Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | zpomalování iPhonů | bezrámečkové telefony | Galaxy S9 | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

Google překladač bude nově překládat real-time pomocí kamery

  |  1 komentář  |  autor: Dominik Holeček

Překladač Google se stal jednou z nejvíce používaných aplikací pro překlad na celém světě. Za jeho úspěchem stojí především schopnost překladu slov stejně jako vět, celých internetových stránek (například v Chromu) či dokonce samotných dokumentů. To je samozřejmě výborným pomocníkem v mnoha situacích. Bohužel vše není tak růžové, jak by se mohlo zdát, a tak i v tomto překladači nalezneme nějaké nedostatky. Tím hlavním je jeho až příliš častá nepřesnost, která leckdy dokáže kompletně pozměnit význam textu, a spíše tedy způsobí více škody než užitku. Přesto se však stále jedná o jeden z nejkvalitnějších online překladačů, který toho nabízí více než konkurence. Navíc bychom se měli v blízké době dočkat updatu aplikace na Android a iOS, který přinese 2 nové funkce a posune celý překladač zase o něco dále.

Překladač Google

První novou funkcí je tzv. Word Lens, která umožní reálný překlad textu přímo z fotoaparátu. K tomu bude stačit pouze zapnout Google překladač, spustit výše uvedenou funkci Word Lens (tím se nám zapne fotoaparát přímo integrovaný do překladače) a namířit na text, který chceme přeložit. Po této proceduře se nám totiž všechen text automaticky ihned přeloží a zasadí do ,,obrázku“ tak, že vše vypadá prakticky stejně jako na originálu.

Word Lens
Ukázka překladu pomocí funkce Word Lens

Tato funkce je již delší dobu k vidění na konkurenčním Windows Phone a Google se jej bude snažit tímto krokem alespoň dohnat. O faktu, že to ještě nějaký čas potrvá, svědčí i to, že bude ze začátku dostupný překlad pouze z: angličtiny ⇆ němčiny, angličtiny ⇆ ruštiny, angličtiny ⇆ portugalštiny, angličtiny ⇆ španělštiny, angličtiny ⇆ francouzštiny a angličtiny ⇆ italštiny. Naproti tomu u Windows Phone je dostupná například i čeština nebo čínština, takže je výběr o mnoho pestřejší.

lens_1

Pokud se nemůžete této nové funkce dočkat, můžete vyzkoušet aplikaci Word Lens z Obchodu Play nebo App Store, která nabízí stejné funkce.

Druhou novinkou pak je funkce chytré detekce konverzace a její následný překlad, kdy telefon automaticky rozpozná, když někdo začne a mluvit, a zahájí překlad. Jedná se tedy o vylepšení stávající služby, která má k použitelnosti zatím bohužel celkem daleko.

Zatím není jasné, kdy bude aktualizace s těmito novinkami vypuštěna do světa, ale dle portálu Android Central je již připravena k vydání, a tak se updatu můžeme dočkat prakticky kdykoliv.

Zdroj: phonearena

ČLÁNKY:, ,

Diskuze

Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
LubosHa
LubosHa

Jo, v některých případech to může být fajn, ale víceméně zbytečné. Základy jazyka se naučím rychle a pokud chci něco přeložit pořádně, tak jednoduše http://profipreklady.cz/ :)

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Ransomware na Androidu nejčastěji využívá vyskakovací okna

Ransomware na Androidu nejčastěji využívá vyskakovací okna

DNES  |  Martin Skořepa  |  diskuze (0)

Z výzkumu společnosti ESET vyplynulo, že nejrozšířenějším typem ransomwaru pro zařízení s operačním systémem Android byly škodlivé kódy, které zablokují zařízení…

Android a iOS již mají 99,9 % podíl, ostatní systémy jsou mrtvé

Android a iOS již mají 99,9 % podíl, ostatní systémy jsou mrtvé

DNES  |  Luboš Srb  |  5 komentářů

Gartner ve své nejnovější zprávě potvrzuje, že v roce 2017 zemřely všechny zbývající operační systémy, které chtěly konkurovat dvojici Android a…

Land Rover Explore: odolný smartphone od britské automobilky

Land Rover Explore: odolný smartphone od britské automobilky

VČERA  |  Martin Skořepa  |  diskuze (0)

Výrobce poměrně robustních aut, které se nezaleknou ani horšího terénu či počasí, nyní přichází s ekvivalentem na poli smartphonů. Land Rover…

Mobilní zobrazení