Mobilizujeme.cz

Hned 3 výrobci ukázali své nové přístroje s Windows Phone

  |  komentovat  |  autor:

Právě v těchto dnech probíhá v tchajwanském Tchaipei veletrh Computex, na kterém už se světu ukázalo mnoho zajímavých zařízení a který Microsoft využil k tomu, aby představil několik nových smartphonů s operačním systémem Windows Phone.

Windows Phone 8.1 Joe Belfiore

Kupodivu ale ani jeden z těchto nově představených telefonů nepřichází s logem Nokia na zádech. Všechny novinky pocházejí od výrobců, kteří byli Microsoftem nedávno přidáni na oficiální seznam nových OEM partnerů a producentů smartphonů s operačním systémem Windows Phone. Stalo se tak, když Microsoft oznámil, že bude nově nabízet Windows zdarma pro zařízení do 9″ úhlopříčky displeje.

Od žádného z nově představených přístrojů nemůžeme očekávat, že nabídne parametry vlajkové lodě. Tyto nové Windows Phone smartphony se spíše pokusí zaplnit díru, která vznikla v kategorii střední třídy Windows Phone zařízení a budou lákat především na dobrý poměr výbavy, výkonu a ceny. Všechny modely samozřejmě poběží pod nejnovější verzí systému Windows Phone 8.1.

První společnost, která přišla s novinkou s okenatým systémem, je Blu. Ten chystá dva modely, o nichž ale zatím víme jen velmi málo. U prvního víme jen to, že přijde s 5″ displejem a vzhledem k použitým senzorovým tlačítkům pod displejem a přední kamerce pro videohovory se pravděpodobně nebude jednat o absolutní low-end. Bude nabízen také v mnoha pestrých barevných variantách.

Blu

O druhé novince od Blu bohužel zatím nevíme vůbec nic, kromě fotografie, kterou firma ukázala na Facebooku, kde si také můžeme povšimnout tlačítek pod displejem. Je ale pravděpodobné, že již brzy firma přinese oficiální informace. Oba modely se budou zatím prodávat pouze v Severní a Latinské Americe.

Blu

Prestigio se také připojilo k novým výrobcům Windows zařízení a chystá dva modely s názvy MultiPhone 8500 DUO a MultiPhone 8400 DUO. Oba smartphony budou disponovat technologií dual SIM a pohánět je bude 4-jádrový procesorem Snapdragon 400 s taktem 1,2 GHz, jádry Cortex A7 a grafickým akcelerátorem Adreno 305.

MultiPhone 8500 DUO přijde s 5″ HD displejem, chráněným Gorilla Glass, 1 GB operační paměti RAM, 8 Mpx fotoaparátem se záznamem Full HD videa a přední 2 Mpx kamerkou pro videohovory. Prodej bude zahájen v červenci za 170 eur (tedy asi 4 700 Kč).

Prestigio Windows Phone

Prestigio MultiPhone 8400 DUO se bude snažit nalákat zákazníky na 4″ IPS LCD displej s rozlišením 800 x 480 pixelů. Na zadní straně se nachází 8 Mpx hlavní fotoaparát a vpředu 0,3 Mpx kamerka. Telefon se začne v Evropě prodávat v srpnu za skvělých 85 eur (tedy asi 2 400 Kč).

Posledním neméně zajímavým a originálně pojmenovaným přístrojem je Yezz Billy 4.7. Jmenuje se podle zakladatele Microsoftu Billa Gatese a pochlubí se 4,7″ IPS LCD displejem s HD rozlišením, o jehož ochranu se postará odolné sklo Gorilla Glass 2. Výkon bude mít na starost 4-jádrový procesor Snapdragon a fotoaparát bude mít rozlišení 13 Mpx. Zaujme také jeho tloušťka, díky které se se svými 7,2 mm v pase stane nejtenčím zařízením s operačním systémem Windows Phone.

Yezz Billy

Prodávat se začne údajně každou chvíli za cenu 229 eur ( v přepočtu 6 300 Kč) a to v Severní a Latinské Americe a také v Evropě. Yezz chystá také menší a odlehčenou verzi tohoto modelu Yezz Billy 4, která nabídne 4″ displej a 8 Mpx fotoaparát, cena ale bude pouhých 129 eur (3 600 Kč).

Toto ale nebyli zdaleka všichni výrobci, kteří v nejbližší době chystají své smartphony s mobilním systémem od Microsoftu. Na Computexu ukázali své vývojové prototypy také InFocus, BYD, Compal, Pegatron, Quanta, nebo Wistron, jejichž přístrojů bychom se měli dočkat v příštích měsících. Nová strategie Microsoftu nabízet licence Windows zdarma očividně zaznamenává úspěch.

Zdroje: Neowin, Softpedia, CNet, Facebook via: GSMArena

ČLÁNKY:, , , , , , ,
Xiaomi je oficiálně v České republice. Zatím má dva partnery

Xiaomi je oficiálně v České republice. Zatím má dva partnery

DNES  |    |  diskuze (0)

Xiaomi přezdívané čínským Applem už na českém trhu vídáme řadu let, nicméně až do roku 2017 se jednalo pouze o polooficiální či šedou…

Samsung připravuje Galaxy S8 beta program s Androidem Oreo

Samsung připravuje Galaxy S8 beta program s Androidem Oreo

DNES  |    |  diskuze (0)

Jihokorejský výrobce po vzoru loňského beta programu, v rámci kterého si někteří nedočkavci mohli na svých telefonech vyzkoušet nejnovější Android s předstihem…

Používáme iOS 11 – u iPhonu dobrý, na iPadu ho musíte mít

Používáme iOS 11 – u iPhonu dobrý, na iPadu ho musíte mít

DNES  |    |  diskuze (0)

Apple v úterý vydal dokončenou release nové generace svého mobilního operačního systému, která předznamenává také příchod nového hardwaru. A zatímco na telefonech…

Mobilní zobrazení