Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | nový Android P | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Google, Skype a další nabízí po útocích volání zdarma do Francie

  |  4 komentáře  |  autor: Jan Hobler

Svět je v těchto dnech v solidaritě s Francií. V metropoli tohoto státu, tedy v Paříži, se totiž v pátek odehrálo 6 organizovaných teroristických útoků. Nešťastná událost za sebou zanechala 129 mrtvých a zdevastované podniky ve středu města… Skoro každý chce nyní ukázat svoji podporu a to jakýmkoli způsobem. Ani svět technologií však nechce zůstat sedět se založenýma rukama a tak nabízí volání zdarma!

Komunikace je klíčová zejména pro ty, kteří mají přímo v Paříži nebo ve Francii rodiny, příbuzné, kamarády, prostě lidi na kterých jim záleží. Navíc hovory do zahraničí nebývají ani přes nabídky operátorů levné. Jde však o katastrofální situaci a někteří komunikační obři se rozhodli pomoci. Google, Verizon, Sprint a Skype nabízí bezplatné volání do Francie. 

Každá z těchto sítí přináší však poněkud jiné možnosti, takže pojďme zjistit, jaké jsou ty nejlepší:

Google

Google přišel jako jeden z prvních s nápadem udělat hovory do Francie zdarma. Volá se samozřejmě z aplikace „Hangouts“ a je to velmi jednoduché – stačí pouze vytočit číslo. Tato aplikace také vyniká možností použití na telefonech s Android i iOS na jakékoli síti. Jsou tu však také negativa… Hangouts totiž funguje pouze on-line, což není zase takový problém, pokud máte zaplacena mobilní data, či síť WiFi někde ve svém okolí.

Google však neřekl nic o tom, jak dlouho se má nabídka volání zdarma do Francie udržet. Další věcí co nevíme, je seznam států nebo zemí, pokud chcete, ve kterých tato funkce pojede. Znamená to tedy, že volání zdarma do Francie je dostupné ve všech zemích?

(Aplikace „Vytáčení pro Hangouts“ zde)

Skype

Pokud nejste velký fanda aplikace Hangouts, je tu pro vás ještě druhá možnost. Skype je také velmi populární služba a mnozí z vás jistě rádi uslyší o službě VOIP. Ta Vás totiž též zbaví poplatků za volání do Francie. Rozdíl je potom v možnostech… Skype totiž nabízí všechny vnitrostátní a mezinárodní hovory do Francie zdarma a to jak na telefony, tak i na pevné linky. Jde tedy vcelku o efektivní nabídku, která bude k dispozici již během pár dní, tak šup sem s ní.

Verizon

Verizon nedávno zavedl nové poplatky, ale srdce má zejména, pokud se jedná o solidaritu s Francií. Nabízí totiž také možnost volání a textování zdarma. Pro nás Čechy je to však nevyužitelné … Proč? Verizon je totiž ryze americký operátor a komunikaci zdarma nabízí pouze pro USA o tomto víkendu (tedy 13.-15.listopadu). Pokud tu je mezi námi nějaký Američan, tak se sluší zmínit, že se nabídka vztahuje na bezdrátový i „domácí“ telefon.

Spint

Ačkoli Sprint patří také k zahraničním operátorům a z Česka si s ním nezavoláte, volání zdarma má také. A co víc, jeho nabídka je mezi těmito čtyřmi jedna z nejlepších. Nabízí sice to samé jako Verizon, tedy volání a SMS zdarma, ale jde o dobu trvání. Zatímco Verizon svojí akci ukončí hned na konci víkendu, Sprint bude zdarma nejspíš až do úplného uklidnění situace v Paříži. Není však jisté zda neskončí dříve…

Závěr

Takže tady to je. Pokud máte nějaké milované ve Francii, určitě tedy využijte jednu z možností těchto komunikačních obrů a popovídejte si o všem, co vás zajímá.

Jen tak na konec, Češi mají na výběr „pouze“ ze dvou služeb (Google a Skype), protože zbývající dva operátoři jsou čistě američtí a jejich služby jsou pro nás nevyužitelné. Přišlo mi ale celkem podstatné zmínit jejich zastoupení v této věci a tak je tu máte… Zajímavé je, že s možností volat zdarma nepřišel i nějaký operátor, který má v Česku své zastoupení… Co třeba Vodafone nebo T-Mobile?

Na konec nám zbývá jen doufat, že se všichni, co to potřebují, vzájemně spojí a budou si moci říci vše, co mají na srdci.

ČLÁNKY:, ,

Diskuze

4
Komentujte

avatar
1 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
tomasthegridJaroB Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
JaroB
JaroB

A do ruska alebo do egypta nie? To mi je pokrytecký svet …

thegrid
thegrid

taktak, ne svět, ale celá Evropa je pokrytecká

tomas
tomas

Co je v rusku?

thegrid
thegrid

nečteš a nevíš, Rusům spadlo letadlo v Egyptě kvůli bombě

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Australský teenager se opakovaně naboural do sítě Applu

Australský teenager se opakovaně naboural do sítě Applu

DNES  |  Daniel Fousek  |  diskuze (1)

Co jste dokázali v šestnácti letech vy? Nabourat se do sítě Applu se rozhodně podaří málokomu. Jenže mladík z Melbourne byl podle…

Chytré hodinky Oukitel W1: základní hodinky pro nenáročné

Chytré hodinky Oukitel W1: základní hodinky pro nenáročné

VČERA  |  sponzorovaný obsah  |  2 komentáře

Chytré hodinky se krátce po svém nástupu na trh staly naprostým hitem. Je trendy mít hodinky s displejem, které vám…

Mobilní hra PUBG zaznamenala 100 milionů stažení

Mobilní hra PUBG zaznamenala 100 milionů stažení

VČERA  |  Jakub Mokříš  |  diskuze (1)

Tato populární hra má za sebou masivní úspěch na PC, a teď drtí rekordy i na smartphonech. Tip: První vlna…

Mobilní zobrazení