC Explorer – oficiální fotografie černé verze telefonu

Připraven je 3 Mpx fotoaparát pro zachycení momentek, s autofocusem, funkcí geotagging či detekce obličeje. Nechybí senzory – jasu, proximity i gyroskop. Telefon nabídne také GPS s mapami a navigací Google, FM rádio s RDS, hudební a video přehrávač a všemožné propojení se sociálními sítěmi Facebook, Twitter či YouTube. Do přístroje je vložena Li-Ion baterie s kapacitou 1230 mAh, se kterou slibuje výrobce až 485 hodin pohotovosti nebo 7,5 hodiny hovorů.

Zahájení prodeje HTC Explorer je v České republice plánováno na listopad letošního roku. Doporučená cena bude oznámena v tiskové zprávě při zahájení prodeje. Telefon bude k dispozici v černé nebo modré barevné variantě.

ČLÁNKY:,
Lindsey Vonn někdo ukradl její nahé fotky z telefonu

Lindsey Vonn někdo ukradl její nahé fotky z telefonu

DNES  |    |  diskuze (1)

Mnozí z vás jistě mají v paměti kauzu, kdy na internet hackeři vypustili velice intimní fotografie celebrit, ke kterým se dostali kvůli…

Víte, co je to DeX? A čím se asi tak Samsung inspiroval? (video)

Víte, co je to DeX? A čím se asi tak Samsung inspiroval? (video)

DNES  |    |  diskuze (1)

U Samsungu najdeme řadu zajímavých a chytrých vychytávek, jednou z nich je rozhodně i produkt nazvaný DeX. Jedná se o inteligentní dokovací…

Lamborghini má nový luxusní smartphone. Jmenuje se Alpha One

Lamborghini má nový luxusní smartphone. Jmenuje se Alpha One

DNES  |    |  2 komentáře

Značky nás obklopují na každém kroku. Pokud si nějakou oblíbíme, snažíme se ji věnovat co možná nejvíce. Pijeme kávu jedné značky, kouříme…

Mobilní zobrazení