Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | zpomalování iPhonů | bezrámečkové telefony | Galaxy S9 | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

Hodinky Galaxy Gear poslouží nově i jako dálkový ovladač

  |  7 komentářů  |  autor: Luboš Srb

Chytré hodinky dnes stále své uplatnění na trhu hledají a výrobci zkoušejí různé funkce. Jednou z novinek je nyní aplikace umožňující dálkově ovládat televizi a další elektroniku.

Samsung pomalu, ale jistě posouvé své chytré hodinky Galaxy Gear vpřed. Poslední velká aktualizace odstranila nedodělky u neplnohodnotných notifikací a také například prodloužila výdrž. Dnešní informace je o nové aplikaci Smart Remote for Samsung Galaxy Gear, kterou si můžete na první hodinky výrobce zdarma stáhnout na Samsung Apps a dálkově pak ovládat například televizi.

Aplikace však nefunguje v hodinkách Galaxy Gear sama o sobě, je třeba mít hodinky připojené ke kompatibilnímu zařízení (Galaxy Note 3, později i Galaxy S4), které navíc musí mít integrovaný Infraport. Daná aplikace v hodinkách pak už jen supluje stejnou funkcionalitu ze spárovaného zařízení, které tedy musí být pochopitelně v dosahu ovládaného zařízení a ideálně na něj namířené. Zbytečnost nebo dobrá vychytávka?

ČLÁNKY:, ,

Diskuze

Komentujte

avatar
Třídit dle:   nejnovější | nejstarší | nejlépe hodnocené
Petr
Petr

Tak doufám že v soutěži o Note 3 uznáte na první otázce že jsou obě odpovědi správně jek jsem uvedl :-)

Ladislav
Ladislav

Já jsem v té soutěži uvedl, že nelze ovládat :/

Petr
Petr

To je v pohodě uznají obě :-)

Ladislav
Ladislav

Děkuji Vám za odpověď :)

Radim
Radim
Tak jsem tu aplikaci Smart Remote for Samsung Gear otestoval, umí ovládání Samsung TV pomocí telefonní aplikace Samsung WatchOn. Nejprve je třeba po nainstalování WatchOn do mobilu nastavit spojení s televizí Samsung. Tato aplikace je šitá hlavně pro americké spotřebitele, takže je třeba nejprve vybrat poskytovatele TV signálu (amerického), než se dostanete k nastavení ovládání TV. Vyberte libovolného poskytovatele, protože tato část služeb není stejně v ČR dostupná. Pak již kliknutím na ikonku ovladače nastavíte ovládání TV. Funguje pro mnoho typů a značek TV, sám jsem nastavil ovládání pro 4 typy TV Samsung (nové z letošního roku i 5 let… Číst vice »
Radim
Radim

Tak po dnešní aktualizaci Samsung Applikation se aplikace Smart Remote pro Gear již v nabídce neukazuje. Byla asi stažena z nabídky pro země mimo USA, ve kterých uvedení poskytovatelé TV signálu nefungují. Nějaký chytrák nám to vyhodil z nabídky: Když nemáme jejich programy, nemusíme mít ani ovládání TV přijímače. :-( Kdo tuhle aplikaci nestihl stáhnout, tak má smůlu. Kdo ji stáhnul, tomu funguje skvěle.

bukanos
bukanos

Sakra to je škoda že ji stáhli hledal jsem snad všude a už jsem ji nesehnal.Poradí někdo kde se dá ještě sehnat?

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Nabídne Nokia 10 fotoaparát s pětinásobným objektivem?

Nabídne Nokia 10 fotoaparát s pětinásobným objektivem?

VČERA  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (1)

Společnost Nokia se na trh vrátila již před více než rokem. Od té doby jsme se mohli podívat na několik pokusů,…

Nová aplikace odměňuje uživatele za nepoužívání smartphonu

Nová aplikace odměňuje uživatele za nepoužívání smartphonu

VČERA  |  Jakub Mokříš  |  diskuze (0)

S tím jak se smartphony staly nedílnou součástí našich životů, se rozšířily i mezi dětmi a teenagery. To s sebou samozřejmě…

Samsung Galaxy S9 by mohl natáčet Full HD video při 480 fps

Samsung Galaxy S9 by mohl natáčet Full HD video při 480 fps

VČERA  |  Pavel Kreuziger  |  diskuze (0)

Navzdory spekulacím zvládá Samsung Galaxy S8 Full HD video s maximálně 60 snímky za sekundu a nic na tom nezměnil ani Galaxy…

Mobilní zobrazení