Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | nový Android P | placení telefonem | Huawei P20 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Google překladač bude nově překládat real-time pomocí kamery

  |  1 komentář  |  autor: Dominik Holeček

Překladač Google se stal jednou z nejvíce používaných aplikací pro překlad na celém světě. Za jeho úspěchem stojí především schopnost překladu slov stejně jako vět, celých internetových stránek (například v Chromu) či dokonce samotných dokumentů. To je samozřejmě výborným pomocníkem v mnoha situacích. Bohužel vše není tak růžové, jak by se mohlo zdát, a tak i v tomto překladači nalezneme nějaké nedostatky. Tím hlavním je jeho až příliš častá nepřesnost, která leckdy dokáže kompletně pozměnit význam textu, a spíše tedy způsobí více škody než užitku. Přesto se však stále jedná o jeden z nejkvalitnějších online překladačů, který toho nabízí více než konkurence. Navíc bychom se měli v blízké době dočkat updatu aplikace na Android a iOS, který přinese 2 nové funkce a posune celý překladač zase o něco dále.

Překladač Google

První novou funkcí je tzv. Word Lens, která umožní reálný překlad textu přímo z fotoaparátu. K tomu bude stačit pouze zapnout Google překladač, spustit výše uvedenou funkci Word Lens (tím se nám zapne fotoaparát přímo integrovaný do překladače) a namířit na text, který chceme přeložit. Po této proceduře se nám totiž všechen text automaticky ihned přeloží a zasadí do ,,obrázku“ tak, že vše vypadá prakticky stejně jako na originálu.

Word Lens
Ukázka překladu pomocí funkce Word Lens

Tato funkce je již delší dobu k vidění na konkurenčním Windows Phone a Google se jej bude snažit tímto krokem alespoň dohnat. O faktu, že to ještě nějaký čas potrvá, svědčí i to, že bude ze začátku dostupný překlad pouze z: angličtiny ⇆ němčiny, angličtiny ⇆ ruštiny, angličtiny ⇆ portugalštiny, angličtiny ⇆ španělštiny, angličtiny ⇆ francouzštiny a angličtiny ⇆ italštiny. Naproti tomu u Windows Phone je dostupná například i čeština nebo čínština, takže je výběr o mnoho pestřejší.

lens_1

Pokud se nemůžete této nové funkce dočkat, můžete vyzkoušet aplikaci Word Lens z Obchodu Play nebo App Store, která nabízí stejné funkce.

Druhou novinkou pak je funkce chytré detekce konverzace a její následný překlad, kdy telefon automaticky rozpozná, když někdo začne a mluvit, a zahájí překlad. Jedná se tedy o vylepšení stávající služby, která má k použitelnosti zatím bohužel celkem daleko.

Zatím není jasné, kdy bude aktualizace s těmito novinkami vypuštěna do světa, ale dle portálu Android Central je již připravena k vydání, a tak se updatu můžeme dočkat prakticky kdykoliv.

Zdroj: phonearena

ČLÁNKY:, ,

Diskuze

1
Komentujte

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
LubosHa Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
LubosHa
LubosHa

Jo, v některých případech to může být fajn, ale víceméně zbytečné. Základy jazyka se naučím rychle a pokud chci něco přeložit pořádně, tak jednoduše http://profipreklady.cz/ :)

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
LG G6 dostává Android 8.0 Oreo konečně i v Evropě

LG G6 dostává Android 8.0 Oreo konečně i v Evropě

VČERA  |  Tomáš Richter  |  diskuze (0)

Podle zpráv, které kolovaly před dvěma měsíci na internetu, společnost LG měla brzy vydat aktualizaci na nejnovější Android 8.0…

Motorola Moto Z3 Play bude představena již 6. června

Motorola Moto Z3 Play bude představena již 6. června

VČERA  |  Tomáš Richter  |  diskuze (0)

Společnost Motorola letos představila několik povedených modelů a na záčatek června plánuje uvést další. Řeč je o telefonu Moto…

Zapomeňte na pokémony. Nyní přichází chytání dinosaurů

Zapomeňte na pokémony. Nyní přichází chytání dinosaurů

VČERA  |  Luboš Srb  |  diskuze (1)

Jedna z nejpopulárnějších her posledních let, Pokémon Go, po dvou letech konečně dostává přímou konkurenci. Tip: Za chytání pokémonů v kostele…

Mobilní zobrazení