Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Huawei Mate 10 | bezrámečkový telefon | iPhone X | čtečka tváře | Galaxy S8 | Android Oreo aktualizace

Google, Skype a další nabízí po útocích volání zdarma do Francie

  |  4 komentáře  |  autor: Jan Hobler

Svět je v těchto dnech v solidaritě s Francií. V metropoli tohoto státu, tedy v Paříži, se totiž v pátek odehrálo 6 organizovaných teroristických útoků. Nešťastná událost za sebou zanechala 129 mrtvých a zdevastované podniky ve středu města… Skoro každý chce nyní ukázat svoji podporu a to jakýmkoli způsobem. Ani svět technologií však nechce zůstat sedět se založenýma rukama a tak nabízí volání zdarma!

Komunikace je klíčová zejména pro ty, kteří mají přímo v Paříži nebo ve Francii rodiny, příbuzné, kamarády, prostě lidi na kterých jim záleží. Navíc hovory do zahraničí nebývají ani přes nabídky operátorů levné. Jde však o katastrofální situaci a někteří komunikační obři se rozhodli pomoci. Google, Verizon, Sprint a Skype nabízí bezplatné volání do Francie. 

Každá z těchto sítí přináší však poněkud jiné možnosti, takže pojďme zjistit, jaké jsou ty nejlepší:

Google

Google přišel jako jeden z prvních s nápadem udělat hovory do Francie zdarma. Volá se samozřejmě z aplikace „Hangouts“ a je to velmi jednoduché – stačí pouze vytočit číslo. Tato aplikace také vyniká možností použití na telefonech s Android i iOS na jakékoli síti. Jsou tu však také negativa… Hangouts totiž funguje pouze on-line, což není zase takový problém, pokud máte zaplacena mobilní data, či síť WiFi někde ve svém okolí.

Google však neřekl nic o tom, jak dlouho se má nabídka volání zdarma do Francie udržet. Další věcí co nevíme, je seznam států nebo zemí, pokud chcete, ve kterých tato funkce pojede. Znamená to tedy, že volání zdarma do Francie je dostupné ve všech zemích?

(Aplikace „Vytáčení pro Hangouts“ zde)

Skype

Pokud nejste velký fanda aplikace Hangouts, je tu pro vás ještě druhá možnost. Skype je také velmi populární služba a mnozí z vás jistě rádi uslyší o službě VOIP. Ta Vás totiž též zbaví poplatků za volání do Francie. Rozdíl je potom v možnostech… Skype totiž nabízí všechny vnitrostátní a mezinárodní hovory do Francie zdarma a to jak na telefony, tak i na pevné linky. Jde tedy vcelku o efektivní nabídku, která bude k dispozici již během pár dní, tak šup sem s ní.

Verizon

Verizon nedávno zavedl nové poplatky, ale srdce má zejména, pokud se jedná o solidaritu s Francií. Nabízí totiž také možnost volání a textování zdarma. Pro nás Čechy je to však nevyužitelné … Proč? Verizon je totiž ryze americký operátor a komunikaci zdarma nabízí pouze pro USA o tomto víkendu (tedy 13.-15.listopadu). Pokud tu je mezi námi nějaký Američan, tak se sluší zmínit, že se nabídka vztahuje na bezdrátový i „domácí“ telefon.

Spint

Ačkoli Sprint patří také k zahraničním operátorům a z Česka si s ním nezavoláte, volání zdarma má také. A co víc, jeho nabídka je mezi těmito čtyřmi jedna z nejlepších. Nabízí sice to samé jako Verizon, tedy volání a SMS zdarma, ale jde o dobu trvání. Zatímco Verizon svojí akci ukončí hned na konci víkendu, Sprint bude zdarma nejspíš až do úplného uklidnění situace v Paříži. Není však jisté zda neskončí dříve…

Závěr

Takže tady to je. Pokud máte nějaké milované ve Francii, určitě tedy využijte jednu z možností těchto komunikačních obrů a popovídejte si o všem, co vás zajímá.

Jen tak na konec, Češi mají na výběr „pouze“ ze dvou služeb (Google a Skype), protože zbývající dva operátoři jsou čistě američtí a jejich služby jsou pro nás nevyužitelné. Přišlo mi ale celkem podstatné zmínit jejich zastoupení v této věci a tak je tu máte… Zajímavé je, že s možností volat zdarma nepřišel i nějaký operátor, který má v Česku své zastoupení… Co třeba Vodafone nebo T-Mobile?

Na konec nám zbývá jen doufat, že se všichni, co to potřebují, vzájemně spojí a budou si moci říci vše, co mají na srdci.

ČLÁNKY:, ,
Apple míří k soudu. Jeho "převratné" Animoji jsou prý kradené

Apple míří k soudu. Jeho „převratné“ Animoji jsou prý kradené

DNES  |  Lucie Poláčková  |  diskuze (0)

Zdá se, že Apple se potýká s další nemilou situací. Tentokrát jde o o animované emotikony s názvem Animoji, které se také…

5 populárních čínských smartphonů s větší kapacitou baterie

5 populárních čínských smartphonů s větší kapacitou baterie

DNES  |  sponzorovaný obsah  |  diskuze (0)

Nechcete telefon nabíjet každý den? Pak byste si měli vybrat takový smartphone, který se může pochlubit větší kapacitou baterie, nebo také nižší…

Názor: mohl by Microsoft vyrobit Surface Phone s Androidem?

Názor: mohl by Microsoft vyrobit Surface Phone s Androidem?

DNES  |  Luboš Srb  |  5 komentářů

Je skoro konec roku 2017 a mobilní Windows jsou tentokrát už definitivně mrtvá. O důvodech, proč se tak stalo, lze debatovat dlouhé…

Mobilní zobrazení