Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | nový Android P | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Google plánuje zrychlit aktualizace u všech telefonů s Androidem

  |  7 komentářů  |  autor: Marek Smékal

Systém Android je pověstný extrémně pomalými aktualizacemi softwaru. Nejnovější systém dostávají většinou dražší telefony a i to není pravidlem. Za vše mluví fakt, že k březnu 2017 je nejrozšířenější verzí Androidu verze 6.0 Marshmallow z roku 2015. Nejnovější Android 7 Nougat má poté zastoupení v podobě zoufalých 2,9 % a to je již na trhu téměř rok.

To nejsou vůbec pozitivní čísla a vše by se mělo naštěstí změnit. Google totiž plánuje jednat s výrobci telefonů a vydávat tak rychlejší aktualizace včetně bezpečnostních záplat. To je celkem dobrá zpráva a aktualizace systému Android se tak možná lehce přiblíží jablečnému iOS, který je na tom o poznání lépe.

Plán Googlu zní konkrétně tak, že by se čekací doba na aktualizaci měla zkrátit z dosavadních 6 – 9 týdnů (a to ještě musíte mít štěstí) na pouhých několik dnů. Tímto by se měla frekvence aktualizací celkem zrychlit a nejnovější systémy by tak mohly mít větší zastoupení, než je tomu nyní.

Google také chce kromě výše zmíněného bezpečnější obchod s aplikacemi Google Play. Společnost bude častěji a důkladněji skenovat aplikace a tím by se měl zmenšit počet škodlivých aplikací.

Zdroj: engadget.com

ČLÁNKY:, , , , ,

Diskuze

7
Komentujte

avatar
3 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
developerFrostPECraftmanekRosťaMarek Smékal Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Martin
Martin

Apple je na tom lepe díky tomu že iOS je méně v zařízeních než Android.

Rosťa
Rosťa

Dle mě není zcela korektní srovnávat všechny androidy, vybral bych pouze Nexusy/Pixely, ty jsou na tom s aktualizacemi podobně jako iOS.

Rosťa
Rosťa

*iOS zařízení

Craftmanek
Craftmanek

A hlavně už vubec nadstavby cizích výrobců….

developer
developer

Opravdu to není fér srovnání, ale nekteří výrobci (např. Samsung) by na aktualizacích mohli zapracovat.

FrostPE
FrostPE

Stav aktualizací operačního systému Android a jeho bezpečnostních záplat je tristní, prohlášení o tom, že Google něco změní se opakují každým rokem, ale zatím jsem žádnou změnu nezaznamenal. Android používám už od verze 2.3 (tehdejší Xperia Arc), dnes mám Android 6 na telefonu od Huawei, prošel jsem zařízeními od různých výrobců, ale nemohu říci, že by se o prodané telefony někdo pořádně staral, všichni chtějí pouze kasírovat za prodej a support je minimální.

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
V benchmarku se objevil telefon Sony s Androidem P

V benchmarku se objevil telefon Sony s Androidem P

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Aktuální vlajkový model XZ2 od Sony je tu s námi zatím poměrně krátkou dobu. Již nyní se ale začíná spekulovat o…

Huawei Nova 3 má nabídnout procesor Kirin 710

Huawei Nova 3 má nabídnout procesor Kirin 710

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Čínská značka Huawei je oblíbená hlavně díky modelům řady P a Mate. To však nejsou zdaleka jediné modely, které společnost produkuje.…

Xiaomi Redmi 6 Pro bude umět schovat horní výřez

Xiaomi Redmi 6 Pro bude umět schovat horní výřez

DNES  |  Jakub Mokříš  |  diskuze (0)

Čínské Xiaomi začalo pomalu ukazovat novinku Redmi 6 Pro. Ta vypadá hodně dobře a navíc přinese zajímavé funkce, které nalákají nejednoho…

Mobilní zobrazení