Mobilizujeme.cz

Hlava Microsoftu, Steve Ballmer, byl vyhlášen nejhorším CEO

  |  11 komentářů  |  autor:

Šéf Microsoftu, Steve Ballmer, se za svoje úřadování ve funkci potýkal s nejedním nelichotivým označením. Nyní byl však oficiálně označen za nejhoršího CEO jakékoliv velké, veřejně obchodovatelné americké společnosti. Toto označení mu udělil světově uznávaný magazín Forbes.

Jméno Steva Ballmera je nejomílanějším jménem ze všech ředitelů takto velkých technologických firem na světě. Za svoje nepříliš šťastné rozhodovaní a nevýrazné vystupování si od magazínu Forbes vysloužil „titul“ nejhorší CEO velké americké veřejně obchodovatelné společnosti.

Stevu Ballmerovi je nejčastěji vytýkáno, že se společnost Microsoft nachází v takovém stavu, v jakém ji v počátcích své funkce přebral. Nedokázal dostatečně zareagovat na raketový start mobilních operačních systémů iOS a Android, a ani jeho rozhodnutí na poli PC nebyly z nejlepších. Prý se dokonce ani nechová tak, jak by se správný CEO tak velké firmy chovat měl. Ve vedení takové firmy by prý měl být někdo, kdo dokáže velmi rychle přimět celou firmu k reakcím na nejnovější technologické změny.

Abychom však Steva Ballmera jen nehanili, je nutno vyzdvihnout i nemálo jeho úspěchů. I když se Windows Vista moc nepovedly, s Windows 7 to Microsoft všem vrátil, protože tento operační systém má tendence navázat na úspěch populárních Windows XP. Též herní konzole X-Box 360 je velikým prodejním hitem. A nakonec, i když se neustále odsouvá ta správná verze mobilních Windows Phone, která už konečně dožene konkurenci, nápad jednotného operačního systému od PC přes tablety až po mobilní telefony nechává tušit velký krok zpět na výsluní.

Co si o o Stevu Ballmerovi myslí naši čtenáři? Myslíte si, že by měl ve funkci zůstat, nebo ji přenechat někomu, kdo jde více s dobou? A druhá otázka: Budou už konečně Windows Phone 8 tím systémem, kterým dokáže Microsoft konkurovat iOS a Androidu? Napište nám svoje názory do diskuze pod článkem.

zdroj: Forbes

ČLÁNKY:
U O2 si zítra můžete zamluvit iPhone 8, 8 Plus a Apple Watch 3

U O2 si zítra můžete zamluvit iPhone 8, 8 Plus a Apple Watch 3

DNES  |    |  diskuze (0)

Minulý týden představila kalifornská společnost Apple nové produkty. Trojici iPhone 8, 8 Plus, X nebo Apple Watch 3. První dva zmíněné smartphony…

Co se stane, když do vás narazí letící či padající dron? Bolí to

Co se stane, když do vás narazí letící či padající dron? Bolí to

DNES  |    |  diskuze (0)

S tím, jak se drony staly dostupné širokým masám, zároveň stoupá pravděpodobnost, že se budou stávat (a už se stávají) nejrůznější incidenty.…

Xiaomi je oficiálně v České republice. Zatím má dva partnery

Xiaomi je oficiálně v České republice. Zatím má dva partnery

DNES  |    |  2 komentáře

Xiaomi přezdívané čínským Applem už na českém trhu vídáme řadu let, nicméně až do roku 2017 se jednalo pouze o polooficiální či šedou…

Mobilní zobrazení