Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Android 9 Pie | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Google plánuje zrychlit aktualizace u všech telefonů s Androidem

  |  7 komentářů  |  autor: Marek Smékal

Systém Android je pověstný extrémně pomalými aktualizacemi softwaru. Nejnovější systém dostávají většinou dražší telefony a i to není pravidlem. Za vše mluví fakt, že k březnu 2017 je nejrozšířenější verzí Androidu verze 6.0 Marshmallow z roku 2015. Nejnovější Android 7 Nougat má poté zastoupení v podobě zoufalých 2,9 % a to je již na trhu téměř rok.

To nejsou vůbec pozitivní čísla a vše by se mělo naštěstí změnit. Google totiž plánuje jednat s výrobci telefonů a vydávat tak rychlejší aktualizace včetně bezpečnostních záplat. To je celkem dobrá zpráva a aktualizace systému Android se tak možná lehce přiblíží jablečnému iOS, který je na tom o poznání lépe.

Plán Googlu zní konkrétně tak, že by se čekací doba na aktualizaci měla zkrátit z dosavadních 6 – 9 týdnů (a to ještě musíte mít štěstí) na pouhých několik dnů. Tímto by se měla frekvence aktualizací celkem zrychlit a nejnovější systémy by tak mohly mít větší zastoupení, než je tomu nyní.

Google také chce kromě výše zmíněného bezpečnější obchod s aplikacemi Google Play. Společnost bude častěji a důkladněji skenovat aplikace a tím by se měl zmenšit počet škodlivých aplikací.

Zdroj: engadget.com

ČLÁNKY:, , , , ,

Diskuze

avatar
3 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
developerFrostPECraftmanekRosťaMarek Smékal Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Martin
Martin

Apple je na tom lepe díky tomu že iOS je méně v zařízeních než Android.

Rosťa
Rosťa

Dle mě není zcela korektní srovnávat všechny androidy, vybral bych pouze Nexusy/Pixely, ty jsou na tom s aktualizacemi podobně jako iOS.

developer
developer

Opravdu to není fér srovnání, ale nekteří výrobci (např. Samsung) by na aktualizacích mohli zapracovat.

Craftmanek
Craftmanek

A hlavně už vubec nadstavby cizích výrobců….

Rosťa
Rosťa

*iOS zařízení

FrostPE
FrostPE

Stav aktualizací operačního systému Android a jeho bezpečnostních záplat je tristní, prohlášení o tom, že Google něco změní se opakují každým rokem, ale zatím jsem žádnou změnu nezaznamenal. Android používám už od verze 2.3 (tehdejší Xperia Arc), dnes mám Android 6 na telefonu od Huawei, prošel jsem zařízeními od různých výrobců, ale nemohu říci, že by se o prodané telefony někdo pořádně staral, všichni chtějí pouze kasírovat za prodej a support je minimální.

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Rendery Samsungu Galaxy A7 (2018) potvrzují tři fotoaparáty

Rendery Samsungu Galaxy A7 (2018) potvrzují tři fotoaparáty

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Modely řady A od Samsungu jsou mezi fanoušky opravdu oblíbené. Nabízejí totiž kvalitní výbavu ukrytou v moderním těle. A…

Podívejte se, jak se bude ovládat Android 9 na telefonech Samsung

Podívejte se, jak se bude ovládat Android 9 na telefonech Samsung

DNES  |  Vlastimil Šlosar  |  diskuze (0)

Zmenšování rámečků kolem displeje vedlo Samsung k nasazení softwarových ovládacích prvků Androidu přímo do systému. To ale není úplně…

Únik informací naznačuje, že Nokia pracuje na herním telefonu

Únik informací naznačuje, že Nokia pracuje na herním telefonu

DNES  |  Dominik Hlásný  |  diskuze (0)

S rostoucím zájmem o smartphony uzpůsobené k hraní se přidávají další výrobci. Další na seznamu má být finská Nokia. Nokia…

Mobilní zobrazení