Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | nový Android P | placení telefonem | Huawei P20 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Google vysvětluje, proč jsou fotky u Nexusu 5X vzhůru nohama

  |  4 komentáře  |  autor: Jan Hobler

Nedávno mezi nás zavítal nový chytrý telefon z rodiny Nexusů. Jak asi víte, šlo o model Nexus 5X, který pro Google vyrobila firma LG. Pokud jste si však tímto telefonem již udělali radost, možná se i vám stala taková nepříjemnost – některé fotografie jsou při prohlížení nečekaně vzhůru nohama.

Ukazuje se, že jde o chybu zpracování telefonu, ze kterým stojí Eino-Ville Talvala. Poté, co si začali uživatelé stěžovat, stoupl inženýr od svého stolu a vysvětlil proč se to děje a dokonce jak se to Google pokusí opravit. Podle Talvaly totiž obrazový snímač Nexusu 5X byl nainstalován v jiném směru (na šířku), aby se uvolnilo více místa pro všemožné drátky. V důsledku tohoto „otočení“ musí Google vylepšit software, aby se fotografie nezobrazovaly obráceně. Bohužel spousta aplikací třetích stran se asi nebude obtěžovat aktualizací na nejnovější API výrobce a v nich pak budou fotografie stále takto praštěné.

Naštěstí, pokud zjistíte že vaše snímky jsou vzhůru nohama, nemusíte hned telefon tahat do opravny. Google se již začal vyptávat tvůrců všemožných aplikací, které mají být aktualizovány, aby s aktualizací nečekali a vydali ji co nejdřív. Pokud vám však nepomůže ani toto, budete vyzváni k napsání emailu, kterým jim popíšete přesně vaše problémy. Podle mě je celkem zásadní, jak se Google o svůj telefon stará a tak mu společně držme palce, ať se mu to povede opravit.

ČLÁNKY:, , , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
tomas
tomas

akoze je mi ich luto ale co je vela to je vela :D aj jeden aj druhy fon maju dost velky problem

Michal Maňák
Michal Maňák

Originální text na Android Authority (http://goo.gl/TVQzAa) lze podle mě interpretovat i jinak – běžně používané aplikace na focení určují orientaci fotek podle konvenční pozice snímače, nikoli podle gyroskopu. Nové API by asi mělo zahrnout senzor polohy do focení zahrnout a tím „chybu“ odstranit.
Pokud se vývojář rozhodne API neaktualizovat, je to jeho rozhodnutí, ale může se odrazit v popularitě aplikace, takže by byl zastavením vývoje sám proti sobě.

olaola
olaola

telefony přímo od Googlu byly a vždy budou podřadné kopírující hlouposti od iDumbphhonů
s telefony Samsung (ale i LG, Sony, HTC) jsem nikdy žádný zásadní problém neměl, jsou 10 let před Googlem i v Androidu, absence nejnovějšího čistého Androdiu vůbec nevadí, byl by to pro mě downgrade, cesta zpět do minulosti

Michal
Michal

To si dělají srandu, ne? Nahrávám video na Nexusu 5X originál aplikací od Googlu, po přenesení do PC se ihned objeví miniatura videa vzhůru nohama a tímto způsobem probíhá i přehrávání v jakémkoli přehrávači. Zkoušeno na několika PC s Win7. Takže panu inženýrovi děkuji za vysvětlení a mobil vracím.

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Američané zuří. Kdokoliv mohl sledovat polohu všech mobilů

Američané zuří. Kdokoliv mohl sledovat polohu všech mobilů

VČERA  |  Luboš Srb  |  5 komentářů

Co je nedávná aféra Facebooku s Cambridge Analytica ve srovnání s tím, za čím doposud stála firma LocationSmart. Kvůli obrovské chybě…

Sluchátka Sony WH-1000XM2 přestávají po aktualizaci fungovat

Sluchátka Sony WH-1000XM2 přestávají po aktualizaci fungovat

18. 5. 2018  |  Martin Skořepa  |  diskuze (1)

Prvotřídní bezdrátová sluchátka Sony WH-1000XM2, která vyjdou na téměř 10 tisíc, ale i tak je výrobce rozdával zcela zdarma…

O telefon Honor 10 je zájem. V Evropě už hlásí vyprodáno

O telefon Honor 10 je zájem. V Evropě už hlásí vyprodáno

18. 5. 2018  |  Luboš Srb  |  7 komentářů

V některých evropských zemích se po novém telefonu Honor 10 jen krátce po oficiálním uvedení na trh a zahájení…

Mobilní zobrazení