Gigaset SL910 a L410 – první dotykový telefon a handsfree spona pro domácnost

4. 11. 2011  |  Jindřich Srb  |  2 komentáře

Gigaset uvádí na trh model Gigaset SL910, první telefon svého druhu s plně dotykovým ovládáním. Elegantní design (držitel red dot design award 2011), vysoká kvalita zpracování, autentické materiály, funkcionalita a inovativní technologie jsou hlavní atributy nejnovějšího modelu prémiové řady německé společnosti Gigaset.

Gigaset SL 910 má velký dotykový displej s vysokým rozlišením, jednoduchou navigaci a reproduktor pro hlasitý odposlech s excelentním zvukem.


Fotografie přímo z tiskové konference, které jsme se účastnili

“Všimli jsme si zvýšeného zájmu v segmentu špičkových telefonů pro pevné linky, poptávky po nejnovějších technologiích, precizním zpracování, dotykovém ovládání a osobitém designu,” říká o novém modelu Hans-Burghardt Ziermann, ředitel Gigaset Communications GmbH. “Model Gigaset SL910 podtrhuje naše motto být lídrem inovací v našem oboru,” dodává.

Bezproblémová navigace na dotykovém displeji a volání

S plně dotykovým uživatelským rozhraním přístroje Gigaset SL910 je volání radost. Jeho 3,2“ velký displej se velmi snadno čte a prochází. Uživatelské rozhraní poskytuje rychlý přístup k celé řadě funkcí. Vysoce kvalitní sluchátko a nabíječka z opravdového kovu jsou elegantní a příjemné na pohled i dotyk. Až se 14 hodinami hovorů a 200 hodinami pohotovostní doby můžete volat a přijímat hovory až tři dny bez dobíjení.

 

Výhody plně dotykového rozhraní

Uživatelské rozhraní modelu Gigaset SL910 obsahuje mnoho inteligentních funkcí, které posouvají vývoj domácího telefonování směrem dopředu. Na displeji jsou tři domácí stránky s rozdílnými uživatelskými nástroji. K volání slouží klávesnice centra vytáčení. Přehled o odchozích, příchozích a zmeškaných hovorech získáte v centru zpráv. Je jen na vás, jaké funkce si vyberete do plně nastavitelného info centra, které může obsahovat kalendář, hodiny, telefonní seznam a další. Funkce ID volajícího umožňuje pomocí fotografie okamžitě rozpoznat příchozí hovory. Rolovací adresář pojme až 500 záznamů vCard, z nichž každý může obsahovat až 8 telefonních čísel.

 

Cena a dostupnost

Gigaset SL910 a Gigaset SL910A s integrovaným záznamníkem budou v České republice k dispozici v průběhu listopadu 2011. Doporučená maloobchodní cena je 3750 Kč, respektive 4250 Kč.

Gigaset L410 je handsfree spona, určená k využití s telefonem Gigaset SL910. Při telefonování s Gigaset L410 se telefonující může volně pohybovat a zároveň se věnovat dalším činnostem, například domácnosti. Výkonný reproduktor ve sponě zajišťuje excelentní kvalitu přenosu hlasu.

 

Gigaset L410 má jasnou filosofii: snadné ovládání – od instalace po každodenní používání. Spona spolupracuje se základní stanicí jako každý jiný bezdrátový telefon. V případě příchozího hovoru vyzvání spolu s ostatními sluchátky registrovanými ke stanici. Při vývoji Gigaset L410, designéři a inženýři věnovali zvýšenou pozornost jednoduchosti ovládání: hovor může být přijat a ukončen jediným stisknutím velké multifunkční klávesy na sponě. Uživatel může přesměrovat hovor na sponu z jiného bezdrátového telefonu anebo se zapojit do probíhajícího hovoru jako třetí účastník.

Gigaset L410 má také tlačítko pro ovládání hlasitosti hovoru a vyzvánění. LED dioda zobrazuje aktuální stav zařízení a vizuálně upozorňuje na příchozí hovory. Pro svou uživatelskou přívětivost a funkční design získal Gigaset L410 prestižní cenu red dot design award 2011.
Přestože váží pouhých 30 gramů, má Gigaset L410 velkou výdrž. Po plném nabití vydrží spona 5 hodin hovoru a ve standby režimu až 120 hodin. Gigaset L410 se plně dobije ve vlastní stanici za méně než 2,5 hodiny. Gigaset L410 také podporuje ECO DECT funkce. Pokud je ECO mód aktivovaný na základní stanici, snižuje se hodnota vysílacího výkonu mezi stanicí a sponou o 80 % a to i během hovoru. V ECO Plus módu je bezdrátové spojení navázáno pouze v případě hovoru.

  

Gigaset L410 handsfree spona spolupracuje se všemi telefony Gigaset a DECT stanicemi ostatních výrobců. Modely Gigaset S810/S810A a C610/C610A také podporují přesměrování hovorů z handsetu na Gigaset L410 a zpět pouhým stisknutím jediného tlačítka. Nové telefony, které Gigaset bude uvádět na trh v budoucnosti, tuto užitečnou funkci budou také podporovat.

Gigaset Communications nabízí handsfree sponu v ČR za doporučenou cenu 1280 Kč.


Jeden z našich čtenářů si ovšem všiml, že Gigaset nebyl prvním, kdo uvedl do prodeje plně dotykový telefon pro domácnosti. My mu dáváme za pravdu a přidáváme fotografie telefonu Archos 35, který je dokonce vybaven operačním systémem Android, Wi-Fi či 1GHz procesorem TI OMAP 3630, a tak jeho použití je daleko širší, než v případě Gigasetu SL910.

Články: , , ,

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Jindřich Srbadis002 Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
adis002
adis002

první takový telefon je od Archosu :)

Tip: Pro hlasování v diskuzi se musíte přihlásit, či nejprve registrovat

NOVÉ ČLÁNKY

Armani má nové chytré hodinky s Wear OS a přijatelnou cenou

Společnost Armani se znovu přidává ke skupině výrobců chytrých hodinek. Ty svoje, které běží na Wear OS, samozřejmě nabízí s přídomkem luxusní. Jestli máte pocit,… (diskuze 0)

Pavel Kreuziger  |   publikováno: DNES

Vývojáři z Telltale končí. Jejich hry najdeme i na Androidu a iOS

Slavné herní studio Telltale Games je nejspíš na konci své cesty. Firma propouští 225 z 250 svých lidí a chystá se zrušit většinu herních titulů,… (diskuze 0)

Pavel Kreuziger  |   publikováno: DNES

První Samsung se čtyřmi zadními fotoaparáty uniká na renderu

Jak známo, chystá Samsung na 11. října představovací akci, kde by měl být představen nový smartphone řady Galaxy se čtyřmi zadními fotoaparáty. Nové modely… (diskuze 3)

Pavel Kreuziger  |   publikováno: DNES

Samsung Galaxy J4+ a J6+: korejští bratři v triku

Korejský spotřební gigant jménem Samsung je stále činný. Dnes představil světu nové modely pro střední třídu jménem Galaxy J4+ a také lehce výkonnější Galaxy… (diskuze 0)

Jakub Fišer  |   publikováno: DNES

Lidé se prý stále více vracejí k hloupým telefonům

Stále více lidí se začíná vracet k hloupým, základním telefonům, které toho kromě telefonování a psaní SMS moc nezvládnou. A překvapí vás hlavně důvod. Prý… (diskuze 89)

Pavel Kreuziger  |   publikováno: DNES
Dodržujeme pravidla o ochraně osobních údajů.
K analýze návštěvnosti a personalizaci reklam používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací.
Klasické zobrazení