Google koupil startup, který dělá z displeje reproduktor

12. 1. 2018  |  Vlastimil Šlosar  |  komentovat

Startup Redux se sice na trhu ještě ve velkém neprosadil, ale i přes to má na svém kontě zařízení, které dokáže proměnit displej v reproduktor, či odeslat takovou haptickou odezvu, že máte pocit, že mačkáte tlačítko. Podle všeho vyšlo najevo, že Google tento startup v tichosti koupil.

Redux dokázal vytvořit tablet, který díky vibracím využíval displej jako reproduktor. Něco podobného jsme mohli vidět u Xiaomi Mi Mix, který na to využíval svůj kovový rámeček. Kromě zvukových vibrací se ale Redux věnuje i takovým, které dokáží dát uživateli vibrační odezvu na takové úrovni, že má opravdu pocit mačkání tlačítka. Funkce jsou to opravdu šikovné, ale do masové výroby se zatím nedostaly. Možná kvůli tomu, že pro ně není taková škála využití nebo kvůli případné vysoké ceně zařízení.

Nyní však vyšlo najevo, že tento startup byl již před půl rokem v tichosti odkoupen Googlem za neveřejnou částku. Pro Google by technologie mohla dávat smysl. Pokud by takovýto reproduktor dosáhl kvality, která by se dala srovnávat s aktuálními reproduktory, mohlo by to ušetřit mnoho místa jak v útrobách telefonu, tak i na povrchu a displeje přes celou přední stranu by rozhodně vypadaly mnohem lépe. Co však Google s Reduxem bude dělat dále nám zůstává otázkou, na kterou se doufám najde brzy odpověď.

Zdroj: TheVerge

Články: , , , ,

Komentujte

avatar
Tip: Pro hlasování v diskuzi se musíte přihlásit, či nejprve registrovat

NOVÉ ČLÁNKY

Chytré hodinky Oukitel W1: základní hodinky pro nenáročné

Chytré hodinky se krátce po svém nástupu na trh staly naprostým hitem. Je trendy mít hodinky s displejem, které vám změří fitness aktivitu, srdeční… (diskuze 0)

sponzorovaný obsah  |   publikováno: VČERA

Mobilní hra PUBG zaznamenala 100 milionů stažení

Tato populární hra má za sebou masivní úspěch na PC, a teď drtí rekordy i na smartphonech. Tip: První vlna pozvánek do Fortnite míří… (diskuze 1)

Jakub Mokříš  |   publikováno: VČERA

Jaké smartphony dostanou nový Android 9 Pie?

Google nezahálel ani letos a po celkově vydařeném Androidu 8.0 Oreo se předvedl s úplně novou verzí svého operačního systému. Jmenuje se Android 9… (diskuze 5)

Jakub Fišer  |   publikováno: VČERA

Sony Xperia XA3 se zjevila v benchmarku se Snapdragonem 660

Benchmarkem Geekbench prošlo zařízení s označením Sony H4493; nejspíš jde o Xperii XA3 nebo některou z jejích variant (Plus/Ultra). Telefon je jako první od Sony poháněn… (diskuze 0)

Pavel Kreuziger  |   publikováno: VČERA

Google vytasil odlehčený Android Pie Go: více místa i výkonu

Po úspěšném startu Androidu 9 Pie se Google chce obrátit na ty nejméně náročné. A tak stejně jako vloni, kdy vydal Android Oreo Go… (diskuze 0)

Jakub Fišer  |   publikováno: VČERA
Dodržujeme pravidla o ochraně osobních údajů.
K analýze návštěvnosti a personalizaci reklam používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací.
Klasické zobrazení