Mobilizujeme.cz

Hlava Microsoftu, Steve Ballmer, byl vyhlášen nejhorším CEO

  |  11 komentářů  |  autor:

Šéf Microsoftu, Steve Ballmer, se za svoje úřadování ve funkci potýkal s nejedním nelichotivým označením. Nyní byl však oficiálně označen za nejhoršího CEO jakékoliv velké, veřejně obchodovatelné americké společnosti. Toto označení mu udělil světově uznávaný magazín Forbes.

Jméno Steva Ballmera je nejomílanějším jménem ze všech ředitelů takto velkých technologických firem na světě. Za svoje nepříliš šťastné rozhodovaní a nevýrazné vystupování si od magazínu Forbes vysloužil „titul“ nejhorší CEO velké americké veřejně obchodovatelné společnosti.

Stevu Ballmerovi je nejčastěji vytýkáno, že se společnost Microsoft nachází v takovém stavu, v jakém ji v počátcích své funkce přebral. Nedokázal dostatečně zareagovat na raketový start mobilních operačních systémů iOS a Android, a ani jeho rozhodnutí na poli PC nebyly z nejlepších. Prý se dokonce ani nechová tak, jak by se správný CEO tak velké firmy chovat měl. Ve vedení takové firmy by prý měl být někdo, kdo dokáže velmi rychle přimět celou firmu k reakcím na nejnovější technologické změny.

Abychom však Steva Ballmera jen nehanili, je nutno vyzdvihnout i nemálo jeho úspěchů. I když se Windows Vista moc nepovedly, s Windows 7 to Microsoft všem vrátil, protože tento operační systém má tendence navázat na úspěch populárních Windows XP. Též herní konzole X-Box 360 je velikým prodejním hitem. A nakonec, i když se neustále odsouvá ta správná verze mobilních Windows Phone, která už konečně dožene konkurenci, nápad jednotného operačního systému od PC přes tablety až po mobilní telefony nechává tušit velký krok zpět na výsluní.

Co si o o Stevu Ballmerovi myslí naši čtenáři? Myslíte si, že by měl ve funkci zůstat, nebo ji přenechat někomu, kdo jde více s dobou? A druhá otázka: Budou už konečně Windows Phone 8 tím systémem, kterým dokáže Microsoft konkurovat iOS a Androidu? Napište nám svoje názory do diskuze pod článkem.

zdroj: Forbes

ČLÁNKY:
Číňané mají roztomilý miniklon iPhonu. Je menší, než byste čekali

Číňané mají roztomilý miniklon iPhonu. Je menší, než byste čekali

VČERA  |    |  diskuze (0)

Čínské klony zařízení známých značek nejsou ničím neobvyklým. Jenže když k tomu přidáme i trochu té vlastní invence, vyjde nám něco vskutku originálního.…

Vědci vyvíjejí flexibilní baterii, která může běžet na slané vodě

Vědci vyvíjejí flexibilní baterii, která může běžet na slané vodě

VČERA  |    |  diskuze (0)

Ano, je tady další z řady převratných vynálezů, který slibuje zázračnou technologii budoucnosti. Tentokrát sice vědci nehodlají prodloužit výdrž baterie – ačkoliv…

Další únik naznačuje bezdrátové nabíjení v nových iPhonech

Další únik naznačuje bezdrátové nabíjení v nových iPhonech

VČERA  |    |  3 komentáře

Představení nových iPhonů pomalu ale jistě klepe na dveře a ve vzduchu i přesto stále visí několik otázek, které ještě nebyly zodpovězeny.…

Mobilní zobrazení