Mobilizujeme.cz

Trendy: Maraton soutěží | jak vybrat telefon + vánoční speciál | iPhone X | bezrámečkový telefon | Android Oreo aktualizace

Google Glass dostávají Android 4.4 KitKat a další aktualizace

  |  komentovat  |  autor: Lukáš Grygarčík

Google přichystal velký update svých chytrých brýlí Google Glass. Ten přináší mimojiné také aktualizaci na Android 4.4 KitKat a mnoho dalších více či méně významných vylepšení.

Chytré brýle od Googlu se začínají pomalu stávat čím dál dostupnějšími a např. v USA se dokonce dostaly na pár hodin do volného prodeje. Prodejní cena ale činila v přepočtu 30 000 Kč a o globální dostupnosti si můžeme zatím nechat jen zdát. První náznaky toho, že bychom se Google Glass mohli dočkat už brzy ve volném prodeji, a třeba i u nás, se ale objevují a o to více potěší, že se o ně Google stará a nyní přichystal velký update, který přináší mimojiné nejnovější Android 4.4 KitKat.

Google Glass

Na rozdíl od smartphonů či tabletů určitě na první pohled nepoznáte, že chytré brýle běží na novější verzi operačního systému. S aktualizací na nejnovější Android ale Google Glass doznávají zásadních vylepšení např. v oblastech stability, výkonu a výdrže baterie, která byla u těchto brýlí často kritizována.

Novinkou je také uspořádání fotografií do svazků, což činí procházení snímků rychlejší a jednodušší. Nyní je také možné zasílat pořízené fotografie přímo přes službu Hangouts. V menu nastavení pak přibyde informační záložka s možností odesílání zpětných vazeb. Opomenout nesmíme ani novinky v oblasti hlasových povelů, které jsou nyní řazeny dle frekvence používání a rychleji tak najdete nejpoužívanější příkazy.

google-glass-nazivo-obr1 google-glass-nazivo-obr2 google-glass-nazivo-obr3

Google ale ze svých chytrých brýlí také jednu věc ubral. Tou jsou videohovory, které údajně prostřednictvím Google Glass využívalo pouze 10% uživatelů. Google ale tvrdí, že někdy v budoucnosti počítá s návratem videokonferencí do svých chytrých brýlí. Jste li šťastnými vlastníky Google Glass, obdržíte aktualizaci do konce týdne se vším, co přináší. Google oznámil, že by chtěl své chytré brýle začít globálně prodávat do konce letošního roku.

Zdroj: Google via: GSMArena

ČLÁNKY:, , ,
Představí Apple nástupce plastového iPhonu 5C?

Představí Apple nástupce plastového iPhonu 5C?

DNES  |  Jakub Mokříš  |  diskuze (0)

V roce 2013 se stalo něco, co osobně považuji z jednu z největších chyb Applu. Nedlouho poté, co přešli na sklo…

Samsung Galaxy A8+ (2018) se nám ukazuje už i na videu

Samsung Galaxy A8+ (2018) se nám ukazuje už i na videu

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

S blížícím se koncem roku se stále více spekuluje o nové řadě Galaxy A (2018). Ta se nám ukáže již v…

iPhone se starší baterií může být o něco pomalejší

iPhone se starší baterií může být o něco pomalejší

DNES  |  Vlastimil Šlosar  |  diskuze (0)

Mnoho uživatelů iPhonů si už delší dobu stěžuje, že po každé aktualizaci se jejich zařízení zpomaluje. Většinou se to hodilo na…

Mobilní zobrazení