Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | zpomalování iPhonů | bezrámečkové telefony | Galaxy S9 | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

Getac nabízí robustní tablet do zimy, deště i na staveniště

  |  1 komentář  |  autor: Petr Dolanský

Nejodolnější tablet na světě za téměř 1800 dolarů právě dorazil na trh. Je vhodný pro zaměstnance, kteří jsou s tabletem nuceni pracovat v nepříznivých podmínkách. Společnost Getac Technology je pro výrobu takto zaěřených výrobků jasným tahounem.

Nový Getac Z710 lze považovat za nejodolnějšího zástupce ve své kategorii. Nejen, že je jeho displej chráněn sklem Gorilla Glass, ale všechen hardware zabezpečuje maximálně odolný kryt, ke kterému má daleko každý jiný tablet. Pojem Gorilla Glass není v oboru mobilních technologií zrovna novinkou. Na druhou stranu se nejedná ani o žádnou neinovativní věc, která nestojí za řeč. Corning Gorilla Glass je v současnosti jedno z nejpoužívanějších ochranných skel pro mobilní telefony a tablety.

 

Tablet je zároveň vybaven prozatím nespecifikovanou verzí operačního systému Android. Rozhodně však nečekejte, že se pod sedmipalcovým displejem objeví Ice Cream Sandwich nebo dokonce Jelly Bean. Aktuálně se spekuluje o dostupnosti Androidu 2.3 pod kódovým označením Gingerbread.

Pokud se vaší stavitelské firmě opravdu dostanou do ruky tyto nadmíru odolné tablety, určitě příslušní zaměstnanci budou potřebovat GPS. Tablet dokonce spolupracuje se SiRFstar GPS chipy. Možná zaujme také LumiBond technologie, která nemá problém s podporou kontaktu rukavice a displeje. Mezi komunikační možnosti tohoto zařízení patří již tradičně například WiFi, Bluetooth nebo 3G.

Tablet by toho měl vydržet podle informací z webu společnosti Getac celkem dost. Od silnějších otřesů, přes vlhost, až po teploty od – 20 °C do 50 °C. Při nepřetržitém používání tabletu je možné baterii udržet naživu až deset hodin.

 

Mezi další technickou výbavu, kterou vítají většinou uživatelé iPadů a galaktických tabletů od Samsungu, patří webová HD kamera a 5 megapixelový fotoaparát. Nechybí ani snímač čárových kódů nebo RFID konfigurace. Nový Getac Z710 se začne prodávat za 1499 dolarů (asi 30 000 korun), s dostupností 3G modulu za 1799 dolarů (asi 36 000 korun).

ČLÁNKY:, , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Haster
Haster

Docela sympatickej tablet :D

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Konec zlatých časů? Prodeje telefonů začínají stagnovat

Konec zlatých časů? Prodeje telefonů začínají stagnovat

DNES  |  Tomáš Richter  |  diskuze (0)

Před několika dny jsme přinesli informaci, že Apple v posledním čtvrtletí loňského roku jasně dominoval. A to i navzdory meziročnímu poklesu…

Nové telefony od Sony v předčasném úniku, víme téměř vše

Nové telefony od Sony v předčasném úniku, víme téměř vše

DNES  |  Luboš Srb  |  6 komentářů

Už už to vypadalo, že se Sony tentokrát povede udržet tajemství a tolik očekávaný inovovaný design odhalí skutečně až na plánované…

Očekávaný topmodel Huawei P20 o sobě dává znovu vědět

Očekávaný topmodel Huawei P20 o sobě dává znovu vědět

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Čínské Huawei letos chystá velice zajímavé modely. Největší pozornost pak dozajista upoutá řada P20, která bude obsahovat tři kousky – P20,…

Mobilní zobrazení