Mobilizujeme.cz

Trendy: zpravodajství z MWC 2018 | jak vybrat telefon | zpomalování iPhonů | Galaxy S9 | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

Google zpřísní výrobcům podmínky využívání systému Android

  |  7 komentářů  |  autor: Jiří Smutný

Android je otevřená platforma a řada výrobců si ji tedy upravuje k obrazu svému. Jenže Google má pro výrobce určité podmínky. A na základě uniklého dokumentu by se tyto podmínky týkající se hardwarových i softwarových požadavků měly rozšířit.

V současné době mají uživatelé Android přístrojů k dispozici celkem 9 aplikací systému Android, které se nacházejí v téměř každém zařízení, jelikož je to podmínkou certifikace pro služby Play Store. Google se ale rozhodl toto číslo navýšit na celkových 20. Současné apps jsou: Obchod Play, Gmail, YouTube, Mapy, Vyhledávání, Kalendář, někdy doplněné o Knihy, Hudbu či Překladač. Zatím se neví, které z aplikací tento základní balíček doplní.

Google bude požadovat další záležitosti jako například kde by se měla nacházet ikona s Vyhledáváním a jak by měly být seřazeny aplikace ve složce Google na úvodní obrazovce nových přístrojů. Dalšími podmínkami, obzvláště uživateli vítanými, je povinnost výrobce mít v nových zařízeních nejnovější verzi systému Android a dále ji aktualizovat během 18 měsíců od uvedení a pro výrobce další povinnost platit menší poplatek za používání Google aplikací a služeb Obchodu Play.

Jak to vidíte vy? Souhlasíte s těmito změnami?

Zdroj: PhoneArena

ČLÁNKY:,

Diskuze

Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Chose
Chose

Konečně si všimnuli, že z Androidu pomalu vznikal jeden velkej aplikační bordel. Kde kdo vyvíjel kde co.
Rozhodně je výtaným krokem použití poslední verze systému v novém přístroji.

Dominik
Dominik

No konečně! Už mě štve jak čiňani tam pořád dokola cpou Android 4.2 !

Yegor
Yegor

Nojo….. Android :-D

Harlo
Harlo

Ja naopak toto vobec nevitam s nadsenim. Mat zasrany mobil uz od zaciatku hned 20 apkami od googlu namiesto sucasnych 9 mi nepride vobec dobre. Neznasam, ked mi niekto tlaci co nechcem. Povinnost najnovsieho androidu v novych mobiloch samozrejme vitam a na margo cinanov, tak tym to bude jedno a budu si tam cpat co chcu.

blue.sun
blue.sun

Jo, ale následně díky tomu nedostanou certifikaci pro Play Store a nebude možno je prodávat u nás… leda individuální bastlení a dovozy s pochybnou kvalitou.

Ferrari
Ferrari

Důležité je najít takovou tu rovnováhu, kompromis tak ať splní požadavky ale není to otravné pro uživatele. Myslím, že třeba LG se to daří ze všech nejlépe.

tomas
tomas

Kupte si nokiu a nemate s tim problem :D

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Chystá Samsung nové modely Galaxy A6 a A6+?

Chystá Samsung nové modely Galaxy A6 a A6+?

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Řada A pro rok 2018 přinesla mnoho změn. Předně se dostalo na moderní Infinity displej, který má však poměrně…

Android je prý srovnatelně bezpečný jako konkurenční iOS

Android je prý srovnatelně bezpečný jako konkurenční iOS

DNES  |  Jakub Foltýn  |  2 komentáře

David Kleidermacher, šéf oddělení bezpečnosti Androidu, Chrome OS, a Google Play, v nejnovější výroční bezpečnostní zprávě uvádí, že Android…

Sony Xperia XA1, XA1 Plus i XA1 Ultra dostávají Android 8 Oreo

Sony Xperia XA1, XA1 Plus i XA1 Ultra dostávají Android 8 Oreo

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  2 komentáře

Japonské Sony je opravdu ukázkovým výrobcem, alespoň co se týče rychlosti aktualizace na aktuální verzi operačního systému. Což dokazuje…

Mobilní zobrazení