Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Huawei Mate 10 | bezrámečkový telefon | iPhone X | čtečka tváře | Galaxy S8 | Android Oreo aktualizace

Google překladač bude nově překládat real-time pomocí kamery

  |  1 komentář  |  autor: Dominik Holeček

Překladač Google se stal jednou z nejvíce používaných aplikací pro překlad na celém světě. Za jeho úspěchem stojí především schopnost překladu slov stejně jako vět, celých internetových stránek (například v Chromu) či dokonce samotných dokumentů. To je samozřejmě výborným pomocníkem v mnoha situacích. Bohužel vše není tak růžové, jak by se mohlo zdát, a tak i v tomto překladači nalezneme nějaké nedostatky. Tím hlavním je jeho až příliš častá nepřesnost, která leckdy dokáže kompletně pozměnit význam textu, a spíše tedy způsobí více škody než užitku. Přesto se však stále jedná o jeden z nejkvalitnějších online překladačů, který toho nabízí více než konkurence. Navíc bychom se měli v blízké době dočkat updatu aplikace na Android a iOS, který přinese 2 nové funkce a posune celý překladač zase o něco dále.

Překladač Google

První novou funkcí je tzv. Word Lens, která umožní reálný překlad textu přímo z fotoaparátu. K tomu bude stačit pouze zapnout Google překladač, spustit výše uvedenou funkci Word Lens (tím se nám zapne fotoaparát přímo integrovaný do překladače) a namířit na text, který chceme přeložit. Po této proceduře se nám totiž všechen text automaticky ihned přeloží a zasadí do ,,obrázku“ tak, že vše vypadá prakticky stejně jako na originálu.

Word Lens
Ukázka překladu pomocí funkce Word Lens

Tato funkce je již delší dobu k vidění na konkurenčním Windows Phone a Google se jej bude snažit tímto krokem alespoň dohnat. O faktu, že to ještě nějaký čas potrvá, svědčí i to, že bude ze začátku dostupný překlad pouze z: angličtiny ⇆ němčiny, angličtiny ⇆ ruštiny, angličtiny ⇆ portugalštiny, angličtiny ⇆ španělštiny, angličtiny ⇆ francouzštiny a angličtiny ⇆ italštiny. Naproti tomu u Windows Phone je dostupná například i čeština nebo čínština, takže je výběr o mnoho pestřejší.

lens_1

Pokud se nemůžete této nové funkce dočkat, můžete vyzkoušet aplikaci Word Lens z Obchodu Play nebo App Store, která nabízí stejné funkce.

Druhou novinkou pak je funkce chytré detekce konverzace a její následný překlad, kdy telefon automaticky rozpozná, když někdo začne a mluvit, a zahájí překlad. Jedná se tedy o vylepšení stávající služby, která má k použitelnosti zatím bohužel celkem daleko.

Zatím není jasné, kdy bude aktualizace s těmito novinkami vypuštěna do světa, ale dle portálu Android Central je již připravena k vydání, a tak se updatu můžeme dočkat prakticky kdykoliv.

Zdroj: phonearena

ČLÁNKY:, ,
Apple iPhone X ve speciálních edicích vyjde pěkně draho

Apple iPhone X ve speciálních edicích vyjde pěkně draho

VČERA  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Už klasický model výročního iPhonu X vyjde na velmi hrozivých téměř 35 tisíc korun. Ale co teprve, pokud si budete pořizovat některou…

Sharp Aquos R Compact: malý a voděodolný telefon z Japonska

Sharp Aquos R Compact: malý a voděodolný telefon z Japonska

VČERA  |  Luboš Srb  |  4 komentáře

Japonská společnost má nový přírůstek řady Aquos, který by jistě ocenila spousta zákazníků i zde v Evropě. Nový telefon Sharp Aquos R…

Samsung pracuje na vylepšeném modelu Galaxy J2 (2017)

Samsung pracuje na vylepšeném modelu Galaxy J2 (2017)

VČERA  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (1)

Samsung známe hlavně díky jeho špičkově vybaveným modelům. Stále však produkují i smartphony, které svými specifikacemi spadají mezi ty nejméně vybavené. Model…

Mobilní zobrazení