Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Android 9 Pie | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Google Chrome konečně dorazil na Android. Zatím pouze pro vyvolené

  |  1 komentář  |  autor: David Kovařík

Po měsících čekání Google konečně vyslyšel ohlasy fanoušků a uvolnil mobilní Beta verzi svého desktopového prohlížeče Google Chrome. Ten nabídne především synchronizaci záložek, vysokou rychlost načítání či pohodlné ovládání pro dotykové displeje. K testování nového prohlížeče se však dostane pouze hrstka uživatelů.

Prohlížeč Google Chrome za dobu své existence získal velkou skupinu příznivců, především díky své rychlosti, jednoduchosti a provázanosti s ostatními službami od Googlu. Stejných trumfů se bude výrobce snažit využít také u mobilní verze, která je prozatím v testovacím Beta stádiu. Jestliže už se těšíte na otestování této verze na vlastní kůži, pravděpodobně si budete muset nechat zajít chuť. Nový prohlížeč je určen pouze pro nejnovější verzi Android 4.0 Ice Cream Sandwich a na Android Marketu je ke stažení pouze pro uživatele z vybraných zemí, mezi kterými bohužel Česká republika chybí. Jedinou možností pro tuzemské uživatele je tedy ruční instalace .apk souboru, který je dostupný z mnoha zdrojů na internetu.


Ukázka miniatur otevřených stránek a správy záložek

Co tedy nový prohlížeč přináší a na co se můžeme těšit? Nejvíce zmiňovanou vlastností, na kterou také nejvíce uživatelů slyší, je rychlejší vykreslování stránek, které je zajištěno plnou hardwarovou akcelerací. Zároveň nebudete ochuzeni o nejmodernější verzi HTML 5 či  V8 Java Script enginu, mobilní Flash však bohužel chybí.

Oficiální video představující Google Chrome pro mobilní zařízení

http://www.youtube.com/watch?v=lVjw7n_U37A

Rychlost se netýká pouze stránek samotných, běh celého programu je prý mnohem rychlejší než u staršího Android prohlížeče. Ruku v ruce s rychlostí jde také jednoduchost ovládání, uzpůsobena i pro menší dotykové displeje. Tak například mezi otevřenými záložkami tak půjde přepínat pouhým přejetím prstu po displeji. Z ovládacích prvků stojí za zmínku rozhodně funkce zvaná Link Preview, která na zobrazované stránce zvýrazní odkazy, na které pak bude jednodušší se trefit prstem. U většiny případů tak odpadá zbytečné přibližování stránky.

Video prezentující některé z nových funkcí Google Chrome

Jestliže používáte Google Chrome i na svém osobním počítači, rozhodně vás potěší možnost synchronizace veškerých záložek či funkce otevření webových stránek, které jste si naposled prohlíželi na vašem PC. Zajištěna je také spolupráce s rozšířením Chrome to phone, které přidá vašemu desktopovému Chromu funkci, umožňující odesílání odkazů, map, aktuálně vybraného textu či telefonního čísla přímo do vašeho telefonu. Z výčtu mnoha funkcí se nám zalíbila také metoda anonymního prohlížení webu, známého z klasické verze pro osobní počítače.

 
Režim inkognito, postupné vyhledávání při zadávání textu a ukázka tabletové verze

Výčet funkcí a vylepšení je opravdu zajímavý, a přestože se jedná pouze o testovací Beta verzi, ze všech stran lze zaznamenat vesměs kladné ohlasy. Za vše hovoří statistiky Chrome Chrome na Android Marketu, ze kterých lze vyčíst počet stažení mezi 50 000 – 100 000 s průměrným hodnocením 4,3 z 5.  Jestliže máte i vy s novým Google prohlížečem své zkušenosti, neváhejte se o ně podělit v komentářích pod článkem.

ČLÁNKY:,

Diskuze

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
jan Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
jan
jan

Je spíš ostuda, že chrome není v androidu defaultně. Oni se stím ještě chlubí, že to je teprve teď

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Aplikace QRecorder skrývá vir, dejte si na ni pozor

Aplikace QRecorder skrývá vir, dejte si na ni pozor

DNES  |  Pavel Kreuziger  |  diskuze (0)

Analytici firmy ESET varovali veřejnost před nebezpečnou mobilní aplikací pro nahrávání hovorů QRecorder, kterou si můžete stáhnout i na…

První Samsungy se čtečkou v displeji budou Galaxy P30 a P30+

První Samsungy se čtečkou v displeji budou Galaxy P30 a P30+

DNES  |  Pavel Kreuziger  |  diskuze (0)

Samsung Galaxy S10 připomíná desáté výročí vlajkové řady smartphonů jihokorejského výrobce. Takže byste asi čekali, že půjde o první…

Shazam již patří pod Apple. Jaké proběhnou změny?

Shazam již patří pod Apple. Jaké proběhnou změny?

DNES  |  Vlastimil Šlosar  |  diskuze (1)

Na Vánoce to bude rok, co Apple oznámil koupi hudební aplikace Shazam. Nyní je akvizice u konce a Shazam…

Mobilní zobrazení